Meslek Yüksek Okullarında Okutmanlık

Burakncnr

Öğrenci
hocam merhaba ben iş sağlığı ve güvenliğinde yüksek lisans yapmıştım tezsiz yüksek lisans.Bi haber okudum memurlar nette iş sağlığı ve güvenliği alanında lisans üstü eğitim almış adaylar için okutmanlık dönemi başlıyor diye bir haber okudum.Önceden tekniklere verilen hak lisans üstü yapmış tüm adayları kapsamış birde ales şartıda koymamışlar sadece lisans üstü yapan adaylar demişler bu konu ile ilgili bilgi verebilirmisiniz bana.

merhaba, bunun için "tezli yüksek lisans yapmış olmak" şartı getirirler muhtemelen. tezsiz yüksek lisansın yarayacağını sanmıyorum, haberde de öyle diyor zaten.

isgci özge

Öğrenci
haberi dikkatli okuyun öyle yazmıyor tezli yapanlara öncelik yaparlar denmekte sadece.İş sağlığı ve güvenliğinde lisans üstü yapan adaylar demişler genel konuşmuşlar dikkat ederseniz dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum.Okutmanlık dönemi başlıyor yazıyor hatta iş güvenliğinde .

Burakncnr

Öğrenci
haberi dikkatli okuyun öyle yazmıyor tezli yapanlara öncelik yaparlar denmekte sadece.İş sağlığı ve güvenliğinde lisans üstü yapan adaylar demişler genel konuşmuşlar dikkat ederseniz dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum.Okutmanlık dönemi başlıyor yazıyor hatta iş güvenliğinde .

evet haklısınız. ama işte daha bir şey belli değil. belki ihtiyaç çok olacağı için ilk etapta aramazlar yüksek lisans. ama bugün yabancı dil okutmanları hariç olmak üzere diğer tüm okutmanların yüksek lisans yapmış olma şartı var. belki bunda da getirebilirler, o yüzden şimdiden bir şey söylemek güç.

Reyhan Uzun

Öğrenci
Devlet ve vakıf üniversitelerinin açmış olduğu okutman kadrolarını nasıl öğrenebilirim? Ben İş Güvenliği Uzmanlığı alanında tezli yüksek lisans yaptım. Meslek yüksek okullarında okutman olmak istiyorum. Bu konu hakkında da bilgisi sahibi olan var bilgilerini paylaşmalarını istiyrorum.

Öncelikle okutman kadroları İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil derslerini verenler içindir. MYOlarda öğretim görevlisi olabilirsiniz. YÖKSİSte çıkan ilanları takip edin.

B

Boşa Çıkan Ilan

Guest
Merhaba, benim bir sorum olacaktı. Postadaki bir günlük gecikmeden dolayı okutmanlik ön değerlendirmeye alınmadım. Başvuran diğer kişinin de puanı yetersiz olduğu için o da değerlendirmeye alinmadi. Ilan boşa çıktı yani. Bu kadro tekrar ne zaman ilana çıkar, bilgisi olan var mi acaba?
Şimdiden çok teşekkürler...