Kazandım, Kayıt Yaptırdım Ama Ders Seçmedim, Ne olur?

A

Akademik Forum

Guest
kayıt silme

merhaba iyi günler ben bu dönem yüksek lisansa kayıt yaptırdım,ders seçimi de yaptım.ben bundan sonra hiç okula gitmeyip kayıt yaptırmasam hala okulla bağlantım olabilir mi?askerlik tecilim ile ilgili bir sorun olabilir mi? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Hocam bende nkü üniversitesine yüksek lisans için kayıt yaptırdım, hatta ilk dönem harcını yatırdım. Ancak hiç okula gitmedim öğrenci kimliğinide almadım ve diğer dönemler için ders seçmedim kayıt yaptırmadım. Ben kaydımı tamamen sildirmek istiyorum yaklaşık 4 dönem geçti. Ben kaydımı sildirmek isterken bana geriye dönük herhangi bir borc çıkarırlar mı?

delen__1905

Öğrenci
hocam pasif öğrenci konuma düştüğünüzde durumunuz ne olurr bilemem ancak şu kesin en fazla 3 yıl boyunca yüksek lisansınız askerliği erteliyor 3 yıl sonra isterseniz günde 8 saat yl dersi alıp okula da gitseniz askere gidersiniz pasif öğrencilite ne olduğunu araştırmanızı tavsiye ederim pasif öğrencilikte de askere gitme olasılığınız var.

A

Akademik Forum

Guest
merhabalar benimde bir sorum olacak. Şuan tarih 2. sınıf öğrencisiyim notlarım iyi yükseklisans yapmak istiyorum fakat bana hiçbir hocam yardımcı olmuyor konuyla ilgili yada ban cesaret edemiyorum sormaya diyelim sorum şu olacak sizce hangi alanda yapmalıyım bunu nasıl belirliyorsunuz bana bir yol gösterirseniz sevinirim

A

Akademik Forum

Guest
merhabalar benimde bir sorum olacak. Şuan tarih 2. sınıf öğrencisiyim notlarım iyi yükseklisans yapmak istiyorum fakat bana hiçbir hocam yardımcı olmuyor konuyla ilgili yada ban cesaret edemiyorum sormaya diyelim sorum şu olacak sizce hangi alanda yapmalıyım bunu nasıl belirliyorsunuz bana bir yol gösterirseniz sevinirim
Sen hocalarına yaklaşıp sormuyorsan hocalar müneccim mi nereden bilecek senin yüksek lisans yapmak istediğini? Hangi alanda yüksek lisans yapacağının belirlenmesine gelince ilgi ve isteklerin hangi alanı daha çok sevdiğin ya da hangi hocayla çalışmak istediğinle alakalı. Ben de tarih hocasıyım. Tarih bölümleri bildiğin gibi anabilim dalı esaslıdır. Hangi anabilim dalı ve hangi hocanın çalışma alanıyla ilgili çalışmak istediğini kendin belirlemelisin. Belirledikten sonra da hocanla konuşmalısın ki seni yönlendirsin. Sen isteğini belirttikten sonra hocaların yardımcı olduğunu göreceksin

A

Akademik Forum

Guest
Yardıım acill

Merhaba ben şuan hazırlıktayım seneye sınava tekrardan hazırlanmak istiyorum kayıt dondurmasam seneye okula gitmesem kaydım silinmiş mi oluyor

A

arduc17

Guest
2015 te 2 yıllık bi üniversite kazandım kayıt yaptırdım ama kayıdımı dondurmadım 1 sene daha kalıp hazırlanmak istedim bu sene işler istediğim gibigitmedi kayıdımı dondurmadım ama 2 yıllık üniversiteme gidebilir miyim?

G

güzel insan

Guest
Hocam geçen sene kesin kaydı yapıp devam etmedim bu sene tekrar devam edebiliyor muyum

A

Akademik Forum

Guest
Yüksek lisans

Merhabalar.. Benim de sorum olacaktı. Bir üniversitede tezli yüksek lisansa başvuru yaptım. Bilim sınavına girmeye hak kazandım. Ben sınavı kazandım diyelim kaydımı da yaptırdım güz dönemi için. Fakat bahar döneminde gitsem üniversiteye kaybım ne olur acaba ? Bahar döneminden başlayıp dersleri alabilir miyim ? Yarım dönem mi yoksa 1 sene kaybim mi olur? Cevaplarsanız sevinirim zor durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim.

E

e-kayıt

Guest
e-kayıt

ben yeni ünüversite kazandım ve e- kayıt yaptım şuan öğrenciyim ve iş kura kayıt olmak istiyorum kaydımı mı silmem gerekir acaba ders kaydı felan da yapmadım

B

betulvergul

Guest
Betul

HOCAM, 2014 yılında bir ön lisans programına kayıt yaptırıp ve dondurdum. Sonrasında,ders seçimi, kayıt yenileme ve veya dondurma işleminin devamı için, tekrar dilekçe verme gibi; hiç bir işlem yapmadım. Kayıdım silinir mi? Saygılar.

aybikegizem

Öğrenci
Ben bu yıl yüksek lisansa kaydoldum ama bazı özel sebeplerden dolayı gidemeyeceğim. Ders seçmeyip öğrenciliğimi pasif hale getirsem mi daha mantıklı olur acaba yoksa ders seçip kaydımı dondursam mı? Kaydı dondurmak için bir yarıyıl boyunca gitme zorunluluğu var mı? Okulun sitesine, yönetmeliğe baktım ama bu konuyla ilgili bir şey bulamadım. Bir de pasif durumda ya da kaydı dondurma durumunda yine de 3 sene sonra okuldan atılıyor muyum? Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler şimdiden

A

Akademik Forum

Guest
Yardım edin 😞

İyi günler bi sorum olcam ben mimarlık fakültesi kazandım ilk sene kaydımı yaptırdım ama ağır trafik kazası için gidemedim tekrar gitmek istiyorum kaydım silinmişmidir devam edebilir miyim olumu nolur yardım edin

ygt66

Öğrenci
Acil yardım..😫 Üniversiteyi yeni kazandım kayıt yaptırdım ders tercihi de yaptım ama gitmek istemiyorum kayıtımı sildirmesem bi problem olur mu? Yada ilerde kayıt yenilemesem kaydım silinir mi ve benden harc parası isterlermi yardım edın lütfen ( bu arada ikinciögretim)😰

A

Akademik Forum

Guest
Hocam 2015 te üniversite kazandım sadece e kayıt yaptım başka işlem yapmadım. Bu sene üniversiteye başladım kyk bursundan yararlanabilir miyim

Boleynbbb

Öğrenci
Arkadaşlar ben hazırlığa 23ünde girdim öğlen açıklandı sonra fakülteme gittim orda öğrenci işlerinden biriyle görüştüm benim daha önceki üniden muaf olduğum derslerin belgelerini vermek için sonra ona sordum bir kayıt yapmam gerekir mi birinci sınıfım belki direkt hoca yapıyordur diye o da yok dedi sonra çıktım yurt işlerini hallettim sistemi açtığımda ders kaydı yaptırmadı yazıyordu 0.0kredi diye okulda kimseye ulaşamadım sonra çok başka yerlerden birine ulaştım baya laf söyledi meğer ekle sil son tarihi bugündü diye ama ben zaten muaf oluğumu o gün öğrendim dedim dinlemedi iştw baya laf etti sonra bizimkilerle konuştu ben çok kötü oldum diye danışman hocama ulaşmış o da ben kaydını yapmaya çalıştım olmadı 0 göründü demiş ben mail attım danışman hocasına pazartesi hallolmazsa bakarım dedi ama şu iki gün şimdiden zehir çok kötüyüm ailem ve ben çok kötüyüz bu durumda ne yapmak lazım ayrıca fikri olan var mı ? Bir dönemim boşa gitsin istemiyorum. Dün gece sürekli son ana kadar denedim dersler eklenmiypr 0.0kredi alabilirsiniz yazıyor alamazsınız da değil. Bugün girdiğimde de akademik olarak uygun değildir yazıyor tarihi geçti diye danışman hocası pazartesi gerçekten halledebilir mi daha yukarı yerlere dilekçe yazmak gerekir mi? Başına böyle bir durum gelen varsa ne yazdı. Gerçekten çaresiz hissediyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Kazandım kayıt yaptım ama ders secemedigimden okula gitmedim dondurmak istesem dondurabilirmiyim??

Kazandım kayıt yaptım ama ders secemedigimden okula gitmedim dondurmak istesem dondurabilirmiyim??

Bende gecen hafta enstitüye dilekçe yolladım kayıt dondurmak için. O ara ders kayıtlarıda başlamıştı. Donduracam diye ders kaydıda yapmadım. Enstitü telefonla ulaşıp dilekçemin gecerli olması için dondurma nedenini resmi bir belge ile ispat etmemi istedi. Ders kayıtlarıda geçti. Bu saatten sonra bakalım ne olacak. Kaydımı silmezlerse iyi :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O

OnurBü

Guest
Kayıt iptali için gitmeyecegim.

2 yıllık SosyalBilimler pazarlama bölümünü kazandm kayıtta yaptırdım gitmezsem ne olur.tekrardan üniversite sınavlarına seneye hazırlanıyorum
Ilerde sorun teşkil edermi?cevaplarsaniz sevinirim saygılar.

fat.nur*

Öğrenci
- - - Güncellendi - - -

Merhaba ben üniversiteye sadece e kayıt yaptırdım onun dışında bir şey yapmadım ve gitmedim de ama ÖSYM de okuyor gözüküyo üniversiteye gitmezsem bi sıkıntı olur şu anda tekrar hazırlamıyorum ve diğer kayıt zamanında öncekini sildirmem gerekiyor dimi

Son düzenleme: