İzmirde Yds Kurs Önerisi

A

Akademik Forum

Guest
İzmir'de yds kursu dedim buralara geldim. Önder hocayla daha bugün konuştum. Hafta sonu sınıfı öğrencileri vardı. YÖKDİL sınavı sonrası ya İnan'ın sınıfta en düşük not 68.75 alan hemşire kızdı. Oda zaten bana 50 yetiyordu hocam diyor. Sınıfı yaklaşık 35 kişi. Hafta içi gurupları da varmış. Çok şeker bir hoca. Dersi çok eğlenceli anlatıyor hiç sıkmıyor. Birde öyle kurallarla ezberlerle değil. Bakın bugün sadece bir saat girdiğim derste ne öğrendim. Hostile diye bir kelime hoşşşş köpek hoşşşşş diyor hoca sonra hostile düşmanca demek dedi :) ben çok eğlendim ve çok öğrendim. Bazı sorularda hocanın baş harflerini verdiği kısaltmalar var ben anlamadım onları. Hoca da sen anlamazsın biz bu öğrencilerimle 6 aydır ders yapıyoruz dedi. Herkes bir ağızdan sayıyordu. Çok iyi ve verimli bir ders oldu. Ayrıca buralara kimler yazıyorsa gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum ben çünkü çok doğru yazılanlar.

A

Akademik Forum

Guest
Önder hoca candır can. Ölüyü diriltir. Çalışmayanı çalıştır. Enerjisi ile sizi kendine bağlar. Derse gidesiniz gelir. Bide bakmışsınız puan elinizde. Hep kendini iyi şekilde hatırlarsınız. Çok iyi hocadır

A

Akademik Forum

Guest
Önder hocaya bi gittim arkadaşlar kursta doktorlar,İzmir il sağlık müdürü,tepecik hastanesi başhekimi, birsürü uzman doktor, dekan bölüm başkanı falan vardı sınıfta. Tanıştık ilk derse tanıtım dersiydi. Bu adamların aklı başında buraya geldiyse hepsinde vardır bir hikmet dedim. Başladım kursa. Hayatımda 55 göremeyen ben son iki ay deneme yaptım kelime ezberledim. Hocanın paketleri var onlara baktım. Kursun denemelerine girdim. Bi geldi sonucum 66.25 bana yetti de arttı bile. Hoca gerçekten mükemmel dedikleri gibi. Adamın son gün istiare diye bi dersi var orda soruları tahmin ediyor. Paragrafın konusunu bile söyledi. Sınava bi girdim inanamadım çıktı. Söylediği kelimeler yıl içinde çalıştırdığı gramer hepsini yaptım. Sadece okuyun okuyun okuyun çocuklar derdi. Onu yapmadım. Onu yapsaydın 85 leri görecektin dedi bana. Ama bu sonucum bile beni çok mutlu etti. Gidilmesi gereken bir yer gidin görün hoca çok saygıdeğer biridir

A

Akademik Forum

Guest
Kesinlikle Tavsiye Etmem

Alsancakta Just Eng. gittim berbat ötesi kesinlikle tavsiye etmiyorum, gidin başka kurslara yazılın daha iyi..

H

hay76

Guest
Izmir yds kurs arayanlara

Gecen sene 35 aldim ydsden bir arkadasimin referansiyla AKIN DIL e yazildim. Yokdilden 86.25 aldim yds den de 80 civari bekliyorum... bu kurum icin tek bisey soyluycem anlatilmaz yasanir... butun hocalari tum calisanlari tamamen aile gibi bittiginde uzuldugum tek kurs .. ozan hocayi kesinlikle oneririm... hedefin ydsyse hic kafani yorma. ..

