Kefalet senedi ve İstifa Hakkında

Xİ YALAN

Öğrenci
merhaba arkadaşlar,

ben öyp 2013 temmuzda atandım. üniversitem beni 6 aylık dil eğitimine gönderdi. dil eğitimine giderken 6 aylık maaşımın 1.5 katı olan 22.500 TL kefalet senedi imzaladım.

Bugün itibarı ile henüz 2 kez maaş aldım ve yine bugün istifa edersem ne kadar kefalet öderim ?

Ödeyeceğim tutar 6 aylık maaşımın 1.5 katı olan 22.500 TL mi olur, yoksa
şimdiye kadar aldığım 2 aylık maaşımın 1.5 katı olan 6.700 TL mi olur ??

Çok acil bir durum, yardım ederseniz çok sevinirim.

sinemaa

Öğrenci
henüz almadığınız maaşın senedini ödemezsiniz diye biliyorum ben de. yani 6700 tl olanı ödersiniz. en azından şundan eminim ki eğer yüksek lisansı bıraksaydınız senette yazılana bakılmaksızın (200.000-300.000 tl gibi rakamlar)o ana kadar aldığınız maaşın 1.5 katını öderdiniz.

forumda bunla ilgili bilgiler var arayabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar,

ben öyp 2013 temmuzda atandım. üniversitem beni 6 aylık dil eğitimine gönderdi. dil eğitimine giderken 6 aylık maaşımın 1.5 katı olan 22.500 TL kefalet senedi imzaladım.

Bugün itibarı ile henüz 2 kez maaş aldım ve yine bugün istifa edersem ne kadar kefalet öderim ?

mendieta

Öğrenci
Ben sadece kurs parasının alındığı şeklinde biliyorum eğer geri dönüp kurs süresi kadar çalışmassanız. (16.000 civarı imiş) Fakat bu şekilde istifa ederseniz nasıl olur bilmiyorum.

aabb

Öğrenci
Arkadaşlar mrb. Ben geçtiğimiz yıl öyp ile atandım. Dil eğitimi için senet imzaladım. Dil sorunum kalmadı ama yüksek lisans icin görevlendirme istedim bu çıktı. Senedi henüz imzalamadim. Bunu imzalamadan ayrılma imkanım nedir bilen var mı? Senedi imzalamak için ne kadat vakit tanınır bana ya da imzalamayı istemeyip başka bir kuruma uzman yardımcılığı na geçiş için muvaffakiyet alabilir miyim? Böyle örnekler var mı bileniniz varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz?

- - - Güncellendi - - -

merhaba arkadaşlar,

Hocam sizin durumunuz nasıl sonuçlandı. Istifa ettiniz mi devam ediyor musunuz?