Kitapçık Kodu Onay

çtlbtl

Öğrenci
Arkadaşlar optik formda kitapçık kodunu doğru işaretledim kutucuğunu doldurmadım sanırım.Bu durumda sınav geçersiz mi oluyor acaba? Bilgisi,tecrübesi olan var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar optik formda kitapçık kodunu doğru işaretledim kutucuğunu doldurmadım sanırım.Bu durumda sınav geçersiz mi oluyor acaba? Bilgisi,tecrübesi olan var mı?
Eğer doğru olarak kodladıysanız sorun olmuyor o sadece bir beyan, sizin doğru kodladığınızı onaylamanız için yani yanlış olma durumunda hiç bir hak iddia edemeyeceğiniz anlamına gelir ancak dert etmeyin salon başkanı ve gözetmenler hem siz sınavı yaparken hem de teslim ederken kontrol ediyor ve sizleri uyarıyorlar doldurmanız için. Çok başımıza geliyor sınav esnasında aday doldurmayı unutuyor ama salon başkanının görevi bu zaten %99 doldurmuşsunuzdur merak etmeyin ;)

çtlbtl

Öğrenci
Eğer doğru olarak kodladıysanız sorun olmuyor o sadece bir beyan, sizin doğru kodladığınızı onaylamanız için yani yanlış olma durumunda hiç bir hak iddia edemeyeceğiniz anlamına gelir ancak dert etmeyin salon başkanı ve gözetmenler hem siz sınavı yaparken hem de teslim ederken kontrol ediyor ve sizleri uyarıyorlar doldurmanız için. Çok başımıza geliyor sınav esnasında aday doldurmayı unutuyor ama salon başkanının görevi bu zaten %99 doldurmuşsunuzdur merak etmeyin ;)
Doldurmadığımdan eminim hocam. Ama kodu birkaç kez kontrol ettim ondan eminim. Benim sınıfımdaki gözetmenler olaya çok yabancı idiler. Kontrol ettiklerini pek sanmıyorum maalesef. Uyaran da olmadı. Adam kitapçıklardaki barkodun ne olacağını,nasıl çıkarılacağını bile adaylardan öğrendi.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Doldurmadığımdan eminim hocam. Ama kodu birkaç kez kontrol ettim ondan eminim. Benim sınıfımdaki gözetmenler olaya çok yabancı idiler. Kontrol ettiklerini pek sanmıyorum maalesef. Uyaran da olmadı. Adam kitapçıklardaki barkodun ne olacağını,nasıl çıkarılacağını bile adaylardan öğrendi.
Kod doğru olarak işaretlendi ise sorun yok peki kitapçığın üzerindeki "kodu doğru işaretledim" kısmını imzaladınız mı?

A

Akademik Forum

Guest
teşekkür ederim ilginize.Ösym'den bana dilekçe göndermem söylendi sizce gerek var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
evet aynen onay kutucuğunu işaretlemeyi unuttum

Yukarıda da dediğim gibi doğru kodlanmışsa bizler sınav esnasında kontrol ediyoruz ve işaretlettiriyoruz ya da o kodu işaretlemediyseniz biz işaretliyoruz ancak yanlış kodladıysanız o zaman sonucunuza erişemezler ama kodlanmadoysa ve kitapçık kodu doğru ise sorun olmaz.

A

Akademik Forum

Guest
nazmi bey mrb. 20,07,2014 tarihinde gerçekleşen öabt sınavında kitapçık kodunu kodladım mı kodlamadım mı hatırlamıyorum. Hatta kitapçık üzerindeki bilgilerimi de doldurmayı unutmuş olabilirim o stresten dolayı ama cevap kağıdına tc.mi kodlayıp imzamı atmıştım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz??

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi bey mrb. 20,07,2014 tarihinde gerçekleşen öabt sınavında kitapçık kodunu kodladım mı kodlamadım mı hatırlamıyorum. Hatta kitapçık üzerindeki bilgilerimi de doldurmayı unutmuş olabilirim o stresten dolayı ama cevap kağıdına tc.mi kodlayıp imzamı atmıştım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz??
Hocam bir an önce genel amaçlı dilekçe örneği ile başvuru yapmanız gerekiyor, düzeltilebilir.

A

Akademik Forum

Guest
ben kitapçık kodunu kodlamayı unuttum sorun olurmu dileçe göndericem ama ösymye

_edakara

Öğrenci
Ben bu sene yapılan kpss sınavında gkgy testinde soru kitapçığı ve optik form üzerindeki tüm bilgilerimi eksiksiz doldurduğuma eminim fakat kitapçığın en alttaki imza kısmına imza atmadım yüksek ihtimalle. Bu durumda sınavım geçersiz sayılır mı?