ÖYP 35. Madde ve 39. Madde Dilekçe Örnekleri

ÇİDEÇ

Öğrenci
Aynen hocam. Ilgili kisimlari yazin sadece gerisini silin. Bende oyle yaptim 39 cikti 35 islemleride basladi.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam yüksek ve doktora mı yazayım o kısma yoksa sadece yüksek mi yazayım??? Bi de hocam o dilekçedekiörnekte öyp usul ve esaslar 9.madde demiş ama sanki bizim durum 7. maddeye de uyuyo gibi.. sizce nasıl kafam karıştı benim :(

- - - Güncellendi - - -

Aynen hocam. Ilgili kisimlari yazin sadece gerisini silin. Bende oyle yaptim 39 cikti 35 islemleride basladi.

hocam yüksek ve doktora mı yazayım o kısma yoksa sadece yüksek mi yazayım??? Bi de hocam o dilekçedekiörnekte öyp usul ve esaslar 9.madde demiş ama sanki bizim durum 7. maddeye de uyuyo gibi.. sizce nasıl kafam karıştı benim :(

Brtzn

Öğrenci

- - - Güncellendi - - -

Yuksek yapiyorsaniz onu doktora ise doktorayi yazmalisiniz. 7. Madde dil egitimi ile ilgili.

ÇİDEÇ

Öğrenci
Yuksek yapiyorsaniz onu doktora ise doktorayi yazmalisiniz. 7. Madde dil egitimi ile ilgili.

çok teşekkür ederim.. yüksek yazarsam, yükske bittikten sonra yine aynı yerde doktoraya devam edebilirim bi sorun olmaz değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

NesD

Öğrenci
Hocalarım lütfen cevap :(
Lisansüstü tercihleriyle yerleştiğim üniversiteye kayit yaptırdım. Ordan aldigim öğrenci belgesiyle kadromun olduğu üniversiteye 35 ve 39 dilekçelerimi verdim.
Ancak şimdi eğitim alacağım üniversite bu dönem ders acilamayabilecegini söylüyor.
Ders seçimi için güz u beklemem gerekebilirmis.
Bu durum gerçekleşirse ne yapmalıyım?
Kayıt yaptırdığım için görevlendirme talep ettim ama çıkarsa ders olmasada burda bekleyebilirmiyim yoksa kadromun olduğu üniversitede mi beklemem lazım ?
Bir cevap verebilecek var mı :(

- - - Güncellendi - - -

Lisansüstü tercihleriyle yerleştiğim üniversiteye kayit yaptırdım. Ordan aldigim öğrenci belgesiyle kadromun olduğu üniversiteye 35 ve 39 dilekçelerimi verdim.
Ancak şimdi eğitim alacağım üniversite bu dönem ders acilamayabilecegini söylüyor.
Kayıt yaptırdığım için görevlendirme talep ettim ama çıkarsa ders olmasada burda bekleyebilirmiyim yoksa kadromun olduğu üniversitede mi beklemem lazım ?
Bir cevap verebilecek var mı :(

Subcomandante

Öğrenci
- - - Güncellendi - - -

Bir cevap verebilecek var mı :([/QUOTE]

Hocam iyi günler,
Öğrenci belgenizle birlikte 35. madde ve 39. madde dilekçelerinizi vermişsiniz hali hazırda. 35 kesin ancak 39 çıkar mı orası belli olmaz. Ancak siz kaydınızı yaptırdığınız için ders almasanız bile öğrenci olduğunuz için 35. madde görevlendirmeniz çıktığı anda lisans üstü eğitim almak için kaydolduğunuz kuruma geçmek zorundasınız. Zaten bu kadronuzun atandığınız kurumdan alınıp o kuruma atanmasıdır. Ancak derslerinize dikkat etmenizi tavsiye ederim, çünkü ders açılmaz ise bir dönem kafadan yemiş olacaksınız lisans üstü eğitim sürenizden.

