Dil Puanı yüzünden ilişiği kesilenler...

s_kajmeran

Öğrenci
Niye kimsenin sesi çıkmıyor bu konuda... Geçenler bana dokunmadı diye bu haksızlığa susuyor onu anladım ilişiği kesilen kimselerin sesi neden çıkmıyor?

Bu başlıkta tartışılsın, olumlu bir karar var mı? Ne yapmayı düşünüyorsunuz? bu haksızlığa dur demek için İzlenmesi gereken yollar neler?

serguc

Araştırma Görevlisi
hakkını aramak isteyen arkadaşlar öyp derneğine üye olarak daha kolay ve etkili olarak haklarını arayabilirler...

arşgör

Öğrenci
tamam hak arayabilirler de forumda da sesleri çıksın bence.. mahkemeye başvuranlar, geri dönenler ve mahkeme sonuçları nasıl oldu. biz de bilelim ki gündemden düşmesin..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bu dil puanı olayı için biri bir şey yazınca bir tartışma alıyor başını gidiyor. Kimseye anlatamadık derdimizin dil puanı olmadığı, haksızlık olduğu belki o yüzden yazmıyorlardır. Beni arayanları ben de derneğe yönlendiriyorum.

s_kajmeran

Öğrenci
Dernek yetkilisiyle görüştüm, sağolsun dernek sitesinde elindeki emsal kararları, dilekçe örneğini paylaştı. Ama bu başlıkta konuşalım ve birbirimizden haberdar olalım.

Sitedeki emsal kararlardan ve hatta 50 alan arkadaşımıza danıştay tarafından verilen red cevabında bile 55-65 arası alan kişilerin görevine geri döneceği çok açık görülüyor. Umarım adalete bakanlar hukuk devletine, hukukun tarafsızlığına (idareyi korumaz) uygun karar verir...

Dava dilekçem düzenlenme aşamasında, son halini aldıktan sonra bana ve üniversiteme ait bilgileri çıkardıktan sonra buradan paylaşacağım...

Böyle bir paylaşım ortamı oluşturan site yönetimine, derneğe yönlendiren @serguc nickli arkadaşa ve dernek sorumlularına sonsuz teşekkürler...

Bu arada ben dahil (geçen haftalarda bir derneğin varlığını öğrendim) kimse dernekten haberdar değil. Forumdaki ÖYP başlığı altında sabit bir dernek bölümü oluşturulmasının yararlı olacağı kanısındayım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

gulem

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Benim yabancı dil puanım 65 altı olduğu için sürem subat sonunda doluyor.Mart ayındaki yds sınavına kadar rapor alarak bu süremi uzatabilir miyim?Raporlu olduğum süreçte süren doldu diyip ilişiğimi kesebilirler mi?

finduilas

Profesör
Merhaba arkadaşlar,
Benim yabancı dil puanım 65 altı olduğu için sürem subat sonunda doluyor.Mart ayındaki yds sınavına kadar rapor alarak bu süremi uzatabilir miyim?Raporlu olduğum süreçte süren doldu diyip ilişiğimi kesebilirler mi?

Evet kesebilirler, sürenizin raporlu olmanızla ya da çalışıyor olmanızla bir ilgisi yok. Şubatta e-yds var, ona kayıt olmayı deneyin ya da alternatif sınavlara girin derim.

gulem

Öğrenci
Dernek yetkilisiyle görüştüm, sağolsun dernek sitesinde elindeki emsal kararları, dilekçe örneğini paylaştı. Ama bu başlıkta konuşalım ve birbirimizden haberdar olalım.

Sitedeki emsal kararlardan ve hatta 50 alan arkadaşımıza danıştay tarafından verilen red cevabında bile 55-65 arası alan kişilerin görevine geri döneceği çok açık görülüyor. Umarım adalete bakanlar hukuk devletine, hukukun tarafsızlığına (idareyi korumaz) uygun karar verir...

Dava dilekçem düzenlenme aşamasında, son halini aldıktan sonra bana ve üniversiteme ait bilgileri çıkardıktan sonra buradan paylaşacağım...

Böyle bir paylaşım ortamı oluşturan site yönetimine, derneğe yönlendiren @serguc nickli arkadaşa ve dernek sorumlularına sonsuz teşekkürler...

Bu arada ben dahil (geçen haftalarda bir derneğin varlığını öğrendim) kimse dernekten haberdar değil. Forumdaki ÖYP başlığı altında sabit bir dernek bölümü oluşturulmasının yararlı olacağı kanısındayım...

Merhaba,Benimde dilden dolayı ilişiğim kesilcek,dava ile ilgili mahkeme kararınızı burdan paylaşabilir misiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Ya kardeşim yabancı diliniz olmadan uluslararası yayınları nasıl takip edeceksiniz nasıl bilimsel çalışma yapacaksınız google çevirimi yaptıracaksınız. Aslında öyp nin en büyük uygulama hatası dil konusu. adamlar lisede üniversitede dil öğrenememiş 6 aylık kursta dil öğrenecekte akademisyen olacak. sisteme bile bile giriyorsunuz 2 yılda dil barajını geçerim taahhüdü veriyorsun geçemeyince mahkeme.