İnşaat Mühendisliği araştırma görevlisi bilim sınavları nasıl olur ?

Ekrem94

Öğrenci
Ben farklı üniversitelerin araştırma görevlisi kadrolarına başvuruyorum; ama bilim veya giriş sınavları nasıl olur bilgim yok. Daha önce bu sınavlara girmiş olanlar bilgi verebilirlerse çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler.

alcatraz

Öğrenci
Ben farklı üniversitelerin araştırma görevlisi kadrolarına başvuruyorum; ama bilim veya giriş sınavları nasıl olur bilgim yok. Daha önce bu sınavlara girmiş olanlar bilgi verebilirlerse çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler.
ilanın türüne göre belirli ana bilim dalından , genel ilansa tüm mühendislik konularından yazılı sınav yapılıyor. Sizin ana bilim dalı hangisi

Ekrem94

Öğrenci
ilanın türüne göre belirli ana bilim dalından , genel ilansa tüm mühendislik konularından yazılı sınav yapılıyor. Sizin ana bilim dalı hangisi

Ben aslında geoteknik bilim dalında tezli yüksek lisans yapıyorum; ama alanında yüksek lisans yapma şartını koymayan alanlara da başvuruyorum. Onun için herhangi biriyle ilgili bilgi benim işime yarar. Özellikle doğrudan sorular olursa iyi olur. Çünkü zaten inşaat mühendisliğiyle ilgili bir şeyler sorulacağını biliyorum; benim daha çok sınavın
zorluğuyla ilgili bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler. Başvurduğum alansa yapı yönetimi.

selcuk02

Öğrenci
Hocam bende geoteknikte yapıyorum bi arkadaşım söylemişti jüride hangi hocalar varsa dalları neyse ona göre soruyolar eğer hiçbir şart koymamışşsa