Formasyon Almak Hakkında Soru ?

trainer

Öğrenci
Hocalarım iyi geceler. Size benim için çok önemli bir soru sormak istiyorum. Hocalarım ben 1 yıldır Öyp li arş. görevlisiyim. Bölümümle ilgili formasyon ilanı çıktı başvurdum ve kazandım. Kayıt yaptırmayı düşünüyorum ve yarın yani bugün son günü. Fakat akademik personelin 2 yılı dolunca formasyona sahip olunuyor deniyor. Doğru mudur formasyon almama gerek yok mu yani ? İleride öğretmenliğe geçme fikrim olursa benden formasyon istenir mi onu öğrenmek istiyorum ?

Ratin Titan Toz

Öğrenci
Hocalarım iyi geceler. Size benim için çok önemli bir soru sormak istiyorum. Hocalarım ben 1 yıldır Öyp li arş. görevlisiyim. Bölümümle ilgili formasyon ilanı çıktı başvurdum ve kazandım. Kayıt yaptırmayı düşünüyorum ve yarın yani bugün son günü. Fakat akademik personelin 2 yılı dolunca formasyona sahip olunuyor deniyor. Doğru mudur formasyon almama gerek yok mu yani ? İleride öğretmenliğe geçme fikrim olursa benden formasyon istenir mi onu öğrenmek istiyorum ?

ben de iki yıl bir yükseköğretim kurumunda çalışılırsa, o hakka sahip olduğunuzu biliyorum. bir asistan arkadaşımdan duymuştum. şu an bir formasyon öğrencisiyim, bildiğim kadarıyla öyle.

A

Akademik Forum

Guest
Benim bildiğim araştırma görevlisi olarak iki yıl çalışırsan meb e geçebilirsiniz fakat kurumlar arası ya da aciktan atama ilanlarına başvurmanız gerekir, ve böyle ilanların da kontenjanı çok az oluyor, hizmet süresi vs. daha yuksek olanın şansı artıyor. Formasyon alırsanız kpssye girip puaniniza göre tercih yaparsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
mehaba ben 3 yıldır memurum. Aöf işletme mezunuyum formasyon alıp öğretmen olmak istyorum. formasyonu bitirdikten sonra kurumlar arası dilekçe verip gecebiliyormuyum yoksa tekrardan kpss ye girmeme gerek varmı.