Doktoraya başlayacak Araştırma Görevlisi için lisansüstü mezuniyet başarı notu şartı var mı?

geunaidu

Öğrenci
Merhaba,
Tezli yüksek lisans yapmaktayken Araştırma Görevlisi alımı için ilan gördüm. İlanda belirtilen edilen şartları sağlıyordum.
İlana başvurdum ve çağrıldım.
İlana başvurduğumda yüksek lisans öğrencisiydim. Sınavın yapılacağı gün ise artık bir mezunum. Yani ilana başvuru ile sınava çağrıldığım zaman arasındaki sürede mezun oldum.
Eğer sınavı kazanır ve Araştırma Görevlisi olursam en kısa sürede doktoraya başlamam gerekecek.
Fakat başvurduğum üniversitenin doktora için yazdığı şartlardan birisi "yüksek lisans mezuniyet başarı notu >3.25/4 olmalıdır"
Benim yüksek lisans mezuniyet başarı notum ise 2.31/4.
Yani doktora için gereken yüksek lisans mezuniyet başarı notu şartını sağlayamıyorum.
Araştırma Görevlisi için düzenlenen sınavı kazanıp atanan bir kişinin doktoraya başlaması için mezuniyet not ortalaması şartını sağlaması gerekli midir?
Yoksa not ortlaması dikkate alınmadan doktoraya başlamak Araştırma Görevlisi için mümkün müdür?
(Not seviyesini tutturamadığım için doktoraya başlamam mümkün değilse boşu boşuna sınava girmiş olcağım.
Artık bir mezun olduğum için hemen Doktoraya başlamazsam Araştırma Görevlisi olamam da mümkün değil sanırım.)
Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Ona göre sınava katılacağım veya katılmayacağım.
Şimdiden teşekkürler.