Muvafakat sorunu

mervegoc

Öğrenci
Merhabalar, Meb'de stajyer öğretmenim 7 şubat itibariyle stajyerliğim bitecek fakat bu sırada bir devlet üniversitesinde okutmanlığa hak kazandım, belgelerimi teslim ettim ve Meb'e gerekli yazıyı gönderdiklerini söylediler. Bildiğim kadarıyla stajyere muvafakiyet hakkı tanınmıyor ama ben yine de bu şekilde biraz süreyi uzatmaya çalışıyorum. sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Şu an Meb'i aramaya dahi çekiniyorum hemen reddedecekler ve stajyerlik bitmeden istifa etmek durumunda kalacağım diye.

godot1699

Öğrenci
hocam bende benzer durumdayım. benimde 9 şubatta kalkacak adaylığım, araştırma görevliliği kazandım sonuç ilan tarihi 25 ocak. ne zaman belgeleri vereyim üniversiteye? muvaffakatla gitmek istiyorum.

ahmet8619

Öğrenci
hocam bende benzer durumdayım. benimde 9 şubatta kalkacak adaylığım, araştırma görevliliği kazandım sonuç ilan tarihi 25 ocak. ne zaman belgeleri vereyim üniversiteye? muvaffakatla gitmek istiyorum.

öncelikle hayırlı olsun hocam, 25 şubatta sonuçlar açıklandığına göre 15 gün içinde evrakları üniversiteye teslim etmeniz istenir, bu durumda önümüzdeki hafta değil ondan sonraki hafta 6 veya 7 şubat gibi evrakları teslim edersiniz. üniversiteden yazınızın çıkması 8'ini bulur yani ankaraya bakanlığa gitmesi de en kötü ihtimalle 12-13'ü bulur. siz o arada okulunuzla görüşün ve evraklarınızı hazırlamalarını isteyin (seminer belgeleri, uygulama notları vb.) ve 11 şubat pzartesi bu işi bitirin. umarım bu şekilde çözebilirsiniz. bunları yazarken üniversitenin başvuru için 15 gün vereceğini ve milli eğitim bakanlığında çalıştığınızı varsaydım lütfen bunlara dikkat edin. kolay gelsin..

godot1699

Öğrenci
öncelikle hayırlı olsun hocam, 25 şubatta sonuçlar açıklandığına göre 15 gün içinde evrakları üniversiteye teslim etmeniz istenir, bu durumda önümüzdeki hafta değil ondan sonraki hafta 6 veya 7 şubat gibi evrakları teslim edersiniz. üniversiteden yazınızın çıkması 8'ini bulur yani ankaraya bakanlığa gitmesi de en kötü ihtimalle 12-13'ü bulur. siz o arada okulunuzla görüşün ve evraklarınızı hazırlamalarını isteyin (seminer belgeleri, uygulama notları vb.) ve 11 şubat pzartesi bu işi bitirin. umarım bu şekilde çözebilirsiniz. bunları yazarken üniversitenin başvuru için 15 gün vereceğini ve milli eğitim bakanlığında çalıştığınızı varsaydım lütfen bunlara dikkat edin. kolay gelsin..
öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. evet aynen doğrudur hocam meb de çalışıyorum. yalnız şunu merak ediyorum: 6 şubat çarşamba günü çalıştığım okuldan alacağım hizmet belgesinde halen aday öğretmen olarak gözüküyor olacağım ve aday öğretmenin muvaffakat hakkı yok. acaba bakanlık o hizmet belgesine göre mi işlem yapar yoksa 11 şubat pazartesiden sonra belgeler eline geçtiğindeki duruma mı bakar?

ahmet8619

Öğrenci
o hizmet belgeniz üniversitede sürecin başlaması için gerekiyor, bakanlığa gitmiyor hizmet belgesi, üniversite bakanlığa ben bu kişiyi atayacağım nakile izin veriyor musun vermiyor musun diye soruyor basit olarak anlatmak gerekirse. zaten milli eğitimden aldığınız belgeyi tekrar milli eğitime göndermeleri de zaten biraz abes olurdu, haaa abes olaylar olmuyor elbette oluyor o ayrı tabii :)

godot1699

Öğrenci
öyleyse ben 5 şubatta belgeyi alır, 6 şubatta üniversiteye teslim ederim. inşallah 11 şubatta da adaylığım kalkar. bunun için gidip memurları dürtmek lazım galiba:)

tiago

Öğrenci
merhabalar..ağustos ayında kpss ataması ile öğretmen olarak atandım ancak isteğim akademik yöndeydi.dolayısıyla bu dönem içinde çeşitli başvurular yaptım ve bir üniversiteye 50/d kadrosunda araştırma görevlisi olarak atandım. stajyerlikte olduğum için yüksek bi ihtimal muvafakat alamıycam. 50/d nin dezavantajları nedir? çok ciddi bir karışıklık dönemindeyim bi fikriniz vrsa bu konuda paylaşırmısınız? öğrendiğim her bilgi benim için çok değerli bu süreçte.. sizin kadrolarınızda mı 50/d kapsamında?

mhmtygt33

Öğrenci
hocam 50/d konusunda iyi araştırma yaptınız mı bilmiyorum. ama meb de öğretmenlik daha mantıklı gibi geliyor şahsen bana. 6 yıl sonra kadro kovalıyor olabilirsiniz. siz bilirsiniz yinede.

A

Akademik Forum

Guest
mrb arkadaşlar ben dün gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı bir myo yu kazandım aynı zamanda devlet memuruyum bu yüzden istifa etmek istemiyorum muvafakat da çıkması yaklaşık 1 ayı buluyor diye biliyorum. Üniv. 6 marta kadar belge teslimi 16 marta kadar da göreve başlamamızı istiyor süre çok kısa 2 hafta içinde muvafakat çıkar mı? teşekkürler.

Y

ytk

Guest
Nazmi hocam bakarmısınız

mrb arkadaşlar ben dün gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı bir myo yu kazandım aynı zamanda devlet memuruyum bu yüzden istifa etmek istemiyorum muvafakat da çıkması yaklaşık 1 ayı buluyor diye biliyorum. Üniv. 6 marta kadar belge teslimi 16 marta kadar da göreve başlamamızı istiyor süre çok kısa 2 hafta içinde muvafakat çıkar mı? teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

nazmi hocam bilginiz var mı bu konuda