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Bir cevap verebilecek var mı :([/QUOTE]

Hocam iyi günler,
Öğrenci belgenizle birlikte 35. madde ve 39. madde dilekçelerinizi vermişsiniz hali hazırda. 35 kesin ancak 39 çıkar mı orası belli olmaz. Ancak siz kaydınızı yaptırdığınız için ders almasanız bile öğrenci olduğunuz için 35. madde görevlendirmeniz çıktığı anda lisans üstü eğitim almak için kaydolduğunuz kuruma geçmek zorundasınız. Zaten bu kadronuzun atandığınız kurumdan alınıp o kuruma atanmasıdır. Ancak derslerinize dikkat etmenizi tavsiye ederim, çünkü ders açılmaz ise bir dönem kafadan yemiş olacaksınız lisans üstü eğitim sürenizden.

NesD

Öğrenci
Hocam iyi günler,
Öğrenci belgenizle birlikte 35. madde ve 39. madde dilekçelerinizi vermişsiniz hali hazırda. 35 kesin ancak 39 çıkar mı orası belli olmaz. Ancak siz kaydınızı yaptırdığınız için ders almasanız bile öğrenci olduğunuz için 35. madde görevlendirmeniz çıktığı anda lisans üstü eğitim almak için kaydolduğunuz kuruma geçmek zorundasınız. Zaten bu kadronuzun atandığınız kurumdan alınıp o kuruma atanmasıdır. Ancak derslerinize dikkat etmenizi tavsiye ederim, çünkü ders açılmaz ise bir dönem kafadan yemiş olacaksınız lisans üstü eğitim sürenizden.[/QUOTE]

Hocam o zaman ders alamasamda kayıt yaptiklari için 35 istemeliyim ama ders olmazsa 39 vermek yada gel burda bekle 35 i demek universiteme bağlı öyle mi
Lisansustu egitimi yapacağım üniversite bu durumu daha öncede yyaşadıklarını söylüyor ama iiçim rahat etmedi. YÖKotercihleriyle yerlestim madem kontenjan vverdiler program açık demek olmuyormu bu dönem başarısızmi sayilcam ders acilmazsa

Subcomandante

Öğrenci
[MENTION=87476]NesD[/MENTION] hocam öncelikle sadece ve sadece 39. madde görevlendirmesi vermek üniversitenize bağlı. Siz 35. madde görevlendirmenizi aldıktan sonra atandığınız kurum gel burada kal veya buradan gel git yap diyemez. Siz lisans üstü eğitim amaçlı gittiğiniz üniversitede görevinize devam edeceksiniz. Öğrenci kaydınız yapıldıysa ki söylediklerinizden yapıldığını anlıyorum, ders alıp almamanız görevlendirme almanızı etkilemez. Ders açılıp açılmaması mevzusu ise bölüm hocalarının inisiyatifinde ancak program var olduğu için normal şartlarda ders açılması gerekir. Açılmaz ise sizin öğrenciliğinizi etkileyen bir durum olmaz, derslerden başarısızda sayılmaz ancak toplam 3 yıllık yani 6 dönemlik yüksek lisans sürenizin bir dönemini bitirmiş sayılırsınız.

ÇİDEÇ

Öğrenci
Hocalarım 35 ve 39 madde ile görevlendirme dilekçelerini ayrı ayrı iki dilakçe olarak sunabilirim? İkisini bir arada sunmam gerekmiyor değil mi?

NesD

Öğrenci
Merhaba, 35.madde dilekcesinde yök toplanti tarihi 8.2.2016 mi? Aralik 2015 yerlesip subat 2016 tercih yaptim. Lutfen acil yardim :)

ÇİDEÇ

Öğrenci
Arkadaşlar 35. madde yökten onaylanıp ilgili üniversitelere gönderildikten sonra ilk olarak nereye gidiyor.. Nereyi aramam gerek, takip etmem için?