Boş Kalan Öyp Kadroları Hakkında

abdulkadirda

Öğrenci
Kadroların açıklanmasına az bir süre kaldı. Ama benim hala öyp ye güvenim yok. bu yeni sistemin çok eksiklikleri var geçen sene 3500 kişi aldılar ama bu kadroların bir kısmı boş kaldı. bunun nedeni ise yökün merkezi atama sistemi. geçen seneki atamalardan sonra birçok kişi mağdur oldu bu sorun çözülmezse bu sene daha da fazla olacak bir kere yök bizden herhangi belge istemiyor kadroları direk yerleştiriyor yanlış beyanda bulunanları ise üniversiteler ayıklıyor bu ise birşey değiştirmiyor bu kadrolar otomatikman boş kalıyor ek yerleştirme yaptı ama kaç ay sonra ve çok az. bunun bir yaptırımı yoktu önceden sonradan şikayetlerden dolayı yök yanlış beyanı %3 kesinti ile cezalandırdı bu son ek yerleştirmede uygulandı mı muamma. eğer bu atamada olursa bilemiyorum ama kesin olan birşey var ki yökün bu merkezi atamada kesin çare bulması gerekir. beyana dayalı iş yapılır mı dünyanın neresi olursa olsun yanlış beyan her zaman olacaktır. olan ise çalışıp didinerek kadro bekleyen bizim gibi zavallılara olur. yök en azından ispat isteyebilir getir diyebilir belgelerini doğru mu diye yanlışsa senin yerine başkasını atar ve kadro boş kalmamış olur eğer siz bu dediklerimimn doğru olmadığını düşünüyorsanız size birkaç ispat verebilirim örneğin amasya üniversitesi geçen sene 55 kadro açtı bunlardan 20 si boş kaldı amasya gibi bir yerde bu kadar boş oluyorsa doğu illerinin bir halini düşünün bunların çoğu üni. ye başvuru bile yapmamış bazı arkadaşlar istanbul, ankara gibi yerlerde bile boş kadro kaldığını söylüyor. bu iş düzelmeden bize rahat yok bazı arkadaşların %3 e veryansın etmesini anlayamıyorum akademisyenlik daldan dala atlamak değildir gönül işidir bu işi memurluğa çevirmek isteyenler olabilir yökün bir an önce bu işe çare bulması lazım bazıları da varki diploma oranını fazla buluyor haklılar her üniversite bir değilüniversite sıralamalarını niye yaparlar aynı değil eğitim. nitekim neremiz doğru da bu doğru olsun siyasetçilerimiz şu kadar yol yaptık şu kadar köprü yaptık diye övünene kadar yıllardır süre gelen eğitim sorununu çözsün sıfırcıların sayısı her geçen yıl artıyor stres keza orantılı bununla robot yaptılar robot birini geçiyorsun diğeri geliyor yöneticilerimiz ve siyaseyçilerimiz yillardır bir türban sorununu çözememiş de bu sorunları nasıl çözecek üniversitelerde siyaset diz boyu kutuplaşma çok arttı. torpilin adı olmuş referans ve bunun gibi birçok sorun var gelecek nesle iyi bir dünya bırakmıyoruz Allah bütün öğrencilere ve kadro bekleyenlere kolaylık versin
saygılar..............................

Mr December

Baş Editör
Ben yorum yazacak birşey göremedim. Ben mi yanılıyorum? Kendi düşüncelerini özetlemişsin. Bu konuları kapsayan birçok konu var zaten forum da.

eczak

Yardımcı Editör
Ben yorum yazacak birşey göremedim. Ben mi yanılıyorum? Kendi düşüncelerini özetlemişsin. Bu konuları kapsayan birçok konu var zaten forum da.

uzun zamandır forumu takip ediyorum. ÖYP'deki eksiklikler ile ilgili bütün konularda bu sorun geçiyor. Yeni yönetmelikle belki bunu da düzeltirler yedek listesi oluştururlar. %10 luk kesinti gelirse de caydırıcı tabii ama gerçekten kadro bekleyenler için yine risk içeriyor. Yani %10 puan kesintisine caymayıp bir kaç kişi başvursa sonra gitmese diğer sene onların puanı kesilse de ben neden 1 sene bekleyim tekrar kontenjana başvurmak için.
Bu durumlar düzeltilebilir. bekleyip görcez.

aDNA

Profesör
uzun zamandır forumu takip ediyorum. ÖYP'deki eksiklikler ile ilgili bütün konularda bu sorun geçiyor. Yeni yönetmelikle belki bunu da düzeltirler yedek listesi oluştururlar. %10 luk kesinti gelirse de caydırıcı tabii ama gerçekten kadro bekleyenler için yine risk içeriyor. Yani %10 puan kesintisine caymayıp bir kaç kişi başvursa sonra gitmese diğer sene onların puanı kesilse de ben neden 1 sene bekleyim tekrar kontenjana başvurmak için.
Bu durumlar düzeltilebilir. bekleyip görcez.

Asil-yedek olarak belirlenmesi gerekiyor kadrolarda aslında. Asil eğer gelemez veya yanlış beyanda bulunduysa mutlaka yedek yerleşmeli. Tercih sorunu halledilmeli.Yoksa Aralıkta ek kontenjanda da gelmezse o kadro, 1 yıl bekleyen en az 100 arkadaşımız olacak.