A

Akademik Forum

Guest
Herkese merhaba, en son Nisan yds için eylül ayında başlayan "sıfır grubu" olarak nitelendirdiğim grupla 7 ayda AKIN DİL KURSU ile 55 i gördüm... sadece derslere giderek ve hocanın ödevleri ile bu puanı aldım. Özellikle ozan hoca'nın derse olan ilgisi öğrencilerini herşeyden önce tutması ve benimsemesi motive edici en önemli unsurdu... kimse sınıfların kalabalığından şikayet etmesin çünkü ders esnasında sınıfta çıt çıkmıyor ve de herkes derse gayet ilgiliydi...hiç bir şekilde dikkatinizi dağıtan bir durum olmamakta; olsa bile ozan hocanın derse öğrencileri Harika bi şekilde geri döndürmesi takdir edilesi... bence tam ne istediğini bilen, gerçek amacı ve ideali olan kişi için Harika bir kurs... ders saatleri esnekliği( diğer başka saatlerdeki gruplara sınırsız girmek gibi) ve Online ders desteği ile her zaman sizi destekleyen bir eğitim yapısına sahip olması da Harika...bence denemeden karar vermeyin derim....

AKIN DİL İZMİR KURUMSAL CEVAP

Değerli Site kullanıcıları ve Değerli Öğrencilerimiz.
Bu başlık altında okuduğunuz SİSTEMATİK SALDIRILARDA BULUNAN KATILIMCILARIN yaptıkları yorumları maalesef okuduk.

Kurumumuza,Kurucumuza, Adımıza, Yönetici ve Çalışan Kadromuza ve Değerli Öğrencilerimize yönelik yapılan bu sistematik saldırıları ŞİDDETLE KINIYORUZ.

Kurumumuza inanan ve güvenen öğrencilerimizi de karalayıcı yorumlar ve hakaret dolu bu iddialar ASILSIZ VE YALANDIR.
Bünyemizde çalışan onlarca insanın hakkına ve bize güvenen Değerli öğrencilerimizin adına yapılan bu saldırılar ÜZÜCÜ boyutlardadır.

ÜYELİKLERİ ile Kimlikleri belirlenen, Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız başvuru sonucunda bu yorumları yazan, kişisel haklara yalan yanlış iftiralarda ve SİSTEMATİK SALDIRILARLARDA BULUNAN kişi, kişiler ve kuruluş, örgüt hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.

Bu yorumların Asılsız olduğunu onurumuzla doğrular.

Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.

AKIN DİL EĞİTİM - İZMİR

Moderatör tarafında düzenlendi:

Oldboy

Akademikpersonel.org
Kurumların imajını zedeleme amacıyla yorumlar yapılmaması önemle rica olunur. Bu yorumların hakkınızda delil olarak kullanılabileceğini unutmayınız.

"5651 Sayılı Yasaya Göre Forumdaki Mesajlardan Doğabilecek Her Türlü Sorumluluk Yazan Kullanıcıya Aittir"

didem3516

Öğrenci
izmirde gidilebilecek ve tavsiye ettiğim dil kursu AKIN DİL dir... ilgi alaka konusu bence göreceli ve değişkendir. ama AKIN DİL gerçekten boş vaadler vermiyor. sınıfların kalabalık olması diye birşey söz konusu değil ve 50*60 kişi olsa bile ders düzeni öyle planlı ki sınıfta kaçkişi oldugunun farkına bile varmıyorsunuz. özellikle ben ozan hocanın öğrencisiydim ve enerjisi bilgisi ve derse olan tutumu sayesinde harika bir 7 ay geçirdim.. sınıfın kalabalığından ziyade gerçekten idealist öğrencilerin olduğu bir sınıftaysanız ve siz de gercekten basarılı olmak için çaba harcarsanız emekleriniz asla karşılıksız kalmıyor. ders saatleri esnekliği online ders desteği ile her türlü çalışmak isteyeni destekleyen bir kurum... her an dilediğiniz hocaya soru sorup cevap alabiliyorsunuz... bana kattığı herşey için ozan hocama ve tüm akın dil ailesine teşekkür ederim... kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin bir dersine girin farkı göreceksiniz...
herkese başarılar...

