ÖYP Araştırma Görevlisi Raporunu Danışmandan Başkası verir mi?

goldfalcon

Öğrenci
Arkadaşlar bildiğimiz üzere her dönem danışmanlarımız öyp ofisine rapor veriyor bizi değerlendiriyor vs...şuanda benim yüksek lisans yaptığım alanda bir danışmanım var bu arada atandığım bölüm Mekatronik Mühendisliği iken Yüksek Lisans Bölümüm Elektrik Elektronik Mühendisliği,bölüm danışmanımın taktidiri doğrultusunda danışmanımın belirlediği fark derslerini alıyorum(lisansım fizik üzerine olduğu için bilimsel hazırlık alıyorum yükseklisans yapacağım abd üzerine)
fakat şuanda bölüm başkanım(kendisi makine mühendisi) ısrarla kendi verdiği dersleri takip etmemi(teknik resim statik mukavemet vs..)etmezsem dönem sonundaki rapora vs yazacağını dekana tutanak vereceğini belirtip duruyor,ben yönetmelikleri ve forumları aradım sadece danışmanın yer aldığı bir değerlendirme formuna ulaşabildim...bizi bölüm başkanlarınında değerlendirdiği bir durum mevcutmu acaba mevcutta yönetmelikleri ben mi kaçırıyorum?kendi derslerimle çakışmasa takip edeceğim fakat çakışıyor ikinci öğretimle derslerini takip etmemse kendi çalışma saatimden günde ortalama dört saat götürüyor buna benim için sıkıntı yaratıyor...öyp ofisine başkanına koordinatörüne git vs demeyin bozacının şahidi şıracı misali bırakın ustalarınız sizi şekillendirsin diyor....

edit:Konuyu öyp soruları bölümüne açtığımı sanırken son okuduğum yer olan mobbinge açmışım farkında olmadan yetkili biri taşırsa yada silerse çok iyi olur.

Son düzenleme:

sinemaa

Öğrenci
değerlendirilince ne oluyormuş? :)

kendi kafasına göre olumlu da değerlendirebilir olumsuz da. sonuçta önemli olan sizin derslerden aldığınız notlar ve akademik çalışmalarınız. öyp usül ve esaslarda var bu öyp rapor mevzusu. her dönem sonu, diğer üniversiteye gönderilirmiş de bilmem ne.

hukuken hiçbir şey yapamazlar diye düşünüyorum.

goldfalcon

Öğrenci
hocam bunu kim yapıyor ama bölüm başkanımı yoksa danışmanımmı ben bundaki belirsizliği çözemedim..forumlarda yani değerlendirme belgelerinde danışman için bölüm var ben bölüm başkanı için bir bölüm bulamadım ama varda olabilir belki başka bir değerlendirme belgesi eksik bulmuş olabilirim...ben atandığım yerde yapıyorum yüksek lisansımı...

goldfalcon

Öğrenci
Öyp Araştırma Görevlisi Raporunu Danışmandan Başkası verirmi?

Arkadaşlar bildiğimiz üzere her dönem danışmanlarımız öyp ofisine rapor veriyor bizi değerlendiriyor vs...şuanda benim yüksek lisans yaptığım alanda bir danışmanım var bu arada atandığım bölüm Mekatronik Mühendisliği iken Yüksek Lisans Bölümüm Elektrik Elektronik Mühendisliği,bölüm danışmanımın taktidiri doğrultusunda danışmanımın belirlediği fark derslerini alıyorum(lisansım fizik üzerine olduğu için bilimsel hazırlık alıyorum yükseklisans yapacağım abd üzerine)
fakat şuanda bölüm başkanım(kendisi makine mühendisi) ısrarla kendi verdiği dersleri takip etmemi(teknik resim statik mukavemet vs..)etmezsem dönem sonundaki rapora vs yazacağını dekana tutanak vereceğini belirtip duruyor,ben yönetmelikleri ve forumları aradım sadece danışmanın yer aldığı bir değerlendirme formuna ulaşabildim...bizi bölüm başkanlarınında değerlendirdiği bir durum mevcutmu acaba mevcutta yönetmelikleri ben mi kaçırıyorum?kendi derslerimle çakışmasa takip edeceğim fakat çakışıyor ikinci öğretimle derslerini takip etmemse kendi çalışma saatimden günde ortalama dört saat götürüyor buna benim için sıkıntı yaratıyor...öyp ofisine başkanına koordinatörüne git vs demeyin bozacının şahidi şıracı misali bırakın ustalarınız sizi şekillendirsin diyor....

smyrna

Araştırma Görevlisi
Hocam atandığınız ve ylisans yaptığınız alanlar farklı olduğu için şu an bölümünüzün çakışmayan derslerine de girmeniz sizin için iyi olacaktır. Ben Vahdet hocama burada sürekli ifade ediyorum. Bizim akademikzamdan aslında daha önemli sorunlarımız bulunmakta bana göre, ama başka bildikleri var herhalde diyorum, maalesef öğretim üyeleri bölümlerini kendi malları gibi görüyor ve istemediğimi çıkarırım zihniyetindeler. Bence son gelişmelerle de akademikzam çalışmaları arka planda devam ederken artık diğer meselelerimizle daha çok ilgilenmenin vakti geldi geçiyor.

Mr December

Baş Editör
Bölüm başkanınızın öyle bir hakkı yok. Raporda sadece danışman imzası var ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra bölüm yoluyla enstitüye oradan da kadronuzun olduğu okula gider.

goldfalcon

Öğrenci
Bölüm başkanınızın öyle bir hakkı yok. Raporda sadece danışman imzası var ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra bölüm yoluyla enstitüye oradan da kadronuzun olduğu okula gider.

kadromun oldugu okulda görevliyim hocam şuan bilgilendirme için teşekkürler sanırım kadromun oldugu okulda görevli olmam bir şeyi değiştirmez.