Direk Doktora veya Bütünleşik Doktora

ftahanci

Öğrenci
Merhaba,
Turgut Özal Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda çift anadal ile hukuk okumaktayım ve burada da 3. sınıfım. Mezuniyetim sonrası uluslararası kamu hukuku alanında akademik çalışmalar yapmayı düşünmekteyim. Geleceği planlama noktasında aklıma takılanlar var. Sizlerin değerli fikirleri bana yol gösterecek. :)

Kısaca mevcut durumum için:
SBU (3,69/4.00)
Hukuk(3,04/4.00)
2013 Ales Bahar (82/100)
Dil puanım henüz yok ama zannımca yds 65-70 civarı gelir.

SBU mezuniyetim sonrası öncelikle kendi okulumda kalmak üzere eğer bu olmaz ise sırasıyla ylsy ve öyp düşüncem var. Ylsy veya öyp'ye başvurmak için sizce hukuktan mezun olmamı beklememe gerek var mı? SBU mezunu olduktan sonra hemen başvurularımı yapmalı mıyım?

Sizce hukuk son sınıf ile Uluslararası ilişkiler masterını bir arada götürebilir miyim?

YLSY eğer kazanırsam. 6 aylık yurt içi dil eğitimi sırasında uluslararası ilişkiler masterının dersleri ile hukuk son sınıfı bir arada götürüp; yurtdışı dil eğitimi sırasında da masterımın tezini yazabilir miyim?

Hem hukuk hem de sbu'yu bitirmem sonucunda ortaya çıkan çok fazla kredilik derslerim sebebiyle İngiltere'de direk doktoraya kabul alma ihtimalim nedir?

Yurtiçinde kalırsam üniversitemde açılması muhtemel olan bütünleşik doktora programı hakkında ne derdiniz?

Çok soru sordum. Affınıza sığınıyorum. Teşekkürler.