İstifam Kabul Edilmedi

ozba11

Öğrenci
Bir devlet universitesinde okutman olarak calisiyorum. Baska bir devlet universitesine kabul edildim. Calistigim okul muafakat vermiyor ve istifami da kabul etmiyor.

Boyle bir durumda ne yapmaliyim?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bir devlet universitesinde okutman olarak calisiyorum. Baska bir devlet universitesine kabul edildim. Calistigim okul muafakat vermiyor ve istifami da kabul etmiyor.

Boyle bir durumda ne yapmaliyim?
İstifa anayasal bir haktır kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu olmaz en fazla 1 ay oyalarlar, siz de bunun karşılığında 10 gün mazeretsiz işe gitmezsiniz ve müstafi (istifa etmiş) sayılırsınız sonra da diğer kurumda göreve başlarsınız. Kimse sizi çalışmak istemediğiniz bir yerde tutamaz.

ozba11

Öğrenci
Yani ben pazartesiden itibaren ise gitmeyecegim 10 gunun sonunda istifa etmis sayilacagim. Isten ilisigimi kesip en con belgemi alip ankara uni.de atamamin yapilmasi gerceklesecek degil mi.

Cok tesekkur ederim cevabiniz için hocam.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yani ben pazartesiden itibaren ise gitmeyecegim 10 gunun sonunda istifa etmis sayilacagim. Isten ilisigimi kesip en con belgemi alip ankara uni.de atamamin yapilmasi gerceklesecek degil mi.

Cok tesekkur ederim cevabiniz için hocam.
Karşı taraf hem sizi bekler hem de atamanızı yapar, onlar için bir sorun yok memuriyete başlamanızı sadece yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymeniz engeller.

quemmaa

Öğrenci
hocam size özel mesaj attım, İngilizce okutmanıysanız eğer okutman açığından kaynaklı ise sorun, belki bir çözüm bulabiliriz :)

ozba11

Öğrenci
Baya bildiginiz reddedildi. 1 nisandan beri ugrastiriyorlar beni.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi