MEB'den ÖYP'ye Geçiş

Zidane10

Öğrenci
Herkese Merhaba. Aralık 2010 ataması ile MEB de Bilişim Tek. Öğr.ne başladım. Bilgisayar Sistemleri Öğr. mezunuyum. Şimdi ÖYP ye başvurdum. Eğer kazanırsam 1 yılı doldurmadan yani asaleti tastik ettirmeden ayrılmam gerekecek. Hizmet içi eğitim kurslarını bitirdik elimde belgeleri var.İlerde MEB e dönmek istersem sorun yasar mıyım. Ayrıca 2 sene araştırma görevliliği kadrosunda çalışan biri KPSS ye hiç girmeden açıktan atama ile MEB e geçebilir diye duydum. Tüm bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.

irmakgoong

Öğrenci
adaylığın kalkmadan bıraktığın için açıktan atanma gibi bir şansın yok tekrar mebe dönmek istersen kpss ye girmen girecek diye biliyorum

hewreman

Öğrenci
açıktan atama olsa bile hizmet süresine baglıdır kaldiki sen daha asaletini alamamışsın yani hizmetin yok dolayısıyla açıktan atamada da (şayet olsa bile) uzun süre atanamayabilirsin ben de suan senin durumundayım tercih verdim ama hala kararsızım !

Zidane10

Öğrenci
hewreman; üniversitede çalıştığın dönem de hizmetten sayılıyor bildiğim kadarıyla. Fakat yine de bir belirsizlik var. ÖYP yi kazanıp gitmedik diyelim. Bir sonraki ÖYP için basvurmamızda engel olur mu?

makrizi

Öğrenci
Herkese Merhaba. Aralık 2010 ataması ile MEB de Bilişim Tek. Öğr.ne başladım. Bilgisayar Sistemleri Öğr. mezunuyum. Şimdi ÖYP ye başvurdum. Eğer kazanırsam 1 yılı doldurmadan yani asaleti tastik ettirmeden ayrılmam gerekecek. Hizmet içi eğitim kurslarını bitirdik elimde belgeleri var.İlerde MEB e dönmek istersem sorun yasar mıyım. Ayrıca 2 sene araştırma görevliliği kadrosunda çalışan biri KPSS ye hiç girmeden açıktan atama ile MEB e geçebilir diye duydum. Tüm bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.

iki yılı doldurunca kurumlar arası yeniden atamayla sorunsuz geçiş yapabilirsin. bunu araştırdım. problem yok. iki yıl şart ama.

alpertunga84

Profesör
İki yıl şartından sonra kurumlarrası geçemn için rektörün sana muvaffakiet vermesi lazım. Rektör enişten veya dayın olmadığı müddetçe de vermiyorlar muvaffakiyet. Doğal olarak istifa edip açıktan atama ile geçmen laızm ki, açıktan atamada da çook az kadro açıyorllar..geçiş her türlü zor..

mitka

Öğrenci
asaletiniz tasdik olmadıgı için dönemezsiniz diyebiliyorum. lakin iyice aratırmanızda fayda var. resmi yerlerden öğrenebilirsiniz. bizimkiler sadece bildiğimiz kadarıyla söylediğimiz şeyler. her ne kadar da kursları almış olsanız bile yemin edip adaylıgınızı kaldırmadıgınızdan dönüş yapamayabilirsiniz.

Zidane10

Öğrenci
Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Donanımı Anabilim Dalını kazandım. Aklıma takılan önemli bazı sorular var. İlk olarak eğitimi hangi üniversitede alacağız? Malta'da dil eğitimi almak istersek ne zaman gönderecekler? Yl ve doktora eğitimi uzarsa maaş almaya devam edecek miyiz? Ayrıca yl ortalaması, doktora eğitimine devam etmek için kriter olacak mı? Normalde doktoraya başvururken yl ortalamasının 3 ü geçmiş olması gerekir?

Zidane10

Öğrenci
Balıkesir Üni. Bilg Donanımı Anabilim Dalını kazandım. Ama aklımda bazı sorular var. İlk olarak hangi üniversitede eğitim alacağız? Dil eğitimi için yurt dısına ne zaman gideceğiz? Yl ve doktora eğitimi uzarsa maaş almaya devam edecek miyiz?

dafunda

Öğrenci
meb öğretmenlikten öyp geçiş

ben meb de öğretmenim. öyp ile atandığım takdirde istifa mı edeceğim muvafakat mı alacağım?
dil ile ilgili veya herhangi bir sebeple öyp ayrılma durumu olduğunda öğretmenliğe dönme hakkım olur mu?

alpertunga84

Profesör
ben meb de öğretmenim. öyp ile atandığım takdirde istifa mı edeceğim muvafakat mı alacağım?
dil ile ilgili veya herhangi bir sebeple öyp ayrılma durumu olduğunda öğretmenliğe dönme hakkım olur mu?

Adaylığınız kalkmadan istifa ederseniz KPSS ile dönüş var. Diğer türlü açıktan atama ve kurumlararası geçiş var ki, o KPSS'den daha zor.

dafunda

Öğrenci
Bire bir aynı konu var aramadan konu açmayınız, konular birleştirildi

umarım doğru yere yazıyorumdur. meb de öğretmenim. öyp için tek tercih yapacağım. hak kazanırsam dil eğitimi için de sadece istanbul yazacağım. olmaz ise beni başka bir dil merkezine gönderecekler. istanbul dışı olursa da gitmeyeceğim. atılacağım. peki bu süre zarfında yasal olarak meb. istifa etmiş olmam mı gerekiyor? muvafakat istersem onay gelmesi dediklerine göre 3 ay sürerse dil eğitimini nerede alacağım belli olmuş olur. o zaman istanbul olmazsa muvafakatı durdurma şansım olur mu acaba diye sormak istiyorum. yarın son gün olduğu için acele cevaplarsanız sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
umarım doğru yere yazıyorumdur. meb de öğretmenim. öyp için tek tercih yapacağım. hak kazanırsam dil eğitimi için de sadece istanbul yazacağım. olmaz ise beni başka bir dil merkezine gönderecekler. istanbul dışı olursa da gitmeyeceğim. atılacağım. peki bu süre zarfında yasal olarak meb. istifa etmiş olmam mı gerekiyor? muvafakat istersem onay gelmesi dediklerine göre 3 ay sürerse dil eğitimini nerede alacağım belli olmuş olur. o zaman istanbul olmazsa muvafakatı durdurma şansım olur mu acaba diye sormak istiyorum. yarın son gün olduğu için acele cevaplarsanız sevinirim.
Bu dediklerinizin hepsi atamadan sonra olacağı için evet ya muvafakat almış ya da istifa etmiş olacaksınız. Yani atanmadan dil merkezi tercihi yapamıyorsunuz.

emre79

Öğrenci
nazmı hoca siz nerde ben de ordayım gıbı oluyo ama :) üniversitelerarası muvaffakat vermede bölümmü rektörlük mü karar verır

dafunda

Öğrenci
peki muvafakat almak uzun sürdüğü için dil eğitimi tercih süresi geçmiş olmayacak mı? bu durumda dil eğitimi alınamamış olduğu için yüksek lisansa da başlanamıyor. süreç nasıl devam ediyor, atanan kişi ne iş yapıyor?

- - - Güncellendi - - -

Bu dediklerinizin hepsi atamadan sonra olacağı için evet ya muvafakat almış ya da istifa etmiş olacaksınız. Yani atanmadan dil merkezi tercihi yapamıyorsunuz.

peki muvafakat almak uzun sürdüğü için dil eğitimi tercih süresi geçmiş olmayacak mı? bu durumda dil eğitimi alınamamış olduğu için yüksek lisansa da başlanamıyor. süreç nasıl devam ediyor, atanan kişi ne iş yapıyor?