Doktora Tezimin Deney Aşamalarını İkamet Ettiğim Yerde Gerçekleştirmek

darkenroad

Öğrenci
Arkadaşlar selamlar. Ben Doktora tez aşamasındayım ancak gerek pandemi döneminde olmamızdan gerekse de şehir uzaklığı sebebiyle tez için yapmam gereken laboratuvar çalışmalarımı yapamıyorum. Bu dönemden sonra uzatma almaya başlayacağım ve yetişir mi yetişmez mi bilemiyorum. Bu konu ile ilgili sorum danışman hocam kabul ederse tez deneylerimi şu an ikamet ettiğim il'de (üniversitede yada özel bir firmanın laboratuvarında) yapabilir miyim? Böyle bir şey yapan oldu mu acaba? Yoksa hocalar illa kendi laboratuvarlarında mı bu işlemin yapılmasını isterler? Ya da böyle bir durumda kalıpta çözümü başka şekilde bulan bir arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun buraya kadar getirip bırakmak hiç içime sinmiyor. Bir de tez aşamasında olduğum için BAP tarafından yaklaşık 40bin liralık doktora tezi ücreti aldık ve malzemeler ilaçlar vs alındı tezi tamamlayamama durumunda bu ücretle ilgili bana yada hocama bir rücu işlemi uygulanır mı yoksa o malzemeler başka bir çalışmada da kullanılabileceğinden bir sıkıntı çıkmaz mı? Bu durumu da yaşayan bir arkadaş varsa ve konuyu aydınlatabilirse çok sevinirim...