Kadro Kazanıldıktan Sonra Yeni Yüksek Lisansa Kayıt

xxxccc

Öğrenci
Merhaba,
Yüksek lisansımı yapmakta olduğum üniversiteden farklı bir b üniversitede 50/d araştırma görevliliği kadrosu kazandım. Kazandığım üniversitede baştan yüksek lisansa başvurmam ve kazanıp kayıt yaptırmam gerektiğini söylediler. Haliyle bu işlem için de eski üniversitemden kaydımı sildirmem gerekiyor. Eğer eski üniversitemden kaydımı sildirmem ve yeni yere kayıt yaptırmam arasında gün farkı olursa bir sorun oluşturur mu? Bu işlemi atamam gelmeden önce ya da sonra yaptırmam bir sorun oluşturur mu?
Umarım anlatabilmişimdir, cevaplarınız için teşekkür ederim.

xxxaaa

Öğrenci
Merhaba,
Yüksek lisansımı yapmakta olduğum üniversiteden farklı bir b üniversitede 50/d araştırma görevliliği kadrosu kazandım. Kazandığım üniversitede baştan yüksek lisansa başvurmam ve kazanıp kayıt yaptırmam gerektiğini söylediler. Haliyle bu işlem için de eski üniversitemden kaydımı sildirmem gerekiyor. Eğer eski üniversitemden kaydımı sildirmem ve yeni yere kayıt yaptırmam arasında gün farkı olursa bir sorun oluşturur mu? Bu işlemi atamam gelmeden önce ya da sonra yaptırmam bir sorun oluşturur mu?
Yatay geçiş yapma şansınız yok mu? Biraz riskli gibi geldi ama. Ayrıca neden baştan başlayacaksınız ki. Yl yaptığınız üniversiteye gidiş geliş yaparsınız dersinizin olduğu günler, bu sizin yasal hakkınız. Baştan başlama zorunluluğunuz yok üniversitelerin keyfi uygulamaları bunlar

xctrl

Öğrenci
Merhaba,

Böyle uygulamaları bazı üniversiteler neden keyfi olarak yaptırtıyor anlamıyorum. Normalde araştırma görevlisi olduğun üniversitede okuma zorunluluğu yokki.