Marmara Üniversitesi Dil Eğitimini Kazananlar (8 Ekim 2014)

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
2014 Temmuz'da yerleşip, Marmara Üniversitesinde dil eğitimi alacaklar olarak burada tanışabiliriz diyorum.

Ben Arapça'ya yerleştim. Görüşmek üzere... :)

- - - Güncellendi - - -

OYPVIII.jpg

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
8 İngilizce, 8 de Arapça olmak üzere toplam 18 kişi kayıt yaptırdık. İngilizceciler Göztepe kampüsünde, biz İlahiyat Fakültesi'nde (Üsküdar'da) ders görüyoruz.

Kurs iki dönem olacakmış. Haftada 30 saat ders alıyoruz. Başlangıçta STS yapıldı. Haftaya tekrar sınava gireceğiz. (Başlayalı bir ay oldu.)

İleride tekrar yazarım.

A

Akademik Forum

Guest
kaç puanla yerleştiniz acaba.. bir de arapça eğitimin yalnızca ankara'da verildiğini duymuştum. ne kadar doğru

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
kaç puanla yerleştiniz acaba.. bir de arapça eğitimin yalnızca ankara'da verildiğini duymuştum. ne kadar doğru

Benim ÖYP puanım 81 idi ama sanırım puan geçerli değildi çünkü kontenjanın yarısı bile dolmamıştı ne İngilizcede ne Arapçada. Bizden önce Gazi Üniversitesinde veriliyormuş Arapça kursu, bizim kazandığımız dönem Marmara İlahiyat ilk defa bunu üstlenmişti ama biz tek Arapça eğitim görenlerdik. Yani Marmara açınca Gazi açmamıştı diye biliyorum.

Bizden sonra nasıl oldu bilmiyorum. Bir sonrakinde Arapça kursu hiç açılmadı demişlerdi ama sadece duyum.