Atamadan Sonra Kazanılan Lisansüstü Eğitim'e Görevlendirme

firataltun

Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba;

Daha önce Vahdet hocam ile yaptığım görüşmeler ışığında atamadan sonra kazanılan Lisansüstü eğitime görevlendirme alınabileceğini öğrendim.Bununla ilgili YÖK'ten Ayşegül hanım ile görüştüm.Normalde 7.maddenin 7.Bendinin açık olduğu ancak Atandığınız üniversite tarafından gerekçeli 35.Madde talebi gönderilmesi durumunda talebin değerlendirmeye alınacağını belirttiler. Bunu atandığım kurumun personel daire başkanlığına bildirmeme rağmen Personel Daire Başkanı mevzuatın açık olduğunu kesinlikle böyle bir yazı göndermeyeceğini kendisini ilgilendirmediğini belirten garip ve işi zora sokmaya çalışan söylemlerde bulundu. Sonrasında Fakülte dekan yardımcısı ve fakülte sekreterinin ısrarlarına rağmen kendi elinde olduğunu , çok istiyorsa atamadan sonra gerekçeli kabulün olduğu emsal bir görevlendirme yada yökten yazı getirmemi belirtti.

Artık kavga boyutuna getirilen bu durum için, elinde Atamadan sonra gerekçeli 35.madde yazısı olanların bu başlık altında yada [email protected] mail adresine örnek kararı benimle paylaşmalarını istiyorum.

Durumun aciliyetini göz önüne alarak önerilerinizi de bekliyorum.