Harçlar Yüksek Lisans ve Doktora Eğitiminde Kaldırıldı!

akademikkk39

Öğrenci
Merhaba.Ben 2013 Güz Dönemi Yüksek Lisans'a başladım.2015 Güz Dönemi itibariyle harç borcum çıktı 129 tl,ödedim.Bu dönem yine aynı tutarda borç ödedim.Başıma gelince anladımki,Yüksek Lisans eğitiminde 2 yılı tamamlayınca mezun olamadıysanız harç ödüyorsunuz :mad:

naka

Öğrenci
Meraba Nazmi Hocam.
Devlet Üniversitesinde Yüksek Lisans yapıyorum ve şimdiye kadar herhangi bir harç ödemedim. İkinci bir devlet üniversitesinde Yüksek Lisans Yapmak için harç yatırmamız gerekiyor. Her dönem için ne kadar harç yatıracağız? bilgilendirirseniz sevinirim.
İyi günler diliyorum..!

korozifortam

Araştırma Görevlisi
Meraba Nazmi Hocam.
Devlet Üniversitesinde Yüksek Lisans yapıyorum ve şimdiye kadar herhangi bir harç ödemedim. İkinci bir devlet üniversitesinde Yüksek Lisans Yapmak için harç yatırmamız gerekiyor. Her dönem için ne kadar harç yatıracağız? bilgilendirirseniz sevinirim.
İyi günler diliyorum..!

Hocam eğer tezli yüksek lisans yapıyor iseniz -ki harç ödemediğinize göre öyle- öğreniminizi bitirmeden ikinci bir tezli yüksek lisans programına ya da doktora programına kayıt yaptıramazsınız yönetmelikteki değişiklikten ötürü. Sadece tezsiz yüksek lisans yapabilirsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Hocam öncelikle Verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim. Bulunduğum ildeki üniversiteye girmek istiyorum. Yüksek lisans Sınav sonuçları açıklandıktan sonra ve kazanmam durumunda, Okuduğum üniversiteden Kaydımı sildirip yeni kazandığım üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim acaba? Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

naka

Öğrenci
Hocam öncelikle Verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim. Bulunduğum ildeki üniversiteye girmek istiyorum. Yüksek lisans Sınav sonuçları açıklandıktan sonra ve kazanmam durumunda, Okuduğum üniversiteden Kaydımı sildirip yeni kazandığım üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim acaba? Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

TarIk1

Öğrenci
önceki yüksek lisanstan kayıt sildirip yeni bir yüksek lisansa kaydolduğumuzda harç ödüyor muyuz yoksa ilk kez başvurmuş gibi ücretsiz olarak faydalanabiliyor muyuz?

javelin

Öğrenci
Herkese merhaba, örgün olarak bir yüksek lisans programına kayıtlıyım. Bu dönem açıköğretimden ikinci üniversite olarak uluslararası ilişkilere başvurdum. Yüksek lisans programının ders kaydını yapmam için harç ödemem gerekiyormuş. Bu durumda iki kuruma da harç ödemiş oluyorum. Yüksek lisans için ödemem gereken harcı hangi karara dayanarak istediklerini bilmiyorum. Bilgisi ve önerisi olan var mı?