Doktora ve Erasmus

atipikpsikoz

Öğrenci
Doktorada ders döneminizi bitirmiş olsanız bile Erasmus ile gittiğiniz yerde belirli bir kredide ders almanız gerekir. (örn. 30 kredi) Bu da 4 ders falan yapar. Yani oraya gidince ders almak gerekiyor diye biliyorum.

ayşe zeren

Öğrenci
doktora

Öğretmenim doktoranın ders aşamasından sonra erasmus programı kapsamında yurtdışına gidersem maaşım kesilir mi ya da hangi masrafları ben karşılamak zorundayım

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ücretsiz izin alarak gidebilirsiniz yani maaş kesilir araştırmacı olamdığınız için görevli gitme hakkınız yok öğrenci olarak gideceksiniz. Bir de fazla bir miktar verilmez orda kalma masraflarınızı siz karşılarsınız.

A

Akademik Forum

Guest
niee

maaş kesilmez işkembeden sallamayalım, görevli gideceksiniz siz oraya ama, görev ücreti de olmaz...

dopamin

Öğrenci
Merhaba , doktora tez aşamasında erasmus ile yurtdışına cıkmaya karar verdim ve benim tezımle aynı konuda güzel yayınları olan bir hoca buldum. fFakat kendısının branşı benim anabılım dalım ile aynı degil. Fakultelerımız aynı fakat baglı oldugu anabılım dalı farklı. Yıne de erasmus ile gidip kendısı ıle calısablrmıyım yoksa oncesınde yapmam gereken bıseyler var mıdır?

fecri_ati

Öğrenci
Doktora yaparken erasmus ile yurtdışına çıkmış olan kimsecikler yok mu. nasıl bir yol izlememiz gerekiyor biraz bilgi alabilir miyiz öyle birisi varsa

A

Akademik Forum

Guest
erasmus

Çok geç gordum şansiniza ama bolumleriniz farkli olsa bile gideblrsiniz....

XOXOX

Öğrenci
doktorada erasmus hareketliliğinden faydalanan var mı? yeterliği geçtim. staj için başvurmayı planladım ama kurum bulmakta sıkıntı çekiyorum. öğrenim hareketliliğiyle giden var mı? tez aşamasında öğrenim hareketliliğinin getirisi nasıl oluyor? internette bu konuyla ilgili hiç bilgi yok. koordinatörlüğün de bilgisi yok. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

dopamin

Öğrenci
Merhaba ben faydalandim yardimci olmaaya calisirim sorulariniza.

- - - Güncellendi - - -

Merhaba bir sorum olacak yonetmelikte bulamiyorum. Arastirma gorevlisi yonetmelgine gore, erasmus bitisine dair gttigimiz ulkedeki okulun erasmus ofisinden imza aldgmz tarihten sonra en gec kac gun icerisinde turkiyede olmak gerekiyor acaba bilen hocamiz var midir?

M

Meraklıbiri

Guest
Erasmus-Doktora

Mesela üniversite 2. sınıfta erasmusla yurtdışına gittim geldim. Bölümüm bitince doktora da yapabilir miyim ?

mrvlck

Öğrenci
doktorada erasmus hareketliliğinden faydalanan var mı? yeterliği geçtim. staj için başvurmayı planladım ama kurum bulmakta sıkıntı çekiyorum. öğrenim hareketliliğiyle giden var mı? tez aşamasında öğrenim hareketliliğinin getirisi nasıl oluyor? internette bu konuyla ilgili hiç bilgi yok. koordinatörlüğün de bilgisi yok. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Bilen var mı? Araştırma görevlisi olarak doktora tez döneminde erasmusa gittiğimizde maaşımızda kesinti oluyor mu?