Atanılan Üniversiteye Dönüş ve Sorunlar Hakkında

lafonso13

Öğrenci
Yüksek Lisans Tez dönemi kadromun olduğu üniversiteye döndüm fakat burada ciddi sıkıntılar entrikaların içinde kaldım. Bir şekilde tekrar eğitim aldığım okula dönmem mümkün mü? Zira burada tezi bitirmem dahi pek mümkün görünmüyor acil yardıma ihtiyacım var.. Ben inisiyatif alıp geldiğim için iyi karşılanırım diye düşünürken ellerinden gelen sıkıntıyı veriyorlar. Yönetmelik ilen yol gösterebilecek birileri varsa acilen ihtiyacım var..

Mrvsnt

Araştırma Görevlisi
Yüksek Lisans Tez dönemi kadromun olduğu üniversiteye döndüm fakat burada ciddi sıkıntılar entrikaların içinde kaldım. Bir şekilde tekrar eğitim aldığım okula dönmem mümkün mü? Zira burada tezi bitirmem dahi pek mümkün görünmüyor acil yardıma ihtiyacım var.. Ben inisiyatif alıp geldiğim için iyi karşılanırım diye düşünürken ellerinden gelen sıkıntıyı veriyorlar. Yönetmelik ilen yol gösterebilecek birileri varsa acilen ihtiyacım var..

Hocam sorununuzu daha somut bir şekilde yazarsanız daha iyi olur, mobbinge mi maruz kalıyorsunuz? Tam olarak sizi yoran şey nedir?

lafonso13

Öğrenci
Mobbing ve fazlasi... danismanim verimli çalisamiyor geri donmeli diye dilekce verse Yök'e olur mu? Yada ben dilekce versem.danismaniminkini eklesem.. egitim aldgim uniye donmezsem burda çok yipranicam..

elifseçil

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, benim sorum da tez aşamasında öyp üniversitemize dönerken öyp bütçemizden satın aldığımız malzemeleri yanımızda götürüp götüremeyeceğimiz... Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla götürenler de var, götüremeyenler de...

Gamze

Administrator
Merhaba arkadaşlar, benim sorum da tez aşamasında öyp üniversitemize dönerken öyp bütçemizden satın aldığımız malzemeleri yanımızda götürüp götüremeyeceğimiz... Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla götürenler de var, götüremeyenler de...

ÖYP bitçenizle aldığınız herşeyi eğitim aldığınız okulda bırakmanız gerekiyor. Götürenlere okul kendi izin vermiştir. Yoksa yasal olarak tüm malzemeler, sizin ÖYP bütçeniz olsa da, okula aittir.

eile mit weile

Öğrenci
Hocam Dr tez asamasindayim ve danismanim geri dönüş için onay verdi. Ben bilgilendirmek amacıyla geçici görev yaptığım okulun bölüm Başkanı ve Enstitüsü ne gideceğim için haber vermeyi düşünüyorum. Bu süreçte bölüm Başkanlığı veya enstitü dönüşümü engelleyebilir mi? Bu süreçte onların yazılı bir onayı gerekli midir? Sizce hiç haber vermeden danismanim onayladığı için süreci başlamalı mıyım? Teşekkürler

elifseçil

Öğrenci
Merhaba eile it weile,
Ben de aynı süreci yaşadım, ben kibarlık olsun diye bölüm başkanıma söylemiştim gideceğimi... Yasal olarak yapabileceği bir şey yok,
çünkü yönetmelikte açıkça "danışman onayı" diye belirtiliyor. Ancak yine de bölüm başkanı engellemek isterse sizi yorabilir. Bu durumda danışmanınızın devreye girmesi gerekir bence. Bunun haricinde enstitü ile ilgili bir durum değil, orası karışmaz sizin gidip gitmeyeceğinize. Kolaylıklar diliyorum.

eile mit weile

Öğrenci
Merhaba eile it weile,
Ben de aynı süreci yaşadım, ben kibarlık olsun diye bölüm başkanıma söylemiştim gideceğimi... Yasal olarak yapabileceği bir şey yok,
çünkü yönetmelikte açıkça "danışman onayı" diye belirtiliyor. Ancak yine de bölüm başkanı engellemek isterse sizi yorabilir. Bu durumda danışmanınızın devreye girmesi gerekir bence. Bunun haricinde enstitü ile ilgili bir durum değil, orası karışmaz sizin gidip gitmeyeceğinize. Kolaylıklar diliyorum.

