arkadaşlar yardım

M

Misafir999999

Guest
Atanan yedek adayın ilişiğinin kesilmesi

Benim de başıma geldi. Süreç nasıl ilerliyor, atanması uygun görülmeyen asil aday dava açıp kazanmış ve benim ilişiğimi kestiler. Yeni bir şehire gidip yaşam kurmak, ev düzmek, kira kontratı imzalamak bir sürü açıdan mağduriyet oluşturuyor benim için. Manevi zararından bahsetmiyorum bile. Kazanılmış hak var sonuçta ortada, asil adayın alınması değil ama benim ilişiğimin kesilmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Başına gelenler süreci anlatırsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

yedekaday0

Öğrenci
Benim de bugün ilişiğimi kestiler. Asil aday açtığı davayı kazandı ve kadro boşaltma tebliği verildi bana. Benim yeni bir şehirde kurduğum düzen ne olacak peki? Başına gelen arkadaşlar detaylı olarak ne yaptıklarını açıklayabilir mi lütfen. Dava açan ne davası açtığını, nasıl sonuçlandığını veya hangi aşamada olduğunu aktarırsa çok yardımcı olur. Teşekkürler

Qwertyu123456

Öğrenci
Acilll. Ben araştırma görevlisiyim ve bugün okulda bir ders sınavda gözetmendim. Öğrenciler kopya çekmiş ve ben görmedim, ama dersin hocası kağıtlara bakınca kopyayı anlamış. Aceba benim bir cezam olur mu? Disipline gider miyim?

nanofly

Öğrenci
Önce 15 gün içinde üniversiteye itiraz dilekçesi verin. Avukatımla daha konuşmadım ama önceki tecrübelerimden biliyorum. Ben de TÜBİTAK bursu için dava açma aşamasındayım. Konuyu bile anlamadan gelişigüzel cümlelerle burs önerimi reddetmişler. Avukatım, önce kuruma itiraz etmem gerektiğini söylemişti. Burs sonucuna TÜBİTAK'da itiraz edemiyormuşuz. Ben kuruma itiraz etmedem dava açıyorum. Eğer siz üniversitenize itiraz dilekçesi verirseniz ve size 15 gün içinde süre cevap verilmezse itirazınız kabul edilmemiş demektir. Dava açma süreciniz itiraz dilekçenize gelen cevaptan sonra, ki muktemelen olumsuz olacak, iki aydır. Bizi böyle süründürenlerin Allah belalarını versin.

yedekaday0

Öğrenci
Önce 15 gün içinde üniversiteye itiraz dilekçesi verin. Avukatımla daha konuşmadım ama önceki tecrübelerimden biliyorum. Ben de TÜBİTAK bursu için dava açma aşamasındayım. Konuyu bile anlamadan gelişigüzel cümlelerle burs önerimi reddetmişler. Avukatım, önce kuruma itiraz etmem gerektiğini söylemişti. Burs sonucuna TÜBİTAK'da itiraz edemiyormuşuz. Ben kuruma itiraz etmedem dava açıyorum. Eğer siz üniversitenize itiraz dilekçesi verirseniz ve size 15 gün içinde süre cevap verilmezse itirazınız kabul edilmemiş demektir. Dava açma süreciniz itiraz dilekçenize gelen cevaptan sonra, ki muktemelen olumsuz olacak, iki aydır. Bizi böyle süründürenlerin Allah belalarını versin.

Benim ilişiğim çoktan kesilmiş. EBYS üzerinden ilişik kesme formu yollayıp elektronik imza atmamı istemişler bir de sonradan. İtiraz merci vesaire belirtilmedi bana tebliğ de o yüzden direk dava açmayı düşünüyordum. O nedenle benzer durum yaşayanların bilgileri şu an çok değerli benim için.

Beyinselfoks

Öğrenci
Benim de bugün ilişiğimi kestiler. Asil aday açtığı davayı kazandı ve kadro boşaltma tebliği verildi bana. Benim yeni bir şehirde kurduğum düzen ne olacak peki? Başına gelen arkadaşlar detaylı olarak ne yaptıklarını açıklayabilir mi lütfen. Dava açan ne davası açtığını, nasıl sonuçlandığını veya hangi aşamada olduğunu aktarırsa çok yardımcı olur. Teşekkürler

merhaba benim de aynı olay başıma gelmişti. ancak benim avukatımın sayesinde bu işte kolaylıkla sıyrıldım. eğer bana özelden yazarsanız size gönüllü yardımcı olacağım. büyük geçmiş olsun dostum...

