ÖYP Danışman Seyahatlerinin Kısıtlanması

Gamze

Administrator
YÖK Genel Kurulu'nun 09.04.2015 tarihli toplantısında ÖYP'li araştırma görevlilerinin danışmanlarının seyahat desteğinden faydalanamayacağı kararlaştırılmıştır. Bildiğiniz gibi daha önce 15 günü geçmeyecek şekilde yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde danışman da ÖYP araştırma görevlisi gibi seyahat desteğinden faydalanabiliyordu.

Karar metni;

Ekli dosyayı görüntüle 4705

İyi günler. Ben 2012 ÖYP araştırma görevlisiyim. Yani eski yönetmeliğe talibim. Bu karar bizde de geçerli olacak mı yani danışman bizimle gelebiliyor mu?

Gamze

Administrator
İyi günler. Ben 2012 ÖYP araştırma görevlisiyim. Yani eski yönetmeliğe talibim. Bu karar bizde de geçerli olacak mı yani danışman bizimle gelebiliyor mu?

Sanırım sizin ödeneğiniz yatmış, bu nedenle sizi etkilemeyecektir diye düşünüyorum. Ama yine de dilerseniz bir de YÖK'e sorun. Son anda sorun yaşamamış olursunuz.

Son düzenleme:
Sizin için de geçerli. Ödenek değişiklikleri şuanda parası yatmamış olan herkese uygulanıyor, danışmanınız seyahat için destek talep ettiğinde bu karar gösterilerek reddedilecektir.

Yazmayı unutmuşum. Benim 20000 tl seyahat ödeneğim geldi yani ödenekten faydalanıyorum şu anda o halde bizde geçerli değil mi bu değişiklik? Teşekkür ederim.

Gamze

Administrator
Yazmayı unutmuşum. Benim 20000 tl seyahat ödeneğim geldi yani ödenekten faydalanıyorum şu anda o halde bizde geçerli değil mi bu değişiklik? Teşekkür ederim.

Diğer başlığa yazdığınızı görünce buradaki mesajı değiştirmiştim. Paranız yattığı için bu değişiklikten etkilenmezsiniz diye düşünüyorum.

perfect_phi

Öğrenci
Sayın Hocalarım herkes danışman seyahatlerinin kısıtlanmasına odaklanmış ama bir şey dikkatimi çekti. "..yurtiçi ve yurtdışı yabancı dil eğitimi için... öyp ödeneklerinin kullanılması" ifadesine göre yurtiçi veya yurtdışından herhangi bir kurs ile anlaştığımızda bu ödeneği kullanabilmemiz gerekiyor. Yükseklisansta bu şekilde bir girişimde bulunup dil kursundan pro-forma fatura vs. belgeleleri tamamlamama rağmen YÖK (yurtiçi ve yurtdışı yabancı dil eğitiminden dolayı) kabul etmemişti :(
Bunun için süre kısıtlaması (15 gün) yok değil mi?

Son düzenleme:

goooody

Öğrenci
bence iyi haber danışman faydalanmasın zaten. :) Biz daha çok faydalanalım. Koskoca danışman kendine başka harcama kaynakları bulur :).

Alınan Bilgi: Bu değişiklik bütün ÖYP araştırma görevlilerini kapsıyormuş. Yani ödeneği yatmış olsun ya da olmasın hiç bir ÖYP araştırma görevlisi danışmanı bu ödenekten faydalanamayacakmış 09.04.2015 itibariyle.

kou_meka

Öğrenci
2012 yılında başlayanların danışmanları ile ilgili durum kesin mi arkadaşlar? YÖK'e ulaşılamıyor. Ulaşan varsa lütfen yazabilir mi? Son anda sürprizle karşılaşmayalım.

etherial

Öğrenci
Merhaba, bizim de bu konu ile ilgili problemimiz var. 2013 girişliyim. Tüm işlemlerimizi ve izinlerimizi Mart'ta hallettik. Rektörlük olurumuz ve koordinatör onayımız hep Mart tarihli. Biletlerimizi nisan başında aldık ancak katılacağımız etkinlik Mayıs ayındaydı. Yani bu değişiklik yapılmadan önce tüm işlemlerimiz bitmişti. Zaten etkinlik ödemeleri bizim tarafımızdan yapıldığı için katılım sağladık. Ancak benim ödemem yapılmasına rağmen danışmanıma ödeme yapılamıyor. YÖK'ten haber bekliyor koordinatörlüğümüz ancak resmi yazının sonucu ne zaman alınır bilemiyorum.
Bizim lehimize sonuçlanması ihtimali var mıdır acaba bu durumun? Veya YÖK'ten kim ile görüşülebilir acaba?

etherial

Öğrenci
Durum hakkında bir bilgisi olan yada beni YÖK'ten birine yönlendirebilecek kimse yok mu acaba? Uzun süredir cevap bekliyoruz, hala bir sonuç yok.

c5galaxy

Öğrenci
merhabalar yeni bir konu başlığımı açmalıyım bilmiyorum sadece sizden görüş ve önerilerinizi bekliyorum. 2011 öyp girişliyim. tezimde ürün geliştirme çalıştığım için bütçem yetersiz kaldı. proje giderleri bütçesinin tamamını kullandım fakat seyehat projeye aktarılsın diye vermiş olduğum dilekçe rektörlükten geri döndü. emsali bir olay varmıdır? varsa lütfen iletişime geçebilirmi? örnek öyp vakası varsa enstitü ödeme yapabileceklerini söyledi. 5.000tl gibi ücret cebimden çıkıcak:( duyarlılığınıza

dilekkk

Öğrenci
Merhaba, bizim de bu konu ile ilgili problemimiz var. 2013 girişliyim. Tüm işlemlerimizi ve izinlerimizi Mart'ta hallettik. Rektörlük olurumuz ve koordinatör onayımız hep Mart tarihli. Biletlerimizi nisan başında aldık ancak katılacağımız etkinlik Mayıs ayındaydı. Yani bu değişiklik yapılmadan önce tüm işlemlerimiz bitmişti. Zaten etkinlik ödemeleri bizim tarafımızdan yapıldığı için katılım sağladık. Ancak benim ödemem yapılmasına rağmen danışmanıma ödeme yapılamıyor. YÖK'ten haber bekliyor koordinatörlüğümüz ancak resmi yazının sonucu ne zaman alınır bilemiyorum.
Bizim lehimize sonuçlanması ihtimali var mıdır acaba bu durumun? Veya YÖK'ten kim ile görüşülebilir acaba?
Hocam bu sorununuz çözüldü mü? veya nasıl çözüldü?

etherial

Öğrenci
Merhaba hocam, bizim sorunumuz yaklaşık 2 hafta önce çözüldü. Benim ödeneğim bahsi geçen kararın çıktığı tarihten önce geldiği ve harcama yapılabilir durumda olduğu için YÖK ödemenin yapılması yönünde görüş bildirdi. Benim ödemem zaten yapılmıştı, danışman hocamın da ödemesi yapıldı.