Dil Puanı 65'in Altında Olanların İmzalayacağı Senet Örneği

m-rebel

Öğrenci
merhaba hocam ben süleyman demirel üniversitesine atandım ve dil eğitimi için yıldız tekniğe gidicem.
anladığım kadarıyla bu senedi halihazırda bulunduğumuz üniversiteye vereceğiz. 2 kefil şart mı? eğer şartsa ben ıspartaya geleli 1 hafta olmadı kefili nereden bulacam? :culpability:

bu senedi istanbula götürüp kefillere imzalatıp geri postalasak olur mu?

anutre4

Öğrenci
nazmi hocam biz ne ara dilekçeyi vercez? ne ara görevlendirme için senetleri alcaz kefillerer imzalatcaz? ve ne ara 4 dünde seviye sınavına gitcez? bide 8inde kurs başlıyo nereye yerleşcez belli değil. çok aceleye getirmediler mi? ne yapabiliriz bunun için süreci bir hafta daha uzatamaz mı yök? talep etsek birlik olup tepkileri ne olur ki?

rimedtemas

Öğrenci
nazmi hocam biz ne ara dilekçeyi vercez? ne ara görevlendirme için senetleri alcaz kefillerer imzalatcaz? ve ne ara 4 dünde seviye sınavına gitcez? bide 8inde kurs başlıyo nereye yerleşcez belli değil. çok aceleye getirmediler mi? ne yapabiliriz bunun için süreci bir hafta daha uzatamaz mı yök? talep etsek birlik olup tepkileri ne olur ki?

evet çok kısa zaman..ne muvafakat bekleyenleri düşündü yök ne de evrakları yetişmeyenleri..herşey alelacele gidiyo bu sene..

anutre4

Öğrenci
hocam aynen. muvafakat işini bugün hallettim pazartesi göreve başlıcam. sonra görevlendirme için dilekçe yazdım onu vercem. sonra kefil imzası sonra ankaraya düzey belileme sınavına. offf sonra da kurs başlıyo.nerde kalcaz bellli değil. offff valla. hocam siz muvafakatı naptınız. hangi kurum. mebse yardımcı olabilirim...
evet çok kısa zaman..ne muvafakat bekleyenleri düşündü yök ne de evrakları yetişmeyenleri..herşey alelacele gidiyo bu sene..

rimedtemas

Öğrenci
hocam aynen. muvafakat işini bugün hallettim pazartesi göreve başlıcam. sonra görevlendirme için dilekçe yazdım onu vercem. sonra kefil imzası sonra ankaraya düzey belileme sınavına. offf sonra da kurs başlıyo.nerde kalcaz bellli değil. offff valla. hocam siz muvafakatı naptınız. hangi kurum. mebse yardımcı olabilirim...

evet hocam meb..perşembe yazı üniden çıktı meb e gönderildi..ben yazıyı fakslattım yazı elimde..atamam yapıldı ancak ilişik kesme ve göreve başlama için süreç çok kısa..napcam bilmiyorum..pazartesi ankaraya meb e gidicem elimdeki yazıyla..üst yazı yazdırıp zonguldağa elde getirmeye çalışıcam..yaparlar mı bilmiyorum..siz nasıl yaptınız hocam elden mi yaptınız..nasıl yardımcı olabilirsiniz..yardım ederseniz çok sevnirim..bugün stresten mahvoldum nasıl yetişcek diye..

eMRe5832

Öğrenci
Benimde aklıma takılan bi soru var. Bu senet mevzunda çarsambaya kadar kefil bulup imzalatıp teslim etmemiz mi gerekiyo. Senet teslim edilmeden atama yapılmıo mu. Ya da daha sonra seneti unv'ye postalasak olmazmı .. Çok kısa bi süreçte bu kadar işi nasıl yetiştircez çok merak ediyorum. Yök yetkilileri bunu neden dusunemiyor bu da ayrı mevzu :S...

anutre4

Öğrenci
hocam ben meb'e yazıyı fakslattım il milli eğtime de zorladım görevden ayrılmayı gerçekleştrittim. Ama mebdeki personeller telefonlara cevap vermiyo. bir gün boyunca sürekli aradım sonunda ulaşıp benim için yazdıkları yazıyı fakslattım. hocam üniversiteden size fakslanan yazıyla gidin mebden yazınızı yazdırın elden takib edin. ama meb faksla işlem yapmıyoruz diye tutturuyo. o zamanda siz onlara yönetmeliklerinde yazan maddeyi hatırlatın acil durumlarda faks ile işlem yapılır maddesini. yaparla hocam böylece işini hızlandırmak için ayrıca meb personeline ildekilere durumu anlatın benim için 6 ay bi kayıp diyin yardım edin diyin. kolaylık sağlıyolar. ama bazen bu işe yaramıyo. o zamanda sert çıkın hocam. yoksa bazen iş yapmıyolar ben 2 günde hallettim.bugün görevden ayrıldım pazartesi başlıcam. hocam sizi çok iyi anlıyorum. o stress adamı mahveder. siz elden halledin sonra hemen kurumuzla ilşkiyi kesip göreve başlayın. bu arada yolluk istemeyi de unutmayın. bu stress sırasında gözden kaçıyo ama. dediğim gibi bende aynı durumdaydım hallettim sizinkide olur umarım. faksla işlem yaptırın ama yazının ekleri de elinizde olsun. kolay gelsin hocam. bide bakanlığa gittiğinizde üst kata çıkıp insan kaynaklarındaki birimlerle görüşürün. ama şube müdürü falan olsun. memurlar başta laftana analamamzlık yapıyolar. ah bu bürokrasi. 1 haftadır uyku uyutmadı hocam.

