Askerde Alese Girip ÖYP ya da KPSS'yi Kazanmak

leventutku

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar askerde alese ve kpss sınavına girmeyi düşünüyorum acaba sınavdan iyi bir puan alsam ben askerdeyken atamamı yada başvurumu kabul ederlermi ( evrakları benim vekaletimle birileri teslim etse ) acaba askerdeyken sonra gelsem göreve başlarmıyım yoksa başvurumu kabul etmezlermi sonuçta askerde olacağım göreve başlayamayacağım..

devran

Doçent
devlet memuru olmak icin askerlikle ilisigin olmamasi gerekiyor tecilli,muaf yada askerligi yapmis olmak gerekli ama genede arastimak lazim

RAGİ

Öğrenci
bende o yönetmelik yada kanun neyse artık değişti diye biliorum..askerdeyken ataman yapıldıgında göreve askerlık bitiminde başlanabilio diye duymustum..önceden durum farklıymıs ama değişmiş yinede kesin bilgi değil benim ki

alpertunga84

Profesör
bende o yönetmelik yada kanun neyse artık değişti diye biliorum..askerdeyken ataman yapıldıgında göreve askerlık bitiminde başlanabilio diye duymustum..önceden durum farklıymıs ama değişmiş yinede kesin bilgi değil benim ki

Sizin o dediğiniz durum ilgili kurumların yönetmeliklerince belirlenir. Mesela, MEB'de bir düzenleme yapılmıştı. Ama burada söz konusu ÖYP. Kazandıktan sonraki 15 gün içinde belgelerinle birlite şahsen başvurman ve göreve başlaman lazım.

selcuk6638

Öğrenci
kpssde hakkın saklı tutuluyor 1 ay 5 ay 15 ay ne zaman bıtırırsen askerlıgını o zaman ataman yapılıyor. dikkat edersen kpss kılavuzunda askerdeyım secenegı de onu ısaretlemen lazım
ama oypde olmuyor sanırım cunku statu farklılıgı sozkonusu

erdek

Öğrenci
MERHABA, HOCAM SEN BANA GEL BU SORUN İÇİN :)

Ben askerdeyken ALESe girdim, TOEIC e girdim iyi puanlar aldım (nöbet tutarken ders çalışmak için bol bol vaktim olmuştu :) ) sonra öyp ye başvurdum, onu da kazandım. Ağustos 2011 resmen kazandım ama askerliğim 17 eylülde bitiyordu. izin alıp gittim okulla görüştüm hiç bir sorun olmayacağını teskereni alınca atamamın yapılabileceğini belirttiler. Teskeremi 17 eylülde aldım ancak dağıtım izni kullanmadığım için resmi olarak askerliğim 30 eylülde bitiyormuş öle olunca 3 ekim 2011 de göreve başladım. Yani 2 ay gecikmeli başlamış oldu başka bir şey olmadı. Okulla görüşürsün onlar yök'le yazışma yapıp yardımcı oluyor.(tabi bu üniversitenin insiyatifi de olabilir) Ama şu var bu zorunlu bir hizmet, kimse seni mağdur etmez, ellerinden geleni yapacaklardır. İçin rahat olsun ÖYP için.

iyi çalışmlar

Yalnızgezen

Öğrenci
Akademik personel olmayı normal memuriyetle bir tutmamak lazım. Memuriyetin bazı sabit kuralları olduğu gibi üniversiteler personelinin yararı için insiyatif kullanabilirler.

leventutku

Öğrenci
MERHABA, HOCAM SEN BANA GEL BU SORUN İÇİN :)

Ben askerdeyken ALESe girdim, TOEIC e girdim iyi puanlar aldım (nöbet tutarken ders çalışmak için bol bol vaktim olmuştu :) ) sonra öyp ye başvurdum, onu da kazandım. Ağustos 2011 resmen kazandım ama askerliğim 17 eylülde bitiyordu. izin alıp gittim okulla görüştüm hiç bir sorun olmayacağını teskereni alınca atamamın yapılabileceğini belirttiler. Teskeremi 17 eylülde aldım ancak dağıtım izni kullanmadığım için resmi olarak askerliğim 30 eylülde bitiyormuş öle olunca 3 ekim 2011 de göreve başladım. Yani 2 ay gecikmeli başlamış oldu başka bir şey olmadı. Okulla görüşürsün onlar yök'le yazışma yapıp yardımcı oluyor.(tabi bu üniversitenin insiyatifi de olabilir) Ama şu var bu zorunlu bir hizmet, kimse seni mağdur etmez, ellerinden geleni yapacaklardır. İçin rahat olsun ÖYP için.

iyi çalışmlar

ya erdek içimi rahatlattın desem yerdir hangi ünidesin bir anlat nasıl calıstın askerde nereye cıktı kısa donem bır anlat gozunu seveyım :D