MEB Eş Durumu ve Yüksek Lisans Özür Tayini

maliyemuz

Öğrenci
ben maliye bakanlığında çalışıyorum.başka bir ilde yüksek lisansımı yapmak istiyorum okulumun olduğu yere öğrenim mazeretiyle tayin isteyebilirmiyim

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam benim bildiğim kadarı ile sağlık bakanlığı ve meb de var eğitim özrü tayini.

ergyvz

Öğrenci
ben öğretmenlik yapıyorum nişanlımda öyp ye başlayacak. acaba evlendikten sonra ben eş durumundan yararlanabiliyor muyum? milli eğitimde bir sorun olur mu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ben öğretmenlik yapıyorum nişanlımda öyp ye başlayacak. acaba evlendikten sonra ben eş durumundan yararlanabiliyor muyum? milli eğitimde bir sorun olur mu?

Evet yararlanabilirsiniz hiç bir sorun olmaz. Hatta 35. madde ile eğitime gitse bile oraya da gidebilirsiniz, öğretmen eşler için sorun yok.

selimberk

Öğrenci
öyp ile araştırma görevlisi olarak atandığım takdirde, atandığım üniversitede değil de eğitim aldığım üniversitede görevlendirileceğim için öğretmen olan eşim özür grubu tayini ile görevlendirilmiş olduğum ile tayin isteyebilir mi?

öyp ile araştırma görevlisi olarak atandığım takdirde, atandığım üniversitede değil de eğitim aldığım üniversitede görevlendirileceğim için öğretmen olan eşim özür grubu tayini ile görevlendirilmiş olduğum ile tayin isteyebilir mi?

bu durumda olup da kendisi ya da eşi, tanıdığı tayin istemiş olan arkadaş var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
35. madde ile kadronuz aktarılacağı için artık oranın personeli olacaksınız ve eşiniz sizin yanınıza eş durumunda özür grubu tayini ile gelebilir. Bugüne kadar durum böyle oldu zaten, akademik kadro gidemiyor çünkü.

selimberk

Öğrenci
35. madde ile kadronuz aktarılacağı için artık oranın personeli olacaksınız ve eşiniz sizin yanınıza eş durumunda özür grubu tayini ile gelebilir. Bugüne kadar durum böyle oldu zaten, akademik kadro gidemiyor çünkü.

Peki ben şu anda yüksek lisans tez aşamasındayım.
öyp ile farklı bir üniversiteye atandığım takdirde görev yerim neresi olacak ve eşim nereye tayin isteyecek (ya da isteyebilecek mi? )

- - - Güncellendi - - -

bu konuda bilgisi olan arkadaş yok mu

sidneh

Profesör
Tez aşamasındaysanız eğitim aldığınız yere de görevlendirilebilirsiniz, okulunuzda da kalabilirsiniz, sizin ve okulunuzun isteğine bağlı. Eşiniz de sizin olduğunuz her yere tayinini isteyebilir.

dr444

Öğrenci
PEKİ ARKadaşlar sağlık bakanlığında zorunlu hizmetini yapacak olan doktorlar eşleri oyp yi kazanınca eşinin yanına atanıyormu