Dil Eğitimine Madde 39 İle Gönderilecekler İçin Senet Örneği

WhoCares

Öğrenci
nazmi hocam şunu da not edermisin: bu sened dil eğitimi için geçerli gördüğüm üzere. 7. madde de başarılı olamazsak felan diyor. başarılı olmaktan kasıt ne? çünkü dil eğitimi sonrasındaki üds ye de girme hakkımız var sanırım? ben belki o sıra 65 alıcam? anlatabildim mi? :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam şunu da not edermisin: bu sened dil eğitimi için geçerli gördüğüm üzere. 7. madde de başarılı olamazsak felan diyor. başarılı olmaktan kasıt ne? çünkü dil eğitimi sonrasındaki üds ye de girme hakkımız var sanırım? ben belki o sıra 65 alıcam? anlatabildim mi? :)

o ilk sorulcak soru zaten =))

degas

Öğrenci
hocam aralıkta 65 üstü aldığımız takdirde nasıl bir durum oluşacağını, hem dil kursu hem y.lisans açısından,özellikle merak ediyorz.yökte soracağınız sorular arasında olacağını umuyoruz.tşkler

alpp

Öğrenci
arkadaşlar dilekçe maddelerinde başarılı olnumazsa diyor ama öyp maddelerinde dil eğitiminin bitimini takiben 1 yıl içinde diyor.Umarım ilk üds ,kpds için bahsetmiyordur.Ben üdsye bile başvurmadım ,kpds ye başvurdum.Onda başarılı oluyorum diye.Keşke başvursaymışım şansımı denerdim.Yeniden başvuru alsalar:(
Hocam merakla yökten gelen cevapları bekliyoruz.Bi de borçlanmayalım da :(

zeze

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben seneti yüksek lisansa başlayınca vereceğiz zanneyordum ama şimdi gerçekten kafam çok karıştı... Benim üniversitem de bu konuya dair henüz hiçbir şey söylemedi ki ben en son erşembe görüştüm. Cuma günü de görevlendirme dilekçemi teslim ettim.. Bu senet olayı mecburi mi yoksa üniversite insiyatifinde bir durum mu?? Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar merhaba. Ben seneti yüksek lisansa başlayınca vereceğiz zanneyordum ama şimdi gerçekten kafam çok karıştı... Benim üniversitem de bu konuya dair henüz hiçbir şey söylemedi ki ben en son erşembe görüştüm. Cuma günü de görevlendirme dilekçemi teslim ettim.. Bu senet olayı mecburi mi yoksa üniversite insiyatifinde bir durum mu?? Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

YÖK hepsiden alın diye yazı yollamış daha önceden dediğim gibi yakında ararlar. Daha haberleri olmamış olabilir. Üniversite insiyatifinde değil ne yazık ki mecburi.

ctrew

Öğrenci
Nazmi hocam, bilmiyorum sorularınız arasında var mı ama yabancı dil derslerinin bitiş tarihleri nedir? Yani mayıstan önceyse kpds sınavı nisana mı çekilecek yoksa insanlar apar topar ikamet ettikleri yeri boşaltıp okullarının olduğu bölgelere gitmeleri biraz zorlayıcı bir durum gibi...!
Bir de Lütfen ısrarla belirtin belki geç oldu ama HER ÜNİVERSİTENİN İNSİYATİFİNE BIRAKILMASI ÇOK YANLIŞ, YÖK BU KONUDA VE SENET, SÜREÇ, İŞLEYİŞ...vb. KONULARDA YAZILI AÇIKLAMALARLA TEK AĞIZDAN SÜRECİ İŞLETSİN. pazartesi güzel haberlerinizi bekliyoruz ve çabanız, yardımlarınız için de ayrıca TEŞEKKÜRLER.

Bilgin

Öğrenci
Nazmi Hocam sorularınıza şunu da ekleyebilir misiniz?

