Dil Eğitimine Madde 39 İle Gönderilecekler İçin Senet Örneği

DK2154

Öğrenci
Arkadaslar merhabalar;
öyp ile atandım bu dönem. Dil puanım 65 altı. Dil eğitimi için senet imzalayacagim. Kadromun oldugu üniversitede YL var doktora yok. Ben dil eğitiminden sonra kadromun olduğu üniversiteye yüksek lisans yapmak için donecegimden orda geçireceğim 2 yıl dil eğitiminden dolayi oluşan mecburi hizmet süremi yapmis olacak miyim?. Yoksa doktora dan sonra doktora +dil eğitimi 4.5 sene mi mecburi hizmetim olacak. forum da çok araştırdım ikisini de diyenler var. Net şekilde öğrenmek istiyorum çünkü kefillerime yanlış bilgi vermek istemiyorum

yüksek lisansta geçen süre mecburi hizmetten sayılıyor bildiğim kadarıyla. yanlış anlaşılmanın sebebi şu: bazen doktora esnasında 2 sene ders görüp tez aşamasında okuluna geri dönüyorlar. işte o tez aşamasında kendi okuluna dönmüşken geçen süreler mecburi hizmetten sayılmaz diye yök ün aldığı karar var. bu kararı, doktora bitmeden mecburi hizmet başlamaz şeklinde algılayanlar var ama öyle değil diye biliyorum

- - - Güncellendi - - -

senede yazılacak tutarı bilen var mı? 6 aylık brüt ücret diyorlar brüt ücreti bilen yok

unstabil

Öğrenci
arkadaşlar merhaba, dil eğitimi tercih sonuçları da açıklandı. Bildiğim ve anladığım kadarıyla bu eğitime başlamak için atandığımız üniversiteden (per. d. baş.) görevlendirme yazısı almamız gerekiyor. Bunun için dekanlığa dilekçe ve taahhüt senedi vermemiz gerekiyor.

Benim sormak istediğim bu senet ve dilekçe işlemlerini aynı anda yapabiliyor muyuz? Yoksa görevlendirme yazısı aldıktan sonra mı senedi veriyoruz? Ayrıca senetteki miktarları tahmini değerler olarak biz mi yazacağız? Bilgilendirebilir misiniz?

Hocam sorularınız yanıtsız kalmış, aynı konuları ben de merak ediyorum. Benim atamam kesinleşti fakat gel başla demediler. Hem göreve başlama, hem görevlendirme hem de senet işlemleri 1 günde tamamlanır mı? Bilenler aydınlatabilir mi lütfen?

Sabır

Öğrenci
Hocam sorularınız yanıtsız kalmış, aynı konuları ben de merak ediyorum. Benim atamam kesinleşti fakat gel başla demediler. Hem göreve başlama, hem görevlendirme hem de senet işlemleri 1 günde tamamlanır mı? Bilenler aydınlatabilir mi lütfen?

kazandığınız dil okulunun ekran görüntüsüyle birlikte dilekçe yazıp veriyorsunuz sonra aynı gün notere gidip senedi halldeiyorsunuz eğer vakit geçtiyse ertesi günde verebilirsiniz. Senetteki miktari personelde ki çalışan söylemesi lazım brüt*6 olur yaklaşık