- - - Güncellendi - - -

benzer bir durum yaşadım dostum. çok büyük geçmiş olsun öncelikle. avukatımın sayesinde geri döndüm. şimdi bana özelden yaz dostum. bekliyorum sana anltacam bazı şeyler var mühim

yedekaday0

Öğrenci
merhaba benim de aynı olay başıma gelmişti. ancak benim avukatımın sayesinde bu işte kolaylıkla sıyrıldım. eğer bana özelden yazarsanız size gönüllü yardımcı olacağım. büyük geçmiş olsun dostum...

- - - Güncellendi - - -

benzer bir durum yaşadım dostum. çok büyük geçmiş olsun öncelikle. avukatımın sayesinde geri döndüm. şimdi bana özelden yaz dostum. bekliyorum sana anltacam bazı şeyler var mühim

Özelden yazdım hocam, umarım görürsünüz bekliyorum

Yprk

Öğrenci
Merhaba konu dışı bir sorum olacak bilgi sahibi olanların yardımlarını rica ediyorum. İktisat alanında doktora mezunuyum. Maliye bölümünde Mali İktisat Anabilim dalında Dr.Öğretim üyesi olabilmem için mutlaka maliye çıkışlı doktoralı mı olmam gerekiyor. Üniversiteler mali iktisat Anabilim dalında veya herhangi bir maliye anabilimdalında Dr öğretim üyesi kadrosuna iktisat doktora çıkışlı birini alabilmelerinin önünde herhangi bir engel var mıdır? Bu durum Üniversitelerin insiyatifinde midir yoksa Yök te bununla ilgili bir engel var mıdır ? Teşekkür ederim.

A

akademik hoca

Guest
yedek öğretim görevlisi olarak göreve başladım.asil gelince...

sayın hocam benim de durum aynı bana da yardımcı olabilirmisiniz acil olarak ...

Beyinselfoks

Öğrenci
Selamlar,,
Yedek adaylık ve ilişik kesme ile ilgili sorularınızi özelden yazabilirsiniz. Uzun bir aradan sonra yine buradayim.
Ben antakya Mustafa kemal üniversitende görev yapıyorum . Alanım işletme . 2017 yilinin temmuz ayinda basladim işe. Yani HAYALIM o zaman gerceklesmeye basladi. Adim muzaffer . 33 yaşındayim. Düzce de doktora yapıyorum arkadaşlar

binali akan

Öğrenci
16.01.2017 tarihinde açıklanan sınava ben de girmiştim. asil olan aday ataması yapılmadı. onun yerine yedek aday atandı. şimdi asil aday açtığı mahkemeyi kazandı. şu an hem asil hem de yedek aday çaşılıyor. örnek olarak burayı gösterin bence mahkemelerde ..emsal karar işte budur . tebrik ediyorum helal olsun diğer üniversitelere örnek olsun . kararı alanlara tebrikler. helal olsun. işte budur. hakkını yemediler yedek adayın sanırım.

https://alanya.edu.tr/academic-anno...gretim-gorevlisi-sinav-sonucu-ilan-no-1014381

https://ala1014381

nya.edu.tr/academic-annou...lan-no-https://gazipasamyo.alanya.edu.tr/personel/akademik-personel

https://gazipasamyo.alanya.edu.tr/personel/akademik-personel

n. selametle

M

Misafir11223

Guest
16.01.2017 tarihinde açıklanan sınava ben de girmiştim. asil olan aday ataması yapılmadı. onun yerine yedek aday atandı. şimdi asil aday açtığı mahkemeyi kazandı. şu an hem asil hem de yedek aday çaşılıyor. örnek olarak burayı gösterin bence mahkemelerde ..emsal karar işte budur . tebrik ediyorum helal olsun diğer üniversitelere örnek olsun . kararı alanlara tebrikler. helal olsun. işte budur. hakkını yemediler yedek adayın sanırım.

