ÖYP de 35. Madde Zorunlu mu?

finduilas

Profesör
hocam benim anlamadığım noktada burada işte..ben yüksek lisansa başladım bu dönem ve öğrenci belgemde öyp kapsamında yazıyor ancak enstitü müdürü sana verebileceğim oda yok ve araştırma görevlisi fazlalığı var diyor.. kendi üniversitenden git gel diyor, üniversitemde buna onay veriyor ama görevlendirme almazsam yüksek lisansa başlamış olmama rağmen görevlendirme almadığım için ilişik kesilir bilgisinin yazan bi madde bulamadım..
"Yuksek lisansa baslamis olmama ragmen" diye bir sey yok. Su an OYP kapsaminda yuksek lisansa baslamis degilsiniz. Gorevlendirme dilekcesini verene kadar da olmayacaksiniz.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Darty

Öğrenci

Merhabalar;
Öyp kapsamında araştırma görevlisiyim.. Son ÖYP alımları ile atandım.. Atandığım üniversitede bölümüm henüz açılmış değil.. Aynı il içerisinde farklı bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum.. Tez dönemindeyim.. 35. Madde ile görevlendirme dilekçemi verdim.. Üniversitem, 35. Madde görevlendirmemin YÖK tarafından olumlu bulunduğunu ancak tez dönemindeki araştırma görevlilerinin geri çağrılması hususundaki YÖK değişikliğine dayandırılarak 35. Madde görevlendirmemin iptali için YÖK'e tekrar yazı yazdıklarını söyledi.. Böyle bir durumun akıbeti ne olur.. 35. Madde görevlendirmem çıkar mı?

finduilas

Profesör
Gorevlendirmeniz cikmis zaten, ancak size teblig etmeden iptal etmeye calisiyorlar anlasilan. YOK de onaylarsa gorevlendirmeniz cikmaz.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Egaliterian

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.
O kadar çok şey değişti ki son durumda 35.madde zorunlu mudur? Biliyorsunuz 33a kadrolarına ilişkin son Yök genelgesinden sonra üniversiteler ÖYP'lileri tekrar 33a'ya almaya çalışıyorlar. Atandigim üniversite de bunlardan biri. Ben de geçiş için dilekçe verdim. Ancak önümüzdeki dönem YL tezim bitince, doktorada 35 almak istemiyorum. Git_gel ile halletmek istiyorum. ÖYP'Lİ olup kendi üniversitesinde lisanüstü olmadığı halde 35.madde ile görevlendirme almadan ders döneminde git-gel yapmış arkadaşlar var mı?
http://www.akademikadro.net/oyplile...ile-gorevlendirilmek-zorunda-degil-16221.html

goggles

Araştırma Görevlisi
Merhaba arkadaşlar.
O kadar çok şey değişti ki son durumda 35.madde zorunlu mudur? Biliyorsunuz 33a kadrolarına ilişkin son Yök genelgesinden sonra üniversiteler ÖYP'lileri tekrar 33a'ya almaya çalışıyorlar. Atandigim üniversite de bunlardan biri. Ben de geçiş için dilekçe verdim. Ancak önümüzdeki dönem YL tezim bitince, doktorada 35 almak istemiyorum. Git_gel ile halletmek istiyorum. ÖYP'Lİ olup kendi üniversitesinde lisanüstü olmadığı halde 35.madde ile görevlendirme almadan ders döneminde git-gel yapmış arkadaşlar var mı?
http://www.akademikadro.net/oyplile...ile-gorevlendirilmek-zorunda-degil-16221.html
Hocam bazi universitelerin 50d den tekrar 33a ya gecirme islemleri icin 33a ya gecersen burada kalirsin gibi ifadeler kullandigini duyuyoruz. Buradan da sanki 35 ile gorevlendirmenin zorunlu olmayip universite inisiyatifinde oldugunu anliyorum.

Egaliterian

Öğrenci
Hocam bazi universitelerin 50d den tekrar 33a ya gecirme islemleri icin 33a ya gecersen burada kalirsin gibi ifadeler kullandigini duyuyoruz. Buradan da sanki 35 ile gorevlendirmenin zorunlu olmayip universite inisiyatifinde oldugunu anliyorum.

Hocam son YÖK kararından sonra işler değişmiş olabilir. Şimdi de kadromun bulunduğu üniversite 35.madde almak zorundasınız diyor. Buraya gelmeden önce defalarca farklı birimlere sordum kesinlikle 35.madde verilmeyecek dendi. Burada asistan açığı var denildi. Ben de buna göre eşyalarımı aldım, ev tuttum. Şimdi de deniliyor ki 35.madde ile görevlendirilmek zorundasınız, bizim yetişmiş hocaya ihtiyacımız var deniliyor şaka gibi. Ben bu kadar masraf yapmış ve kendimi manevi olarak hazırlamışken 35.madde ile gitmek istemiyorum tekrar.