Dil Eğitimi Sırasında 65'i Geçtim. Dil Eğitimi Bitmeden ÖYP için Açılacak Yüksek Lisans Kontenjanlarına Başvurabilirmiyim?

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, ben geçen YDS de 65 i geçtim. Eylülde kendi üniversitemde doktoraya başlayacağım. Dili geçtiğime dair belgeyi personel daire başkanlığına göndermem gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler...

Helinok

Öğrenci
Merhaba, ben geçen YDS de 65 i geçtim. Eylülde kendi üniversitemde doktoraya başlayacağım. Dili geçtiğime dair belgeyi personel daire başkanlığına göndermem gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler... Pardon giriş yapmayı unutmuşum... :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba, ben geçen YDS de 65 i geçtim. Eylülde kendi üniversitemde doktoraya başlayacağım. Dili geçtiğime dair belgeyi personel daire başkanlığına göndermem gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler... Pardon giriş yapmayı unutmuşum... :)
Evet dili geçtiğinize dair belgeyi personele vermelisiniz dilekçeniz ile ÖYP puanınız güncellensin ve ileride sorunla karşılaşmayınız.

A

Akademik Forum

Guest
Şimdi arkadaşlar kurs bitmeden yeterli puani aldim. Önümüzdeki lisansüstü yerlestirmelerine basvurabilir miyim? Normalde kurs bitiminden sonra mi açılıyor tercihler yoksa sonra mi? Birde şimdi Bologna Süreci dedikoduları var. Bir fikri olan varmi?