ÖYP Eşdeğer Dil Sınavları

SEFER

Doçent
Ben ÜDS puanımı çevireceğim ama küsuratlı olduğundan nasıl yapacağımı bilemedim. Yardımcı olur musunuz? 67.5 puanım, çevirdiğimizde 68 63'e, 67 de 62'ye tekabül ediyor. Ben hangisini yazarsam doğru olur?
Bir de dil puanlarımızı çevirmemiz şart mı? Çevrilmiyor diye duymuştum. Ama bilgi giriş ekranı mutlaka çevrilmeli diyor. (Keşke çevrilmese, 65'i geçmişken 62lere düşürüyor)

üds ve kpds puanını zaten çevirmiyorsun ne ise direk küsüratıyla onu yaz senin üds 67,5 ise direk onu yaz

sosyalcionur

Öğrenci
sefer hocam ste eden toeic in geçerliliğine ilişkin elimizdeki tablo o yök danışmanızı tavsiye ediyoruz dediler yök e bir haftadır attığım mail in haddi hesabı yok bunun yanında cevapta yok telefon numarasını bulsam acaba ordan yanıtlarlarmı?

SEFER

Doçent
sefer hocam ste eden toeic in geçerliliğine ilişkin elimizdeki tablo o yök danışmanızı tavsiye ediyoruz dediler yök e bir haftadır attığım mail in haddi hesabı yok bunun yanında cevapta yok telefon numarasını bulsam acaba ordan yanıtlarlarmı?

sorunu tam anlayamadım onur toeic 50nin altında olunca eşdeğerlilik tablosu yok bu konu hakkındami yöke mail attın şimdi bence yökü arayalım onlar ste merkeziyle iletişime geçer ben türk amerikan kültür derneğinde sordum bizle alakası yok dediler.

sosyalcionur

Öğrenci
sorunu tam anlayamadım onur toeic 50nin altında olunca eşdeğerlilik tablosu yok bu konu hakkındami yöke mail attın şimdi bence yökü arayalım onlar ste merkeziyle iletişime geçer ben türk amerikan kültür derneğinde sordum bizle alakası yok dediler.

hocam aynen tablo hakkında sordum ste bna tabloyu o şekilde hazırlamış olabilirler en net bilgiyi yökten alabilirsiniz dedi yöke attığım maillere cevap gelmiyor bundan sonra ne yapmamı oneririrsiniz yöke telefonlamı ulaşayım?

cay571

Öğrenci
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler; özellikle TOEIC sınavında 495 altında alanların durumu ne olacak konusunda bir gelişme olursa mutlaka yazın, işin peşini bırakmıyoalım. Haftaya bende girmeyi düşünüyorum.

Acaba kafamıza göre yazsak eşdeğerliliği olmaz mı:)

ak libaslı

Öğrenci
istanbul üniversitesi öğrencisiyim. okulumun yüksek lisans programına basvururken üds/kpds sınavına girmeyen ögrenciler olarak yabancı dil sınavına tabi tutulduk. buradan aldıgımız puanların öyp başvurularında geçerliliği var mıdır. basvuracagımız üniversitenin sınavı yapan istanbul üniversitesi olması, durumu değistirir mi. yardımcı olursanız sevinirim

Mustafa

Araştırma Görevlisi
istanbul üniversitesi öğrencisiyim. okulumun yüksek lisans programına basvururken üds/kpds sınavına girmeyen ögrenciler olarak yabancı dil sınavına tabi tutulduk. buradan aldıgımız puanların öyp başvurularında geçerliliği var mıdır. basvuracagımız üniversitenin sınavı yapan istanbul üniversitesi olması, durumu değistirir mi. yardımcı olursanız sevinirim
Üniversitelerin kendi yaptıkları efficiency tests dediğimiz yeterlilik sınavları YÖK tarafından kabül görmemektedir.

levent2015

Öğrenci
arkadaşlar benim sorum şu,

yabancı dil sınavının geçerlilik süresi ne kadar?

örneğin 2009 Aralık ayında alınmış bir toefl belgesi başvuruda geçerli mi? geçerlilik süresini nereden öğrenebilirim.

gokhan244

Öğrenci
TOEIC diye sayıklayan sayın arkadaşlar sanırım bu sınavın eşdeğerliliğni yökün durduk yerde 14kasımda kaldırdığını bilmlyorsunuz. siz şuan 50 altına denk gelen puanlardan bahsediyorsunuz. ben eylül ayında toeicden 655 yani eşdeğerliliği 76 olan bir puan aldım ancak onu bile kullanamıyorum mahkemeye gidicez. hatta olaylar o derece karışmış durumda.. yani boşa hayal kurmayın biz bile kullanamıyoruz.

emrahozaras

Öğrenci
BURADA görmüş olduğunuz tüm sınavlar ÖYP için eşdeğerdir.

BURADA yazılı yerdeki dosyaya giremedim ama tahminim eşdeğerliklere yönlendiriyor ve buna bağlı bir soru;metnin başındaki tabloda avrupa ortak dil kapsamında kur düzeyinde eşdeğerlikler verilmiş B1-60, B2-75 gibi.. şimdi benim elimde B1 sertifikam var, ösym sertifikama denklik veriyormu demek? yok vermiyorsa listede bu tablonun ve verilen eşdeğerliğin anlamı nedir? saygılar..