Önder hoca izmirde yds nin mercedesidir. 2 ayda 20 olan puanımı 61.25 yaptı. ben bile inanamadım. E-yds yaptım yarım saat sonra sonucum açıklandı. Gittim kursa hocanın boynuna sarıldım. Bu kadar olmaz hocam dedim. ne dediyse çıktı. Buna yaklaşşşş buna yanaşşşş dedi bende işaretledim. Gözlerime inanamadım. Gerçekten de buradaki yazılanlar kadar varmış. Gerçekten bu adam bana bu puanı aldırdıysa herkese aldırır. o kadar da net söylüyorum.

AttilaHan

Öğrenci
Önder hoca izmirde yds nin mercedesidir. 2 ayda 20 olan puanımı 61.25 yaptı. ben bile inanamadım. E-yds yaptım yarım saat sonra sonucum açıklandı. Gittim kursa hocanın boynuna sarıldım. Bu kadar olmaz hocam dedim. ne dediyse çıktı. Buna yaklaşşşş buna yanaşşşş dedi bende işaretledim. Gözlerime inanamadım. Gerçekten de buradaki yazılanlar kadar varmış. Gerçekten bu adam bana bu puanı aldırdıysa herkese aldırır. o kadar da net söylüyorum.

Bu arkadaş gibi forumda sadece 1 yazısı bulunanlara kanmayın arkadaşlar. İyice araştırın kursları. Reklam yapıyor kendince..

Allah allah kardeşim ben neden yalan söyleyim. Ben hiçbir kursu kötülemedim. Buradaki yorumları okuyarak izmirde gidilebilecek kursların neredeyse hepsinin ilk hafta derslerine gidip misafir oldum. Önder hoca da karar kıldım. Bence de herkes iyice araştırmalı ondan yazdım zaten bu yazıyı. Ben hala Önder hoca da devam ediyorum. Hafta sonu öğlen grubundayım. Polis memuruyum. 1 Nisan sınavına kadar da kurstayım.Gel kardeşim tanışalım. Daha önce ne aldığımı şimdi ise kaç aldığımı belgemle göstereyim. Bizde yalan yok. Adam başarılı çokta takdir ettim hocayı. Fesatlığa gerek yok. Ben buradaki yazılardan hareketle tanıdım hocayı. Gelsin öğrencim ben onu geçireyim derdinde. Sende gel bak alacağın puana kendin bile şaşırırsın...

AttilaHan

Öğrenci
Allah allah kardeşim ben neden yalan söyleyim. Ben hiçbir kursu kötülemedim. Buradaki yorumları okuyarak izmirde gidilebilecek kursların neredeyse hepsinin ilk hafta derslerine gidip misafir oldum. Önder hoca da karar kıldım. Bence de herkes iyice araştırmalı ondan yazdım zaten bu yazıyı. Ben hala Önder hoca da devam ediyorum. Hafta sonu öğlen grubundayım. Polis memuruyum. 1 Nisan sınavına kadar da kurstayım.Gel kardeşim tanışalım. Daha önce ne aldığımı şimdi ise kaç aldığımı belgemle göstereyim. Bizde yalan yok. Adam başarılı çokta takdir ettim hocayı. Fesatlığa gerek yok. Ben buradaki yazılardan hareketle tanıdım hocayı. Gelsin öğrencim ben onu geçireyim derdinde. Sende gel bak alacağın puana kendin bile şaşırırsın...

Eyvallah hocam, başarılar dilerim.

anil11

Öğrenci
Çankaya'da Akademik Batı Dilleri yabancı dil kursu bu konuda uzman.. üstüne tanımam..hocaları uzun süreli orada çalıştıkları için en iyisi durumunda hatta isim bile verebilirim Yücel hocam, Ömer hocam..benim temelim vardı derdim hep öğrendiklerimi üstüne katınca temelimin gerçekten zayıf olduğunu gördüm şuan..

aisetumturk

Öğrenci
Hepinizi bilgilendirmek için size bu yazıyı yazmak istiyorum. Hatta bu yazıyı yazmak için buraya bugün üye oldum. İlk önce akademik batı dillerine gittim. Yukarıda yazmışlar ya şöyle iyi böyle iyi diye. söylenilenle hiç alakası yok. Orada dersler genelde çeviri üzerine gidiyor. YDS notum 26.25 oldu. Oraya devam ederken ben ayrıca YDS kursuna gitmek istiyorum burada bir önder hocayı çok duydum birde akını acaba hangisine gitsem dedim. Orada çalışan fırat güç diye biri bana bu kurumların ikisi de iğrenç ikisinden de bize o kadar çok öğrenci geliyor ki anlatamam dedi. Sen çağdaş akademiye git dedi bana. Gittim görüştüm pınar diye biriyle. sürekli Önder hocayı kötülüyor akını kötülüyor. Onları şikayet ettik onların tabelaları inecek akının sınıfları kalabalık olduğu için milli eğitime şikayet ettim. Önder hocayı da şikayet ettik göreceksiniz onların tabelaları inecek deyip duruyor. Sonra aradan birkaç hafta geçti bize çağdaş akademiyi tavsiye eden Fırat güç onu çağdaşta gördük. aslında Çağdaş akademide çalışan Pınar güçün eşi. o kadar yalancılar ki. çok ama çok ucuz bir fiyata gittik. o dönem önder hoca 2100 tl akın 2400 tl idi. biz oraya 600 liraya gittik. aslında kimi ne kadar tutturabildiseler öyle almışlar. Ucuz diye oraya gittik. Eğitimleri sıfır. Sonradan anladık bunu ama iş işten çoktan geçmiş oldu. Sınıfımız 11-12 kişiydi. Aralarından sadece bir tanesi 51.25 aldı. Ben ise 7 ay sadece 30 aldım. Sizleri bilgilendirmek için yazdım. Akının derslerine de katıldım. Önder hocanın derslerine de girdim. Akında beni rahatsız eden şey Ahmet Akının kitabını almış okuyor hoca. Sınıfla alakası yok. Bide kayıttaki kız beni yeterince irite etti. Kararım Önder hocadan yana oldu. Gayet memnunum. Bu yazıyı yazarken gerçekleri yazdığımı tüm içtenliğimle söyleyebilirim. YDS işinde hocanın önemli rolü olduğu gibi bireysel çalışmanın da inanılmaz önemli olduğunu bilen biriyim. Sadece rekabetin bile düzgün yapılması gerektiğine inanıyorum. o fırat güç hem akademik batı dillerinde çalışıyor hemde oraya gelen öğrenciyi çağdaş akademiye yönlendiriyor. Benimde hatam o adama inanıp oraya gitmek oldu.

