Kadro Alımında Dil Eşdeğerlik Alınmaması

wazes

Öğrenci
Merhaba,

Kadro alımında yabancı dil eşdeğerliliğinin alınmamış olması ile ilgili ne yapılabilir?

Eşdeğerlik alınmadığı için kadroya alınan kişinin dil sonucu daha yüksek ilan edilmiştir.

wazes

Öğrenci
Benim değerlendirmem jüri tarafından doğru şekilde yapılmıştır; ancak diğer aday kadroya alınmış olup dil puanı yaklaşık 15 puan daha yüksek ilan edilmiştir.

Normalde dil sınavının eş değeri alınsaydı ön değerlendirme sonucunda ilk sırada olacaktım.

Bu durumu da kadro giriş sınavının iptali için açtığım davanın belgelerinde farkettim.

finduilas

Profesör
Ne demeye calistiginizi anlayamadim acikcasi, esdegerlik alinmadigi icin dil puani nasil yukselir ki?

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

wazes

Öğrenci
Örnegin TOEFL sınavi 120 üzerindendir. 100lük sistem üzerinden ÖSYM eşdegerlik yönetmeligi ile eşdeğeri alınmalıdır. Yani 120nin eşdeğeri aslinda 100'dür.

finduilas

Profesör
Örnegin TOEFL sınavi 120 üzerindendir. 100lük sistem üzerinden ÖSYM eşdegerlik yönetmeligi ile eşdeğeri alınmalıdır. Yani 120nin eşdeğeri aslinda 100'dür.
Yani o kisinin TOEFL puani direkt mi alinmis, esdegeri alinmak yerine? Eger bu durumu belgeleyebiliyorsaniz once okula, okuldan sonuc alamazsaniz YOK'e itirazda bulunabilirsiniz. Zaten mahkeme aciyorsunuz anladigim kadariyla, mahkemede de bunu belirtebilirsiniz.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk