Öncelikli alan 35.madde tez aşaması

xxxaaa

Öğrenci
Öncelikli alan araştırma görevlisiyim. Doktorayı kadromun bulunduğu alanda yapacağım ancak şu an yüksek lisans tez dönemindeyim. Kadromun bulunduğu üniversite tez için gidiş geliş yapmam konusunda sıkıntılar yaratıyor. (İki üniversite arası iki aktarma 9 saat) Tezimi yazamıyorum. Danışmanımla istediğim gibi görüşemiyorum. Bu şartlarda 35.madde görevlendirmesi isteyebilir miyim? Görevlendirme almamam konusunda dekanlık tarafından daha önce de tehdit edildim. Hem görevlendirme vermek istemiyorlar hem de tezim için izin vermiyorlar. Ne yapmam gerekiyor? Yazamazsam atılacağım işsiz kalacağım. Öncelikli alanlarda 35.madde bir hak olarak geçiyor ancak tez aşamasında olduğum için YÖK bunu reddedebilir mi?

zahidenur.c

Öğrenci
Hocam merhaba, ben de yüksek lisans tez döneminde 35.madde ile lisansüstü eğitim gördüğüm yere gorevlendirme istemiştim geçtiğimiz şubat ayında. Tabi asıl görev yerimizin onayı ile bu oluyor Yani onlar bir pürüz çıkarırsa süreç zorlaşıyor bildiğim kadarıyla. Görev yerinizden yazı gidiyor çünkü. Acaba danışmanınız yardımcı olamaz mı bu noktada? Yani araya onun girmesiyle belki olumlu bir adım atılabilir, siz de rahat edersiniz.