Pınar Güç

Öğrenci
Merhabalar;Ben Çağdaş Akademi Kurucusu Pınar GÜÇ...Bende siz gibi az önce yazınızı okuduktan sonra bu siteye kayıt oldum.Çünkü anladım ki ortada fazlaca bir merak var....Bunları gidermek için buradayım...Söylediklerinize teker teker cevap vermek isterim.Akademik Batı Dilleri için demişsiniz ki şöyle iyi böyle iyi,alakası yok....Evet oldukça iyi oldukları için 84 yılından beri bu sektörün duayenlerinden...Döneminde 3000 öğrenciye sahip bir kurumdan bahsediyoruz!!!!Sayısız dekanlar,rektörler,hocalar yetiştiren bir kurumdan bahsediyoruz...Durup bir düşünmekte fayda var derim...Ancak Kurum tüm haklarıyla 2018 yılı itibariyle kurum EROL GÜÇ'ten Bursa'dan başka bir BEYEFENDİLERE (çok saygı duyduğum ve izni olmadığı için adını paylaşamadığım)devir olmuştur.. Kendileri Bursa,Manisa,Denizli ve İzmir'e giriş yapmışlardır.Ayrıca 1998-2018 yılları arasında az önce hakaretlerle bahsettiğiniz EŞİM FIRAT GÜÇ hem Kurumun ,ortağı,hem Şirket Müdürü,hem de Milli Eğitim Kurucu Temsilcisi olarak kurum sahibi olduğu bir yerde, görevinden kovulması söz konusu değildir..Çünkü kendisi AMCASI EROL GÜÇ'LE beraber uzun yıllar çalıştığı için kuruma daha fazla verimli olamayacağını,bir diğer sebep olarak da 2016 yılı itibariyle ÇAĞDAŞ AKADEMİ yi eşinin işlettiğini ve etik olmadığı için yeni yönetimle konuşup danışmanlık yaparak ama öğrenci ofisinde yer alamayacağını bildirmiştir.Yine SİZ demişsiniz ki AKIN DİL VE ÖNDER HOCA....AHMET AKIN'DA aynı şekilde bu işin duayenlerindendir ve saygım sonsuzdur.İZMİR'DE YDS-YÖKDİL-AKADEMİK İNGİLİZCE alanında gidebileceğiniz naçizane 3 kurum vardır. 1- AKIN DİL 2- ÖNDER HOCA 3- ÇAĞDAŞ AKADEMİ...ÖNDER HOCA ile de söyleyeceklerim kendisini hiç tanımıyor olmama rağmen inanılmaz saygı duyuyorum.Çünkü ciddi bir sabır örneği benim için...Yani özet olarak sizin de dediğiniz gibi bu isimlerle haklı rekabet etmek benim içinde gurur kaynağı...Şimdi ben sizin yerinizde olsam gelir Çağdaş Akademiye derim ki zamanında beni mağdur ettiniz.(Ki biz sizi ismen tanıyamadık.)Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum...Böylelikle hem biz sizin gül cemalinizi görmüş oluruz, sizde varsa mağduriyetinizi gidermiş olursunuz...Aklında başka bir sorusu olan var ise cevaplamaya hazırım...;kurum telefonlarından 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz...Saygılarımla;

- - - Güncellendi - - -

Hepinizi bilgilendirmek için size bu yazıyı yazmak istiyorum. Hatta bu yazıyı yazmak için buraya bugün üye oldum. İlk önce akademik batı dillerine gittim. Yukarıda yazmışlar ya şöyle iyi böyle iyi diye. söylenilenle hiç alakası yok. Orada dersler genelde çeviri üzerine gidiyor. YDS notum 26.25 oldu. Oraya devam ederken ben ayrıca YDS kursuna gitmek istiyorum burada bir önder hocayı çok duydum birde akını acaba hangisine gitsem dedim. Orada çalışan fırat güç diye biri bana bu kurumların ikisi de iğrenç ikisinden de bize o kadar çok öğrenci geliyor ki anlatamam dedi. Sen çağdaş akademiye git dedi bana. Gittim görüştüm pınar diye biriyle. sürekli Önder hocayı kötülüyor akını kötülüyor. Onları şikayet ettik onların tabelaları inecek akının sınıfları kalabalık olduğu için milli eğitime şikayet ettim. Önder hocayı da şikayet ettik göreceksiniz onların tabelaları inecek deyip duruyor. Sonra aradan birkaç hafta geçti bize çağdaş akademiyi tavsiye eden Fırat güç onu çağdaşta gördük. aslında Çağdaş akademide çalışan Pınar güçün eşi. o kadar yalancılar ki. çok ama çok ucuz bir fiyata gittik. o dönem önder hoca 2100 tl akın 2400 tl idi. biz oraya 600 liraya gittik. aslında kimi ne kadar tutturabildiseler öyle almışlar. Ucuz diye oraya gittik. Eğitimleri sıfır. Sonradan anladık bunu ama iş işten çoktan geçmiş oldu. Sınıfımız 11-12 kişiydi. Aralarından sadece bir tanesi 51.25 aldı. Ben ise 7 ay sadece 30 aldım. Sizleri bilgilendirmek için yazdım. Akının derslerine de katıldım. Önder hocanın derslerine de girdim. Akında beni rahatsız eden şey Ahmet Akının kitabını almış okuyor hoca. Sınıfla alakası yok. Bide kayıttaki kız beni yeterince irite etti. Kararım Önder hocadan yana oldu. Gayet memnunum. Bu yazıyı yazarken gerçekleri yazdığımı tüm içtenliğimle söyleyebilirim. YDS işinde hocanın önemli rolü olduğu gibi bireysel çalışmanın da inanılmaz önemli olduğunu bilen biriyim. Sadece rekabetin bile düzgün yapılması gerektiğine inanıyorum. o fırat güç hem akademik batı dillerinde çalışıyor hemde oraya gelen öğrenciyi çağdaş akademiye yönlendiriyor. Benimde hatam o adama inanıp oraya gitmek oldu.

