IELTS 21 Aralık Sonucum ve Tavsiyeleriniz?

tomreader2010

Öğrenci
Arkadaşlar sıfır İngilizce ile 1 aylık yoğun çalışma ile;
l. 5
r. 5
w. 3,5
s:3
aldım 4.5 için en kısa zamanda tekrar girmek istiyorum. Ne zaman gireyim çalışma konusunda neler öneririrsiniz?

Rocky-Marciano

Öğrenci
Bence 6-8 hafta süre verin kendinize skoru geliştirmek için. Writing için essay okuyup,yazın bol bol antreman yapın. Speaking için de imkanlar dahilinde pratik, sürekli pratik. TED: Ideas worth spreading yardımcı olur. Ayrıca IELTS Cambridge serisi ve 101 hints for IELTS yayınlarını önerebilirm.

tomreader2010

Öğrenci
Bence 6-8 hafta süre verin kendinize skoru geliştirmek için. Writing için essay okuyup,yazın bol bol antreman yapın. Speaking için de imkanlar dahilinde pratik, sürekli pratik. TED: Ideas worth spreading yardımcı olur. Ayrıca IELTS Cambridge serisi ve 101 hints for IELTS yayınlarını önerebilirm.

hocam cevabınız için teşekkür ederim. 8 mart olarak düşünüyorum sınav tarihini. ted sitesindeki videolarımı dinlemeyi tavsiye ediyorsunuz bu siteyi çok duydum ama videolarımı izlemek gerekiyor yada belli bir bölüm altında ki videolarımı?

Rocky-Marciano

Öğrenci
Sitedeki videoları ingilizce altyazıyla izlemek kulağı yatkın hale getiriyor. Binlerce video var, farketmez hangisi olduğu. Speaking için youtube'dan örnekleri izleyebilirsiniz. Sıfır İngilizceyle başladınız ama 8 Mart'a kadar sıkı bi çalışmayla netice daha iyi olur. Writing için 101 hints for IELTS kitabında güzel kalıplar var. Bahsettiğim kaynaklar pdf olarak internette var. Zaten IELTS online olarak çalışılan bir sınav.