ÖYP Genel Şartları

ozguruguz

Öğrenci
Merhaba öyp ile ilgili genel şartları okurken bir şey aklıma takıldı ve bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim. Genel şartlardaki 9.madde şu;

(9. ÖYP araştırma görevlisi kadro ilanlarının Özel Şartında belirtilen "İlgili Alanda Yüksek Lisans Yapıyor veya Yapmış Olmak veya İlgili Alanda Doktora Yapıyor Olmak" ifadesi

a. Anabilim dalı bazındaki ilanlarda Anabilim Dalını

b. Bölüm bazındaki ilanlarda Bölümü ifade etmektedir.)

Bir kadro ilanının anabilim dalı bazlı mı yok sa bölüm bazlı mı açıldığı nasıl anlaşılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim zira hayati bir konu :)) teşekkürler.

ozguruguz

Öğrenci
Kadro ilanlarını incelerseniz bunu çok rahat anlayabilirsiniz. Kadro bölüme ya da anabilim dalına açılır.

İlan şu şekilde çıktı:

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
RESİM-BASKI SANATLARI
BÖLÜMÜ
BASKI SANATLARI
ANASANAT DALI
RESİM BÖLÜMÜ VEYA EŞDEĞERLİĞİ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TARAFINDAN KABUL EDİLEN BÖLÜMLERİN BİRİNDEN
LİSANS MEZUNU OLMAK VEYA İLGİLİ ALANDA YÜKSEK LİSANS YAPIYOR VEYA YAPMIŞ OLMAK VEYA İLGİLİ ALANDA
DOKTORA YAPIYOR OLMAK

bu bölüme baskı sanatları yüksek lisans mezunu olan bir kişinin başvurusu doğru mudur?

ressam

Öğrenci
İlan şu şekilde çıktı:

RESİM-BASKI SANATLARI
BÖLÜMÜ
BASKI SANATLARI
ANASANAT DALI
RESİM BÖLÜMÜ VEYA EŞDEĞERLİĞİ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TARAFINDAN KABUL EDİLEN BÖLÜMLERİN BİRİNDEN
LİSANS MEZUNU OLMAK VEYA İLGİLİ ALANDA YÜKSEK LİSANS YAPIYOR VEYA YAPMIŞ OLMAK VEYA İLGİLİ ALANDA
DOKTORA YAPIYOR OLMAK

bu bölüme baskı sanatları yüksek lisans mezunu olan bir kişinin başvurusu doğru mudur?
bu konuda en sağlıklı bilgiyi bölüm başkanı verebilir zira bölümler birleştiği için benimde kafamı kurcalamıştı ama zaten resim mezunu olduğum için tercih etmiştim fakat yüksek puanlarla gitti kadrolar,atandınmı hocam?

ahmedoff

Profesör
İlan şu şekilde çıktı:

RESİM-BASKI SANATLARI
BÖLÜMÜ
BASKI SANATLARI
ANASANAT DALI
DOKTORA YAPIYOR OLMAK

Evet, başvuru doğru.

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi