Doktora tezim için ankette yeteli sayıya ulaşamadım, yardımlarınızı bekliyorum

parafiskalite

Yardımcı Editör
Merhaba, anketınızde 14. Soruya kadar devam ettım, bırbırıne anlamca yakın olan cok madde var. Okurken tekrarlardan sıkıldım, buna ragmen 15. Soruya geldım ve bır maddede toplanılacak bır yargıyı bırden fazla madde halıne getırmıssınız.
Mesela 13. Soruda komık/sakacı/eglencelı, mutluluk veren/keyıflı/zevklı gıbı ayırımları neden yaptınız ? Bır uygulama bır ınsana keyıf verıyorsa zevkte verıyordur. Komıkse sakacıdır, eglendırıyordur. Bıraz gereksız kalabalık gordum anketınızde. Keske daha yalın ve net olsaydı.
Yeterlı sayıya ulasamamanızın sebebı bu olabılır mı ? Cunku anket doldurmaktan keyıf alan ben bıle doldurmadan cıktım.
Basarılar dılerım..

can2075

Öğrenci
Eleştirilerinizde haklısınız ancak model oluştururken kullanılan değişkenler ve bu değişkenlerin ölçeklerini kullandım. Ben de uzun olduğunun farkındayım ama her değişkenin de malumunuz ölçekleri olmak zorunda. Ayrıca birbirine benzeyen şıklar için de literatürde kabul görmüş bir akademisyenin çalışmasının ölçeğini kullandım. Aynı şekilde ben de benzer düşüncelerin ölçtüğünü düşünüyorum ancak ölçeğin geçerliliğinin devam etmesi adına söz konusu ölçeği orijinal haliyle kullanmak zorunda kaldım. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim

UYGULAMACI73

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar her bölüm için gerek tez gerekse de araştırmalarda lazım olan istatistiksel uygulamalarda program aracılığıyla ve yorum sentez ile ilgili destek istiyorsanız irtibata geçin en uygun şekilde yardımcı olunur. Teşekkürler
doldurdum basarılar