ÖSYM LYS Görev Tercihleri Başladı

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) , Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik), Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil), Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri), Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) görevli tercih işlemleri Görevli İşlemleri Sistemi internet adresinden görevlilerin tercihine açılmıştır. Sınav görevi için tercih işlemleri 29 Mayıs 2013 saat 14:00’a kadar devam edecektir.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) , Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik), Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil), Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri), Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) görevlendirme atama sonuçları Görevli İşlemleri Sistemi internet adresinde yayınlanmıştır. Görevliler onay/iptal işlemlerini 07 Haziran 2013 tarihi saat 14:00’a kadar yapabileceklerdir.

globalerol

Araştırma Görevlisi
Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) , Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik), Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil), Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri), Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) görevlendirme atama sonuçları Görevli İşlemleri Sistemi internet adresinde yayınlanmıştır. Görevliler onay/iptal işlemlerini 07 Haziran 2013 tarihi saat 14:00’a kadar yapabileceklerdir.

iptal edilen görevleri nasıl alabiliriz ?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Artık ÖSYM'de iptal edilen görevler kavramı yok sistemde, belki 8 haziranda ÖSYM bürosuna giderek sorabilirsiniz ama uzun zamandır vermiyorlar.

globalerol

Araştırma Görevlisi
ama yedek gözetmenin yetmedği durumda ne oluyo onu merak ettim nazmi hocam bunun bi şeyi vardır bnce çünkü kaçta yedek gözetmen olabilir ki aöfde sadece 2 tane yedek gözetmen veriliyo her bınaya ösymdede böleyse 2 den fazla hoca görevlendirmei kabul etmezse ne olacak o zaman ?

- - - Güncellendi - - -

İADELERDEN GÖREV ALMAK İSTİYORUM

İade edilen görevlerden görev almak isteyenlerin “İade Edilenlerden Görev Almak İstiyorum” butonunu da işaretlemeleri gerekmektedir.

İADE EDİLEN GÖREVLER NASIL DAĞITILMAKTADIR

Görev onayı yaptıktan sonra çeşitli gerekçelerle görevlerini iptal edenlerden veya kendisine görev çıktığı halde görevini onaylamayan kişilerden boşalan yerlere “iade edilenlerden görev almak istiyorum” tercihinde bulunanlar arasından atama yapılmaktadır. Atama yapılırken söz konusu sınavda görevi olup olmadığına, kaç görevinin olduğuna, unvanına ve idari görevine bakılmaktadır.

böylede bişey buldum ama rize ösym bürosunun sitesinde bilmiyorum

ran

Doçent
Merhaba,

Bildiğiniz üzere Pazar günü saat 10:00'da ve 14:30'da iki tane sınav var. İki sınav arasında binaya giriş yaparak lab.daki, odamdaki işlerimi halledebilir miyim ? İzin verirler mi ? Bununla ilgili net bir açıklama bulamadım. Sadece ilgili yönetmeliğin 8. maddesinde şu ibare geçiyor,

(5) Sınav binalarına Başkanlıkça belirlenen süreler içerisinde adaylar ve görevlilerden başka kimse giremez. Üst ve eşya araması yapılmadan hiç kimse içeri alınamaz. Yanlışlıkla içeri girmiş olanların üst ve eşya araması yapılarak güvenlik görevlileri nezaretinde dışarıçıkarılır.

Belirlenen süreleri net olarak öğrenebilir miyiz ?

Mr December

Baş Editör
Merhaba,

Bildiğiniz üzere Pazar günü saat 10:00'da ve 14:30'da iki tane sınav var. İki sınav arasında binaya giriş yaparak lab.daki, odamdaki işlerimi halledebilir miyim ? İzin verirler mi ? Bununla ilgili net bir açıklama bulamadım. Sadece ilgili yönetmeliğin 8. maddesinde şu ibare geçiyor,

Belirlenen süreleri net olarak öğrenebilir miyiz ?

İzin vereceklerini sanmam. Belirtilen süre bina sınav sorumlusunun o binaya girmesiyle başlar diye düşünüyorum.

ama yedek gözetmenin yetmedği durumda ne oluyo onu merak ettim nazmi hocam bunun bi şeyi vardır bnce çünkü kaçta yedek gözetmen olabilir ki aöfde sadece 2 tane yedek gözetmen veriliyo her bınaya ösymdede böleyse 2 den fazla hoca görevlendirmei kabul etmezse ne olacak o zaman ?

- - - Güncellendi - - -

İADELERDEN GÖREV ALMAK İSTİYORUM

İade edilen görevlerden görev almak isteyenlerin “İade Edilenlerden Görev Almak İstiyorum” butonunu da işaretlemeleri gerekmektedir.

İADE EDİLEN GÖREVLER NASIL DAĞITILMAKTADIR

Görev onayı yaptıktan sonra çeşitli gerekçelerle görevlerini iptal edenlerden veya kendisine görev çıktığı halde görevini onaylamayan kişilerden boşalan yerlere “iade edilenlerden görev almak istiyorum” tercihinde bulunanlar arasından atama yapılmaktadır. Atama yapılırken söz konusu sınavda görevi olup olmadığına, kaç görevinin olduğuna, unvanına ve idari görevine bakılmaktadır.

böylede bişey buldum ama rize ösym bürosunun sitesinde bilmiyorum

OSYM şöyle açıklama yaptı. Eğer yedek gözetmenler de yetmezse bir sınıftaki gözetmenler diğer sınıfa kaydırılabilir ve o sınıfı sadece salon başkanı idare edebilir.