Lisans 2. Sınıfım ALES'e Girebilir miyim?

kraldurayga

Öğrenci
hocam ne olur yardım edin ,hocam ben 9 eylül 2013 de akademik olarak 2.sınıfa başlayacam lisans olarak..... 17 kasım 2013 ales sınavına başvuru yaparsam başvurum kabul edilir mi?....Ne olur yardım edin

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Başvurunuz kabul edilir ALES yapıldığı tarih itibari ile 3 yıl geçerlidir, Yani normal sürede bitirirseniz lisansı mezun olur olmaz 17 kasım 2016'ya kadar kullanırsınız.

kraldurayga

Öğrenci
Tşkler.....ders kaydımız 20 eylüle kadar sürüyor şuan 1.sınıfta gözüküyoruz bir sıkıntı çıkmaz değil mi................bi de ilk kez başvuru yapacam.başvuruyu nasıl yapmam lazım

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Tşkler.....ders kaydımız 20 eylüle kadar sürüyor şuan 1.sınıfta gözüküyoruz bir sıkıntı çıkmaz değil mi................bi de ilk kez başvuru yapacam.başvuruyu nasıl yapmam lazım
Başvuru yaparken kaçıncı sınıf olduğunuza bakılmıyor. Başvuruyu ilk kez yapacaksanız başvuru zamanında bankaya para yatırdıktan sonra ÖSYM sınav merkezine giderek fotoğraf çektirip kayıt yapacaksınız.

kraldurayga

Öğrenci
Hocam Çok ama çok sağolun...Son bi sorum olacaktı,forumda biraz okudum da sizin fikrinizi almak istiyorum...
Alese hazırlanırken nasıl bir program tavsiye edersiniz....kaynak tavsiyeniz war mı

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam Çok ama çok sağolun...Son bi sorum olacaktı,forumda biraz okudum da sizin fikrinizi almak istiyorum...
Alese hazırlanırken nasıl bir program tavsiye edersiniz....kaynak tavsiyeniz war mı

Bana yardımcı olan tek kaynak çıkmış ALES ve DGS sorularıydı. Gerisi tamamen sizin sözel ve sayısal yeteneğinize kalmış daha yeni LYS'den çıkmış biri olarak rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyorum sadece formatı kavramak açısından son 20 sınavı oturun çözün yeterli olur ;) Zamanla çalışın en önemlisi zaman sorular kolay ama çeldirici zaman az..

A

Akademik Forum

Guest
yardımcı olmak

Hocam ben lisans 1.sınıf öğrencisiyim alese başvurabilir miyim .Ve üniversiteyi 3 senede bitirmeyi düşünüyorum üstten ders aldım 3 tane .Giresun görele bankacılık ve sigortacılık bölümünde okuyorum araştırma görevlisi lmak ve devamlı kariter yapmak istiyorum .Bana yardımcı olur musunuz .üç senede bitirmek için her yıl böyle üstten ders alsam yeterli olur mu 3 senede bitirmem için.ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM SİZE.