Kurum İçi "Muvafakat"

kumbara

Öğrenci
Merhaba.

Bu ara sıkça soru soruyorum ama malesef cevap bulamadığımdan ya da tatminkar cevap elde edemediğimden. X üniversitesinde öyp kapsamında araştırma görevlisi olan bir kişi dil eğitiminden dönüp zorunlu hizmetini yaparken, aynı X üniversitesinin başka bir fakültesinde cari atamayla 33/a kadrosuna yerleştirilirse bu durumda kurum içi muvafakat gibi bir durum söz konusu mudur? Ya da bu olay da muvafakat olarak mı adlandırılıyor? Bu şekilde olmazsa istifa edip diğer fakülteye girebilir mi? Yani akademik personellerin istifa hakkı var ve hemen göreve başlayabilir deniyor ama bu durum kurum içi istifa ve aynı kurumda başka bir fakültede tekrar göreve başlama için de geçerli mi?

Teşekkür ederim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Kurum içinde muvafakat olmaz, kurum bu durumu kabul ederse kadroyu kendi içinde senato kararı ile kaydırır. İstifa edip eskisine geçemez kurumlararası geçiş olmadığı için. Ayrıca aklınıza takılanları sorun tabiki bilen biri cevaplar forumun amacı bu.

kumbara

Öğrenci
Kurum içinde muvafakat olmaz, kurum bu durumu kabul ederse kadroyu kendi içinde senato kararı ile kaydırır. İstifa edip eskisine geçemez kurumlararası geçiş olmadığı için. Ayrıca aklınıza takılanları sorun tabiki bilen biri cevaplar forumun amacı bu.

İstifa ile eskisine geçme durumunu tam anlatamadım sanırım. Yani Öyp kadrosunun olduğu fakülteden istifa edip, başvurup kazandığı cari kadronun olduğu fakülteye geçmesi sorun olur mu demek istedim. Yani üniversite "arkadaş, sen bi kaç gün önce bizim fakülteden istifa edip başka fakültemize gelmişsin" gibi bişeyle ya da başka bir nedenle cari kadroya atamasını engeller mi demek istedim

nur85gs

Öğrenci
Hocam ben ünv de memurdum... sonra aynı ünv de 50/d araş görevliliğini kazandım.. Kurum içi nakil yaptılar... Sonra da aynı ünv de öyp kadrosuna başvurdum.. 50/d den öyp ye de kurum içi nakille geçtim...

Benim durumum size emsal olur mu bilmem ama yine de yazıyım dedim...

Yönetici arkadaşlara benim sormak istediğim soru da şu: ilerde bi problem olursa kadro konusunda (öyp sonrasında), ki (zorunlu hizmetim yok), ben eski işime yani memuriyete dönme hakkına sahip miyim :)

kumbara

Öğrenci
Hocam ben ünv de memurdum... sonra aynı ünv de 50/d araş görevliliğini kazandım.. Kurum içi nakil yaptılar... Sonra da aynı ünv de öyp kadrosuna başvurdum.. 50/d den öyp ye de kurum içi nakille geçtim...

Benim durumum size emsal olur mu bilmem ama yine de yazıyım dedim...

Yönetici arkadaşlara benim sormak istediğim soru da şu: ilerde bi problem olursa kadro konusunda (öyp sonrasında), ki (zorunlu hizmetim yok), ben eski işime yani memuriyete dönme hakkına sahip miyim :)

Bu konuda net bilgisi olanlar daha iyi cevap verirler heralde ama kurum içi değişiklikler senato insiyatifinde biraz sanırım

eylence

Öğrenci
İdari ve akademik kadrolar arasında geçişler sıkıntılı diye biliyorum. MEB de özellikle geçiş için ciddi torpil gerekiyor. Ancak üniversiteler daha kolay karar alabiliyor.

aabb

Öğrenci

Nazmi hocam öyp den uzman yardımcılığına geçiş hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen? Gectigimiz yil atandim.Dil senedi imzaladım şu an yuksek lisans gorevlendirmem gerceklesti ama henüz imzalamadim senedi. Senedi imzalamadan geçiş yapılması mümkün mü acaba? Muvaffakiyet sağlanan örnekler biliyor musunuz öyp kapsamında? Lütfen cevaplar mısınız

ronron

Öğrenci

iiyi akşamlar hocam.
kurum içi geçişte yani üniversite içinde, memuriyetten oyp ye geçiişte acaba sıkıntı olur mu?sureç nasıl ilerler,bir sıkıntı olur mu?

- - - Güncellendi - - -

iiyi akşamlar hocam.
kurum içi geçişte yani üniversite içinde, memuriyetten oyp ye geçiişte acaba sıkıntı olur mu?sureç nasıl ilerler,bir sıkıntı olur mu?

daha da merak uyandıran kısmı ,eger oyp ile ilişik kesilirse aynı üniversite de bulunan eski kadroya geçiş olur mu?sıkıntı yaşanabilir mi?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
iiyi akşamlar hocam.

- - - Güncellendi - - -

daha da merak uyandıran kısmı ,eger oyp ile ilişik kesilirse aynı üniversite de bulunan eski kadroya geçiş olur mu?sıkıntı yaşanabilir mi?
Atamada sorun olmaz, geri dönüşte sorun çıkar.

yılmazyuksel

Öğrenci
hocam mrb,öyp ile aralık 15te erzurumda yeni açılan erzurum teknik üniversitesine atandım. atandığım bölümde hiç öğrenci yok hatta hiç hoca yok.bölüme iktisattan bir hoca bakıyor.bölüme ilk atanan da benim.bu durumda atandığım üniversiteden geliştirme ödeneği alabilirmiyim? alabilirsem erzurum merkez için ne kadar alabilirim? teşekkürler