Merhabalar;Ben Çağdaş Akademi Kurucusu Pınar GÜÇ...Bende siz gibi az önce yazınızı okuduktan sonra bu siteye kayıt oldum.Çünkü anladım ki ortada fazlaca bir merak var....Bunları gidermek için buradayım...Söylediklerinize teker teker cevap vermek isterim.Akademik Batı Dilleri için demişsiniz ki şöyle iyi böyle iyi,alakası yok....Evet oldukça iyi oldukları için 84 yılından beri bu sektörün duayenlerinden...Döneminde 3000 öğrenciye sahip bir kurumdan bahsediyoruz!!!!Sayısız dekanlar,rektörler,hocalar yetiştiren bir kurumdan bahsediyoruz...Durup bir düşünmekte fayda var derim...Ancak Kurum tüm haklarıyla 2018 yılı itibariyle kurum EROL GÜÇ'ten Bursa'dan başka bir BEYEFENDİLERE (çok saygı duyduğum ve izni olmadığı için adını paylaşamadığım)devir olmuştur.. Kendileri Bursa,Manisa,Denizli ve İzmir'e giriş yapmışlardır.Ayrıca 1998-2018 yılları arasında az önce hakaretlerle bahsettiğiniz EŞİM FIRAT GÜÇ hem Kurumun ,ortağı,hem Şirket Müdürü,hem de Milli Eğitim Kurucu Temsilcisi olarak kurum sahibi olduğu bir yerde, görevinden kovulması söz konusu değildir..Çünkü kendisi AMCASI EROL GÜÇ'LE beraber uzun yıllar çalıştığı için kuruma daha fazla verimli olamayacağını,bir diğer sebep olarak da 2016 yılı itibariyle ÇAĞDAŞ AKADEMİ yi eşinin işlettiğini ve etik olmadığı için yeni yönetimle konuşup danışmanlık yaparak ama öğrenci ofisinde yer alamayacağını bildirmiştir.Yine SİZ demişsiniz ki AKIN DİL VE ÖNDER HOCA....AHMET AKIN'DA aynı şekilde bu işin duayenlerindendir ve saygım sonsuzdur.İZMİR'DE YDS-YÖKDİL-AKADEMİK İNGİLİZCE alanında gidebileceğiniz naçizane 3 kurum vardır. 1- AKIN DİL 2- ÖNDER HOCA 3- ÇAĞDAŞ AKADEMİ...ÖNDER HOCA ile de söyleyeceklerim kendisini hiç tanımıyor olmama rağmen inanılmaz saygı duyuyorum.Çünkü ciddi bir sabır örneği benim için...Yani özet olarak sizin de dediğiniz gibi bu isimlerle haklı rekabet etmek benim içinde gurur kaynağı...Şimdi ben sizin yerinizde olsam gelir Çağdaş Akademiye derim ki zamanında beni mağdur ettiniz.(Ki biz sizi ismen tanıyamadık.)Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum...Böylelikle hem biz sizin gül cemalinizi görmüş oluruz, sizde varsa mağduriyetinizi gidermiş olursunuz...Aklında başka bir sorusu olan var ise cevaplamaya hazırım...;kurum telefonlarından 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz...Saygılarımla;