Çok teşekkür ederim. İnşallah sorunsuz hallolur.

A

Akademik Forum

Guest
35.madde dilekçemi sırf işten atılmamak için verdim ve dün ilişik kesmem için karar geldi acaba benim ne kadar sürem var bu süreç uzatılabilir mi haziran gibi yeterliliğe girmeyi düşünüyorum, ailevi sorunlardan dolayı doktoramı yaptığım yere gitmek istemiyorum bunun için de 35.madde çıkana kadar gidiş geliş yaptım benim hayatımı bu kadar felç etmenin anlamını anlamıyorum, 35.madde bazılarının hayatını kolaştırabilir ama benim bütün hayatımı mahvedicek

A

Akademik Forum

Guest
Yeterliliği geçtiğimiz gibi geri dönemk için dilekçe verebiliyor muyuz yoksa tez önerisi savunmasını da bekliyor muyuz

Gamze

Administrator
Yeterliliği geçtiğimiz gibi geri dönemk için dilekçe verebiliyor muyuz yoksa tez önerisi savunmasını da bekliyor muyuz

ÖYP Usul ve Esaslar

Madde 11/3 ''Dersleri başarı ile tamamlayarak tez aşamasına geçen ÖYP araştırma görevlileri, tez danışmanının olumlu görüşü ve YÖK Yürütme Kurulu kararı ile atandıkları yükseköğretim kurumunda tez çalışmalarını yürütebilirler.''

Herkese merhaba,

durum şu ben A üniversitesine atandım, bu sırada beni daha önce başladığım B üniversitesine yüksek lisansım süresince görevlendirdiler. Şimdi yüksek lisansım bitince beni A üniversitesine tekrar almak istiyorlar ama benim atandığım anabilim dalında bir doktoraları yok (örn: ben kimya bölümüne atandım adamların ise biyoloji bölümü ile ortak biyokimya doktorası var, bana da biyokimya doktorası yaptırmak istiyorlar.)

Çok acil olarak bu konuda ne yapabileceğimi yazar mısınız?

Dytzge

Öğrenci
Merhabalar,
Aralık 2014 döneminde öyp ile X üniversitesi ne yerleştim, öyp tercihleri yaparken Y üniversitesi yüksek lisansım devam ediyordu ancak tezsiz olduğu için tercih yaparken yüksek lisansımı belirtemedim (tercih döneminde Y üniversitesinde tezsiz yüksek lisansın ilk dönemi bitmişti tezli ye yatay geçiş için başvurmuştum), atama yazımın geldiği tarihte tezli yüksek lisansa geçiş yapmıştım.

İlk sorum bu durumda yüksek lisansım öyp kapsamına giriyor mu?

Dil puanım yeterli olmadığı için mart 2015 ten bu yana dil eğitimine devam etmekteyim. Bu arada Y üniversitesinde yüksek lisansımın ders dönemi bitti eylülde teze geçeceğim. Eylülde asıl kadromun olduğu X üniversitesine döneceğim( bu arada X üniversitesinde yüksek lisans mevcut).
Yüksek lisansım öyp kapsamında ise tezimi Y üniversitesinde sürdürmeme herhangi bir engel durum olabilir mi?
Yüksek lisansım öyp kapsamında değil ise tezimi Y üniversitesinde sürdürüp X üniversitesinde göreve devam edebilir miyim?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,
Şimdiden teşekkürler