https://alanya.edu.tr/academic-anno...gretim-gorevlisi-sinav-sonucu-ilan-no-1014381

https://ala1014381

nya.edu.tr/academic-annou...lan-no-https://gazipasamyo.alanya.edu.tr/personel/akademik-personel

https://gazipasamyo.alanya.edu.tr/personel/akademik-personel

n. selametle

Hocam vermiş olduğunuz sayfada dediğiniz gibi hepsi görünüyor ama orada bir hata vardır. Neden diyeceksiniz, asil aday göreve dönmüş ise yedek aday görevden çıkartılır ki velhasıl yedek aday da dava açtı ve döndü diyelim bu bahsettiğimiz süreçte yedek adayın göreve dönmesi için minimum 1 yıl dava süreci lazım onun öncesinde asil adayında göreve dönmesi için dava süreci lazım ki o da 1 yıl kadar sürer. Bu bahsettiklerimiz 2017 yılı ise bu dava süreçleri daha da uzar. Kişilerin özgeçmişinde yedek aday 2017'den beri çalışıyor görünüyor orası da ayrı bir soru işareti.
Bu süreçle yakından ilgilenen biri olarak söylüyorum yedek adayın dönmesi imkansız sonuç olarak hukuksal olarak baştan bir sakatlık durumu var. O yedek aday için bir katakulle dönmüştür de orası ne bilemem.

Supi61

Öğrenci
Hocam iptal ediyorlar malesef, ben de yedek aday olarak aynı sürece maruz kaldım.İlişiğim kesildi ve dava açtım..
süreçte bir gelişme var mı hocam? benim de aynı şey başıma geldi. Bu arada hangi üniversitede gerçekleşti olay

- - - Güncellendi - - -

Hocam vermiş olduğunuz sayfada dediğiniz gibi hepsi görünüyor ama orada bir hata vardır. Neden diyeceksiniz, asil aday göreve dönmüş ise yedek aday görevden çıkartılır ki velhasıl yedek aday da dava açtı ve döndü diyelim bu bahsettiğimiz süreçte yedek adayın göreve dönmesi için minimum 1 yıl dava süreci lazım onun öncesinde asil adayında göreve dönmesi için dava süreci lazım ki o da 1 yıl kadar sürer. Bu bahsettiklerimiz 2017 yılı ise bu dava süreçleri daha da uzar. Kişilerin özgeçmişinde yedek aday 2017'den beri çalışıyor görünüyor orası da ayrı bir soru işareti.
Bu süreçle yakından ilgilenen biri olarak söylüyorum yedek adayın dönmesi imkansız sonuç olarak hukuksal olarak baştan bir sakatlık durumu var. O yedek aday için bir katakulle dönmüştür de orası ne bilemem.
Hocam sayfada ilginç olan durum nedir? Ben de baktım fakat bir anormallik göremedim

- - - Güncellendi - - -

Buradan çok arkadaşa yardımcı oldum. Olmaya da devam ediyorum Avukatım Necef Bey ile birlikte.
Bana da yardımcı olur musunuz? Nasıl aştınız bu durumu

Art history

Öğrenci
Öğretim görevlisi kadrosunu asil olarak kazandım ancak rektör bey benim tezimi okumuş ve kadroya uygun olmadığıma karar vermiş. Aynı durumu yaşayan var mı nasıl bir yol izlemem gerekir bilgilerinizi paylaşır mısınız ?

parafiskalite

Yardımcı Editör
Öğretim görevlisi kadrosunu asil olarak kazandım ancak rektör bey benim tezimi okumuş ve kadroya uygun olmadığıma karar vermiş. Aynı durumu yaşayan var mı nasıl bir yol izlemem gerekir bilgilerinizi paylaşır mısınız ?

Degerlendırmede tezın ıncelenmesı gıbı bır sart olmadıgını hepımız cok ıyı bılıyoruz. Sanırım bu da kazanılan hakkı bıle yakmak ıcın yenı bır yol ama hukukı degıl. Bu nedenle yapacagınız tek sey yasal yollardan hakkınızı aramak olacak hocam.. Gecmıs olsun, kolaylık dılıyorum. Surec hakkında bıze de bılgı verırsınız.