- - - Güncellendi - - -

aisetumturk merhabalar, şuan Akademik Batı Dillerinde öğrenciyim.Yazınızı okuduktan sonra ilk derse gittiğimde gözlemledim.Dediğiniz isimde bir çalışanı yok kurumun, sonrasında bizimle ilgilenen Cemile Hanımla görüştüm Fırat isminde bir bey geçtiğimiz yıllarda çalışıyormuş sonrasında sizin anlattığınız durum ortaya çıkınca işine son vermişler. Buraya kadar mağduriyetinize üzüldüm gerçekten. Ama eğitim konusunda kurumun sonun kadar arkasındayım.Daha önce yaşadığım şehirde de gitmiştim kursa. Kıyas bile yapamam şuan ki kurumla.Bir ayımız bitti ve baya yol katettiğimin, öğrendiğimin farkındayım. YDS konusundaysa derse katılmadım ama arkadaşım o kursta ondan aldığım dönütler olumlu. Ama yds ile ilgili yorumu sınavdan sonra kendisi yapar diye düşünüyorum.

yağmurlu1

Öğrenci
yds'yi ielts ve toefl gibi görmeyip ciddiye almayan öğrenci ve kurumları anlayamıyorum. türkiye' de resmi her iş alanında ingilizce istendiği zaman ilk sorulan skorunuz yds oluyor. geçerliliği türkiye de kanıtlanmış bu sınav için ciddiye alıp çalışmak şart. sınavın yeniliklerini hatta tadını almış bir hocayla çalışmadan iyi bir skor elde etmek ne yazıkki mümkğn değil. buna dair yaşadaığım bir anı var ki hiç unutmam ;
2013 yds'ye girerken akademik batı dillerinde genel ingilizce kursuna gittiğim hocamla karşılaştım. aa hocam dediğimde bu bilgi birikimi kitaplarla olmaz ki sadece bizde sınava girmeliyiz ki sizi anlayabilelim demişti. çok şaşırmıştım.
velhasıl demem o ki hala böyle br düzenleri var mıdır bilemem ama gidip görüşmeden karar verilmemeli.

eldoardo

Öğrenci
Öncelikle hem annemin hem babamın İngilizce öğretmeni oluşunu söylemekle konuya gireyim :) Küçük yaştan beri İngilizce ile içiçe olmama rağmen bir türlü istediğim düzeye gelemediğimi fark ettim. Bunda öğretenin annem ve babam oluşunun etkisini tahmin edersiniz :) Daha sonra bir aile toplantısı yaparak onları da kırmadan yabancı dil okuluna gitmek istediğimi söyledim. Annem arkadaşlarıyla istişare ettikten sonra bir tanıdığının vasıtasıyla daha önce ismine çok denk gelmediğim akademik batı dillerinde öğrenci oldum (vasıtasıyla diyorum çünkü sonradan öğrendimki referans bu kurum için önemli). 1i ingilizce uzem aracılığla online olmak üzere 3 dönem eğitim aldım ve artık örneğin iş görüşmesine gittiğimde istediğim zaman "isterseniz İngilizce devam edelim" diyebilecek artistliğe sahibim :) Demek o ki, kesinlikle kurs araştıran kişilerin detaylı bilgi almaları gerektiğini düşündüğüm bir kurum.

gece77

Öğrenci
Doktora tezimi yazarken akademik makalelerde olan kelime bilgimin günlük konuşma dilime ve genel kültürüme yeterli olmadığını fark ettim. chicago'da katılacağım bir konferansta her anlamda kendime yetmek istedim. akademik batı dillerinin seviye tespit sınavına online olarak katılıp farklı eğitim sistemlerinde akademik 2 sömestrına katılabileceğimi öğrendim. sadece kelime öğrenirim diye gittiğim bu kursta genel kültür olarakta çok şey kazandım. zeka düzeyi arttıkça dil becerisinin arttığına inansam da bu kurs bana gösterdi ki dil öğrenmek çok farklı bir şey :)