Cumhurbaşkanlığı Kadro İzin Kararnamesi

Kartvel

Öğrenci
Yanlış bilmiyorsam kurumların alabileceği kadrolara dair bir anlamda sınırları çizen bir kararname yayınlanıyor her yıl. Geçen yıl 4 Şubat'ta yayınlanan kararname bu yıl hala yayınlanmadı. Üniversiteler ilana çıkmak için bu kararnameyi bekliyor; ama ses soluk yok.

Buna bir standart getirilemez mi? Her yıl belirli bir günde yayınlansa mesela.

Başkanlık sistemi nedeniyle mi bilmiyorum ama bu yavaşlığa anlam veremiyorum.

Kartvel

Öğrenci
Elimize programları verip "Şu sınıflara şu dersi anlatacaksın, dersler şu tarihte başlayıp şu tarihte bitecek, içeriği şudur." demeyi, yani çalışanlar söz konusu olduğunda sistemli, programlı olmayı çok iyi biliyorlar; ama çalışanların hakları söz konusu olduğunda tamamen keyfi, belirsiz bir süreç oluyor.

Sabır, sabır, sabır... Sabır hep bize... Bu vatanın evladı değiliz sanki biz.

Son düzenleme:

Kartvel

Öğrenci
Mart ayı mı?! Bir önceki yıl şubatın başında yayınlanan kararname bu yıl ne oluyor da martta yayınlanıyor? Galiba geçen yıl seçim olduğu için bir an önce olabildiğince fazla kişiyi memnun etmek istemiş olmalılar. Bu sene ise öyle bir kaygıları yok, "Beklesinler!" diye düşünüyorlardır.

Biz de bu halde yayın yapmaya çalışalım, dersler için çalışalım. Çalışalım ve evet sabredelim değil mi? Doktoram biteli iki yıl olacak yakında. (Fakültede çalışan bir Öğr. Gör. Dr.'um ve biz Ar. Gör.'lerden 1000 liraya yakın daha az maaş alıyoruz. Yaptıklarımızın bir Dr. Öğr. Üyesinden hiçbir farkı yok. Bir Dr. Öğr. Üyesiyle olan maaş farkımız, 2500 lirayı buluyor.) Eski yönetimimiz, sağolsunlar, beni yeteri kadar "muhafazakar" bulmamış olmalılar ki kadro vermediler. Yeni yönetimin ne yapacağı belli değil.

Küçük bir şehirde, hiçbir "tanıdığı" olmayan bir insan olarak, kurtların ortasında kaldım; kaderimi bekliyorum.

Ama sabır değil mi? 2 yıl!

Kartvel

Öğrenci
Yayınlandı. Memurlar.net'ten bakılabilir karara. Yanlış anlamadıysam öğretim üyesine de bir sayı sınırı getirilmiş. YÖK'e tahsis edilmiş 6300 öğretim üyesi kadrosu var anladığım kadarıyla.

brkhnbkr

Öğrenci
Bilen bir kişi cevap verebilir mi?

Yayınlanan kararnamede öğretim elemanları için 1600 kadro ayrılmış. Listeye baktım her üniversiteye 5er kadro verilmiş. Şimdi koskoca üniversiteler 2020 yılı boyunca sadece 5 öğretim elemanı mı alabilecek? Onca fakülte, bölüm var bu 5 kadro kime nereye yetecek ki? Üniversite geneli için 5 kadro saçma değil mi yoksa ben mi kararnameyi yanlış yorumluyorum?

Bilen bir kişi cevap verebilir mi?

Yayınlanan kararnamede öğretim elemanları için 1600 kadro ayrılmış. Listeye baktım her üniversiteye 5er kadro verilmiş. Şimdi koskoca üniversiteler 2020 yılı boyunca sadece 5 öğretim elemanı mı alabilecek? Onca fakülte, bölüm var bu 5 kadro kime nereye yetecek ki? Üniversite geneli için 5 kadro saçma değil mi yoksa ben mi kararnameyi yanlış yorumluyorum?

Yanlış listeye bakmışsınız. 5 sayısı memur kadroları. 2 nolu liste öğretim elemanları listesi.