Araştırma Görevlisi Yaş Sınırı

xsedat

Öğrenci
Peki üniversite araştırma görevliliğine kabul ettiğinde kaç yıllık sözleşme imzalanıyor.Üniversite araştırma görevlisinin sözleşmesini yenilemeyebilir mi?Genelde yeniliyorlar mı?

Gamze

Administrator
Peki üniversite araştırma görevliliğine kabul ettiğinde kaç yıllık sözleşme imzalanıyor.Üniversite araştırma görevlisinin sözleşmesini yenilemeyebilir mi?Genelde yeniliyorlar mı?

Kadroya bağlı 50/d ise eğitim bitene kadar sürüyor (sadece yüksek lisans veya tüm lisansüstü gibi sözleşmeler oluyor), 33/a ise yıllık (yüz kızartıcı suç veya fakülte yönetimiyle bir sorun yaşanmadığı müddetçe yenileniyor) sözleşme imzalanıyor.

xsedat

Öğrenci
Ben bu konularda çok cahilim kusura bakmayın.50/d 33/a felan anlamıyorum.Ben istiyorumki lisans eğitimi bittikten sonra yüksek lisansa başlayayım o sırada da araştırma görevlisi olayım.Bu durumda 50/d mi oluyor diğeri mi?33/a ya da diğerinin olmasına kim karar veriyor?

Tabi doktora da yapmak istiyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Bu yaş sınırı kaç yılında çıktıkim çıkardı yabancı ülkelerde varmı böyle oralarda yaş sınırı kaç?

Bu yaş sınırını kim çıkardı,yabancı ülkelerde var mı böyle birşey?

A

Akademik Forum

Guest
doktora

17 Kasım 1983 doğumluyum. Doktoraya bu sene başladım. Doktora bittiğinde, kadrom gelmezse yaştan dolayı arş.gör olmayı kayıp etmiş olur muyum? Bilgi vermenizi rica ederim

A

Akademik Forum

Guest
17 Kasım 1983 doğumluyum. Doktoraya bu sene başladım. Doktora bittiğinde, kadrom gelmezse yaştan dolayı arş.gör olmayı kayıp etmiş olur muyum? Bilgi vermenizi rica ederim
Size kadro mu getirtecekler? İki yıl içinde (17 Kasım 2018'e kadar) herhangi bir arş. gör. kadrosuna atanmanız gerek. Ancak arş. gör. olmak şart değil. Doktora bitten sonra doğrudan yrd.doç. ya da öğr. gör. kadrosuna atanabilirsiniz.

S

spanish

Guest
Burada yazılanları okuduğumdan çıkarımlarım doğrultusunda bir sorum olacak. Üniversitede yar.doç, doç. ardından prof.luğa giden yol için illaki araştırma görevlisi olmak gerekmiyor mu? Diyelim ki ben yaştan dolayı araştırma görevlisi şansımı kaçırdım ama yüksek ve doktoramı yaptım. bunlarından ardından yar.doç'luk yolu yaşım ne olursa olsun açık mıdır?

A

Akademik Forum

Guest
35'inden önce Arş. Gör. olan biri başka üniversiteye başvurduğunda bu yaş sınırı yine aranıyor mu? Mesela yüksek lisansını başka üniversitede bitirdikten sonra farklı bir yere başvurmak isteyen kişi zaten belirli bir tecrübe ve derece almışken, yine 35 yaş şartı aranması biraz saçma değil mi?

tuna_774

Öğrenci
hocalarım, tezli yüksek lisansımı yeni bitirdim ve bir devlet kurumunda memur olarak görev yapmaktayım. yaş 30. sorum şu ki x kurumdan üniversite kadrosunda bulunan okutman veya araştırma görevlisi statülerinde olabilmek adına ne yapmalıyım? ales ve yds'ye girmeliyim ? girecek isem en az kaç puan almalıyım? ayrıca üniv. lisans ortalamam 3.70...... yüksek lisans ortalamam ise 3.65'tir. cevaplarınız için şimdiden tşkler

sagacious

Öğrenci
50/d li bir Öyp'liyim. Doktora Tez aşamasındayım. 36 yaşından çoktan gün aldım.... Lisansüstü eğitimimi almak için 35. madde ile görevlendirildiğim okulda benim için Arş. Gör. kadrosu açılsa, yeniden sınava başvursam, 35 yaş sınırına takılır mıyım ?
Hali hazırda zaten Arş. Gör. olarak çalışanlarda bu 35 yaş sınırını aşmak için bir yol var mı ? Yoksa Doktorayı bitirip Yrd. Doç. kadrosunun şartlarını sağlamak için mi uğraşacağız ?

C

Caksel

Guest
Vakıf Üniversiteleri

Merhaba arkadaşlar,
35 yaş sınırı sadece ÖYP'liler için midir yoksa tüm araştırma görevlileri kadroları için geçerli midir?
Ben bir vakıf Üniversitesinin ilanina başvurmak istiyorum ve ilanda aranan şartlar içerisinde 2547 sayılı kanunun 31. ve 33. maddelerine uyulması var ve bu maddeler de yaş sınırı ile alakali maddeler değil.
Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

A

anahita

Guest
yaş muafiyeti

Daha önce 3 sene araştırma görevlisi olarak çalışmıştım. şu anda tekrar başvurursam yaş sınırından muaf olabiliyor muyum?