Normalde başlarda dil eğitimi 'isteğe bağlı' olarak ifade ediliyordu..daha sonra zorla tercih yaptırıldı ve üni.ler belirlendi..şimdi de bu eğitim için senet imzalatma durumu çıktı...normalde ök.e sorduğumda telefondaki bayan bana yl.nin başlayacağı zaman senedin imzalatılacağını söylemişti!!!... dil eğitimine gitmek istemeyen ark.ların durumu nasıl olacak merk ediyorumm..

Bu kadar ÖYP araş. görevlisi alımı yapıldı şimdi de sürekli bişeyler çıkartılıp duruyor...her şey bulanık:(

semihasa

Öğrenci
Arkadaşların bu senetten herhangi bi korku beslemesine gerek.Fakültemizden bi hocadan öğrendiğim kadarıyla senetler mecburi hizmet süresini garantilemek için yapılacakmış.Ama hocam seneti imzalarken bunu üniversitenin hangi amaçla imzalattırdığını sormamı istedi.Benim tavsiyemde diğer arkadaşlar seneti imzalarken kendi üniversitelerine bu senedi sorsunlar ne için imzalattırdıklarını...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşların bu senetten herhangi bi korku beslemesine gerek.Fakültemizden bi hocadan öğrendiğim kadarıyla senetler mecburi hizmet süresini garantilemek için yapılacakmış.Ama hocam seneti imzalarken bunu üniversitenin hangi amaçla imzalattırdığını sormamı istedi.Benim tavsiyemde diğer arkadaşlar seneti imzalarken kendi üniversitelerine bu senedi sorsunlar ne için imzalattırdıklarını...
YÖK'te öyle söyledi zaten. Sadece 6 aylık mecburi hizmet için.

resatarica

Öğrenci
nazmi hocam mrb ben adıyaman üni. den reşat arıca bizim üniversite 25.000 tl lik senet istiyor bu rakam çok fazla bu sorunu yök ten kimle konuşabiliriz.
2.olarak ben başarısızlık ibaresinin sınavdaki başarısızlık ile ilgisi olmadığı hususunda yök e bi dilekçe yazacam ve yazılı bir şekilde bunun sınavdaki başarısızlık ile ilgili olmadığı yazısını elimde bulundurmak istiyorum bu dilekçeyi yök te kime yazabilirm adres ve kişi adı varsa paylaşırsanız sevinirim

ctrew

Öğrenci
Nazmi hocam ya da bilgisi olan herkes ilgilenebilirseniz sevinirim. Dil eğitimi için imzalanan senetteki mebla kısmına okul neye göre bir rakam yazması gerekiyor. 6 aylık brüt maaş mı yoksa 6 aylık bize ödeyeceği maaş mı ya da ne? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
nazmi hocam mrb ben adıyaman üni. den reşat arıca bizim üniversite 25.000 tl lik senet istiyor bu rakam çok fazla bu sorunu yök ten kimle konuşabiliriz.
2.olarak ben başarısızlık ibaresinin sınavdaki başarısızlık ile ilgisi olmadığı hususunda yök e bi dilekçe yazacam ve yazılı bir şekilde bunun sınavdaki başarısızlık ile ilgili olmadığı yazısını elimde bulundurmak istiyorum bu dilekçeyi yök te kime yazabilirm adres ve kişi adı varsa paylaşırsanız sevinirim

Nazmi hocam ya da bilgisi olan herkes ilgilenebilirseniz sevinirim. Dil eğitimi için imzalanan senetteki mebla kısmına okul neye göre bir rakam yazması gerekiyor. 6 aylık brüt maaş mı yoksa 6 aylık bize ödeyeceği maaş mı ya da ne? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Bizim üniversite 15.500 yazdı senetlere 6 aylık maaşın brüt tutarı + %4 zam (ocak sonrası için) Ama dediğim gibi tutar hiç önemli değil zorunlu bir durumunuz olurda ayrılmanız gerekirse sadece aldığınızı ödersiniz oda o zaman hesaplanır.

YÖK öyle bir yazı vermez, ama emin olabilirsiniz bu senetlerin 65'i geçememe gibi bir durumunda herhangi bir geçerliliği olmayacaktır. Bu senetler sadece ve sadece mecburi hizmet için YÖK'ün 20 yıldır doldurttuğu yüklenme senetleridir.