Bap projesi ve Tezin Tamamlanamaması

Chemist2959

Öğrenci
Merhabalar benim bir sorum olacak tez deneylerim için bap projesinden bir miktar harcama yaptık ancak ben tezimi bırakmak istiyorum çünkü içime sinmedi eğer tezde başarısız olursam yada yarıda bırakırsam bap bana borç çıkarır mı çünki tez sonuçları tatmin edici değil

Ph.D.

Öğrenci
Merhabalar benim bir sorum olacak tez deneylerim için bap projesinden bir miktar harcama yaptık ancak ben tezimi bırakmak istiyorum çünkü içime sinmedi eğer tezde başarısız olursam yada yarıda bırakırsam bap bana borç çıkarır mı çünki tez sonuçları tatmin edici değil

BAP projelerinde genelde ilk sorumlu Tez Danışmanıdır, ancak proje çıkmadan önce teziniz değerlendirme aşamasından geçip proje kabul olduğu için sorun olacağını sanmıyorum. Üniversitenizin ilgili BAP birimine bu durumu sordunuz mu?

Chemist2959

Öğrenci
BAP projelerinde genelde ilk sorumlu Tez Danışmanıdır, ancak proje çıkmadan önce teziniz değerlendirme aşamasından geçip proje kabul olduğu için sorun olacağını sanmıyorum. Üniversitenizin ilgili BAP birimine bu durumu sordunuz mu?
Projeden yararlanabilmem için bende bir sözleşme imzalamıştım danışmanımın imzasının yanında yani projeden ikimiz sorumluyuz ama danisman daha sorumlu oluyor genelde .Benimde imzam var ama tez istediğim gibi degil hoca ilgisiz ve tez konusu çok çalışılmış gerçi benim metot farklı bapa telefon açmadım yaklaşık 3500 tl gibi bir meblağ harcamıştı ama ben devam etmek istemiyorum inşallah sorun olmaz

Ph.D.

Öğrenci
Projeden yararlanabilmem için bende bir sözleşme imzalamıştım danışmanımın imzasının yanında yani projeden ikimiz sorumluyuz ama danisman daha sorumlu oluyor genelde .Benimde imzam var ama tez istediğim gibi degil hoca ilgisiz ve tez konusu çok çalışılmış gerçi benim metot farklı bapa telefon açmadım yaklaşık 3500 tl gibi bir meblağ harcamıştı ama ben devam etmek istemiyorum inşallah sorun olmaz

BAP birimine sorup bu konuda bilgi alırsanız daha sağlıklı olur.

Chemist2959

Öğrenci
Imza attığım sözleşmeyi okudum internette var böyle bir durumda danışman 1 hafta icerisinde dilekçe ile mazeret bildirmelidir diyor ve yaptırım olarak öğrenci bap desteğinden süresiz olarak faydalanamaz diyor....bu konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlarında bilgilendirmesini rica ederim

340070007

Öğrenci
BAP projesinde yayın yapma garantisi de veriyorsunuz. Ben 6 sene önce kapattığım YL BAP projemden halen yayın yapmadığım için üniversitedeki danışmanım yeni BAP projesi veremiyor (uyarı geliyor). Siz, projenizle ilgili olan memuru arayacaksınız. Ancak öyle keyfi bırakmalara sıcak bakılmıyor. Taahhüt ettiğiniz çalışmayı yapmak ve sonuç vermekle yükümlüsünüz.

Chemist2959

Öğrenci
BAP projesinde yayın yapma garantisi de veriyorsunuz. Ben 6 sene önce kapattığım YL BAP projemden halen yayın yapmadığım için üniversitedeki danışmanım yeni BAP projesi veremiyor (uyarı geliyor). Siz, projenizle ilgili olan memuru arayacaksınız. Ancak öyle keyfi bırakmalara sıcak bakılmıyor. Taahhüt ettiğiniz çalışmayı yapmak ve sonuç vermekle yükümlüsünüz.

Sözleşmede sadece tezin rapor olarak sunulması var yayın zorunluluğu yok böyle bir durumda yaptırım olarak öğrenci baptan süresiz yararlanamaz diyor ama esas sorum proje için bir miktar harcamıştık şimdi borç çıkarmı çıkarsa danışmanım mi borçlu olur bilmiyorum

Birde şöyle bir madde var : Tezde öngörülemeyen gelişmelerde ya da yarım kalması halinde proje ekibi değiştirilir veya proje iptal edilerek alınan malzemeler bapa teslim edilir kullanılmaya müsait olanlar başka çalışmalarda kullanılır diyor...

Son düzenleme:

Chemist2959

Öğrenci
Peki tezimi sundum ama jüri tarafından rededildi ve en nihayetinde düzeltmede yapsam başarısız bulundu o zaman ne olacak bapa karşı yine mi sorumlu olacağım...?

Chemist2959

Öğrenci
Baslamiş tez için bap proje iptali ile ilgili bilgisi olan arkadaslar varsa bilgilendirmelerini rica ederim üniversiteden net bir yanıt alamıyorum var mı böyle deneyim yasayan...?