İzin Durumu

alope

Öğrenci
Ben ağustos ayında göreve başlamış ve şuan dil merkezinde olan bir öypliyim. 2 sorum olacak.

İlk olarak, dil merkezinin takviminde 15 günlük bir sömestir tatili gözüküyor. Bu 15 günde ne yapacağız? Sonuçta resmi olarak ilk 1 yılda tatil hakkımız yok.Kadromuzun olduğu üniversiteye mi dönmemiz gerekir? Ya da şehir dışına çıkabilir miyiz? Geçmiş yıllardan tecrübeleri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İkinci sorum ise, mart ayında bir sempozyuma dinleyici olarak katılmak istiyorum. Üniversitemde görev yaparken bir kongreye katıldım. Yüksekokul müdürü, kongrede sunum yapma şartıyla katılmama izin verdi, sunum yaptığıma dair belge istedi. Bu mart ayındaki sempozyuma dinleyici olarak katılmak istiyorum bir akademisyen olarak. Bu durumda kadromun olduğu üniversiteden mi ya da dil merkezinde olduğum üniversiteden mi izin istemeliyim? Ve her ikisinin de bu talebimi reddetme ihtimali var mı?

nehirseda

Öğrenci
ii günler. ben öyp ile atandım. evliliğim ve önceki üniversitemdeki doktoramdan dolayı bi süre çalışmasam daha ii olacak gibi. ilk ücretsiz iznimi ne zaman alabiliyorum ve ne kadar süre olabiliyor ? cevaplarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

ecedemir

Öğrenci
mrb
ben öyp ile atandım su anda dil egitimi alıyorum fakat dil egitiminden memnun degilim kursa gidiyorum rapor almak istiyorum yök kaç gün en fazla rapor kabul ediyor bir bilginiz var mı ?

mhmtnl

Öğrenci
Nazmi Hocam Merhaba;

Aciliyeti olan bir sorum var bilgi verebilirseniz sevinirim. 1 yılını doldurmuş bir ÖYP Arş Gör. nin 20 gün yıllık, 10 gün mazeret izni hakkı var diye biliyorum. Ama kullanma takvimi bölüm başkanının insiyatifinde olduğu da malum. Rapor için belli bir süre kısıtlaması var mıdır? 1 yıl içerisinde kaç gün rapor alma hakkı vardır?

Sercan

Profesör
Nazmi Hocam Merhaba;

Aciliyeti olan bir sorum var bilgi verebilirseniz sevinirim. 1 yılını doldurmuş bir ÖYP Arş Gör. nin 20 gün yıllık, 10 gün mazeret izni hakkı var diye biliyorum. Ama kullanma takvimi bölüm başkanının insiyatifinde olduğu da malum. Rapor için belli bir süre kısıtlaması var mıdır? 1 yıl içerisinde kaç gün rapor alma hakkı vardır?

Hocam emin değilim ama bir doktordan en fazla 10 gün diye biliyorum :S

mhmtnl

Öğrenci
Hocam emin değilim ama bir doktordan en fazla 10 gün diye biliyorum :S
Hocam cevabiniz icin tesekkurler, bi sorum daha olacak. Calistigi ildeki bir hastaneden 3-5 gunluk rapor alip sehir disina cikan bir Ars Gor rapor suresi bitince farkli sehirden bir rapor daha alip gonderebilir mi yoksa raporlu da olsa sehir disina cikmasi yasak midir?

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sercan

Profesör
Hocam cevabiniz icin tesekkurler, bi sorum daha olacak. Calistigi ildeki bir hastaneden 3-5 gunluk rapor alip sehir disina cikan bir Ars Gor rapor suresi bitince farkli sehirden bir rapor daha alip gonderebilir mi yoksa raporlu da olsa sehir disina cikmasi yasak midir?

Hocam bu konu hakkında inanın çok fazla bilgim yok. 657 sayılı devlet memurları kanunu inceleyin isterseniz. Orada mutlaka bu konu hakkında bilgi vardır.

Y

yineyeniden

Guest
657 sayılı kanunun "Devlet memurlarına verilen hastalık raporları ile hastalık ve refakat iznine ilişkin ulus ve esaslar hakkında yönetmelik" in 7. maddesinin 5 ve 6. fıkrasına bakmanız gerekiyor.

raporu aldığınızda şehir dışına çıkacağınızı dilekçenizde belirttin. şehir dışından rapor alabilirsiniz acilden almanız şartı ile. kolay gelsin.

mhmtnl

Öğrenci
657 sayılı kanunun "Devlet memurlarına verilen hastalık raporları ile hastalık ve refakat iznine ilişkin ulus ve esaslar hakkında yönetmelik" in 7. maddesinin 5 ve 6. fıkrasına bakmanız gerekiyor.

raporu aldığınızda şehir dışına çıkacağınızı dilekçenizde belirttin. şehir dışından rapor alabilirsiniz acilden almanız şartı ile. kolay gelsin.
Hocam cok tesekkur ederim, yeni okudum yazdiginizi ama aynen dediginiz gibi yaptim bugun.Umarim sorun cikmaz.