evet hocam meb..perşembe yazı üniden çıktı meb e gönderildi..ben yazıyı fakslattım yazı elimde..atamam yapıldı ancak ilişik kesme ve göreve başlama için süreç çok kısa..napcam bilmiyorum..pazartesi ankaraya meb e gidicem elimdeki yazıyla..üst yazı yazdırıp zonguldağa elde getirmeye çalışıcam..yaparlar mı bilmiyorum..siz nasıl yaptınız hocam elden mi yaptınız..nasıl yardımcı olabilirsiniz..yardım ederseniz çok sevnirim..bugün stresten mahvoldum nasıl yetişcek diye..

rimedtemas

Öğrenci
anutre hocam süreç nasıl işledi sizin..meb üni den gelen yazıya üst yazı ekleyip sizin il milli eğitime gönderdi..sonra nasıl oldu..ilçe mem e ve okulunuza yazıyı kendinizmi götürdünüz..okuldan ilişik kestiniz değil mi..umarım meb e gittiğimde faksla hallederler..aslında odtüyüde aramak lazım zor durumdayız..evrakları yetiştiremzsek olur mu...bir hafta kursa geç başlayabilir miyiz diye sorsak..çok zor durum ya valla bu nasıl strestir böyle..bu arada teşk ederim hocam cevap için..

rimedtemas

Öğrenci
anutre hocam cevap vermediniz..ben meb e gidicem yarın..kimseyi tanımıyorum orda inşallah yardımcı olurlar..meb de üst yazıyı yazdırabilirsem ordan il mem e fakslatsam ilçeye okuluma derken ilişiği kestirip üniye fakslatsam ilişik kesmeyi..yapılabilir mi bilmiyorum ama..ya da yazıyı direk il mem e getiricem ordan ilçeye yetiştirebilirsem okuluma götürsem salı göreve başlatsam yetişir mi acaba ..tabi bunların hepsi meb den yazıyı almama bağlı..görevlendirme ne kadar sürede çıkar ki..yarın belli olur ama odtü evrakları en son ne zaman ister o da önemli..seviye tespit sınavına giremesemde bu dil kursu dönemini kaçırmak istemiyorum..siz ne dersiniz ne önerirsiniz..inşallah okursunuz bu yazıyı..

cgnblt10

Öğrenci
arkadaşlar benim sorum şu: şimdi ielts e girdik...yök denklik yeterliliğinde bi puan aldık diyelim...o iki sene geçerli...her iki yılda bir güncellememiz şart mı?...çünkü öyp yl tercihi yapmaya yetiyor bu ielts puanı...o dönemde geçerli olan bir puanla tercih yapabiliyoruz...daha sonra doçentliğe kadar lazım olmayacak dil puanı diye biliyorum...yani illaki güncellemek gerekir mi o zamana kadar...yani tabi o dönemlerde YDS ye de girilirde hani kısa vadede soruyorum...

Mr December

Baş Editör
arkadaşlar benim sorum şu: şimdi ielts e girdik...yök denklik yeterliliğinde bi puan aldık diyelim...o iki sene geçerli...her iki yılda bir güncellememiz şart mı?...çünkü öyp yl tercihi yapmaya yetiyor bu ielts puanı...o dönemde geçerli olan bir puanla tercih yapabiliyoruz...daha sonra doçentliğe kadar lazım olmayacak dil puanı diye biliyorum...yani illaki güncellemek gerekir mi o zamana kadar...yani tabi o dönemlerde YDS ye de girilirde hani kısa vadede soruyorum...

Diğer sorduğunuz yerde cevapladım.
Lütfen aynı soruları birden çok yerde sormayalım.

Gamze

Administrator
dil eğitimi için ne diye senet imzalıyoruz ki :S

Atandığınız okulun dışına her görev aldığınızda senet imzalarsınız. Bunun nedeni eğitimden sonra okulunuza dönüp zorunlu hizmetinizi yapmanız. Bir nevi bağlayıcı niteliğinde yani. Dil eğitiminde de dönüp 6 aylık zorunlu hizmetinizi yapmanız için senet imzalatılır.

cgnblt10

Öğrenci
Sevgili baş editör ; önceki sorularımda bikaç yerde yazmama rağmen cevap alamamıştım...o nedenle yazdım iki yerde ...bazen sizde tahmin edersinşizki gözden kaçabilio....Cevap için teşekkür ederim bu arada...duymak istediğim cevaptı....:nevreness:

immyth

Öğrenci
senet işini cuma gününe kadar halletmemiz mi gerekiyor, yoksa kursa başladıktan sonra da halledebilirmiyiz mesela ilk hafta?