Öğretim elemanı atamaları covid sebebiyle durduruldu mu?

xxxaaa

Öğrenci
Arkadaşlar öğretim elemanı atamaları virüs sebebiyle durduruldu mu? Üniversite içinde çalışan arkadaşlarım bu konuyla ilgili bir bilgi aldınız mı? Atamalar haziranda mı yapılacak? Üniversiteler akademik izindeymiş aradığım birimlere ulaşamıyorum.

Metaforik

Öğrenci
Evet ilanlar çıkıyor alımlar yapılıyor ancak başlama işlemleri yapılmıyor. En son duyduğum YÖK’ten yazı geldiği ve başlama işlemlerinin Mayıs sonuna kadar ertelendiğidir.

xxxaaa

Öğrenci
Yok ben çıkan ilanlar ve bilim sınavları için sormuyorum. Araştırma görevliliği hakkı kazandım. Belgeleri teslim ettim ama atamam hâla yapılmadı. 2 ay oldu. Benim gibi olan göreve başlamayan başka arkadaşlar da duydum. Virüs sebebiyle mi durduruldu acaba diye merak ettim. O zaman haziran gibi olacak muhtemelen atamalar

Scientist34

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak.
Başvuru sırasında yüksek lisans kaydımız varsa başvurduktan sonra kaydımızı dondurursak ve daha sonra ön değerlendirmeyi geçip sınava çağrılırsak ve (kaydımız donmuş şekilde) sınavı geçersek (araştırma görevliliğini kazanırsak) kayıt yaptırırken sorun olur mu?

parafiskalite

Yardımcı Editör
Eskısı kadar olmasa da ılanlar ve alımlar devam edıyor. Degerlendırme usulunu degıstırdıler sadece.
Vakıf unıversıtesı ıcın soyleyecek olursan; son degerlendırmeyı sınavla degıl, arastırma gorevlısı ıcın dıploma puanını ekleyerek yapıyorlar. Ogretım gorevlısı ıcın dıploma ve ales yuzde oranları (%50-50) ıle sıralıyorlar. Basarılı ve yedek bu sekılde belırlenıyor.

amar

Araştırma Görevlisi
Eskısı kadar olmasa da ılanlar ve alımlar devam edıyor. Degerlendırme usulunu degıstırdıler sadece.
Vakıf unıversıtesı ıcın soyleyecek olursan; son degerlendırmeyı sınavla degıl, arastırma gorevlısı ıcın dıploma puanını ekleyerek yapıyorlar. Ogretım gorevlısı ıcın dıploma ve ales yuzde oranları (%50-50) ıle sıralıyorlar. Basarılı ve yedek bu sekılde belırlenıyor.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadroları için değerlendirme usulleri nasıl oldu şimdi? Anlayamadım.