araştırma görevlisi doktora harcı ödermi?

msttrk

Öğrenci
Hocam, NŞA da devlet üniversitesindeki araş gör harç yatırmaz. Fakat bu kural çeşitli ens. uygulanırken bazıları ben bilmem diyebiliyor. Maalesef bende her dönem harc ödüyorum :(

Bknz "MADDE 13- (1) Lisansüstü öğrenim yapan araştırma görevlilerinden öğrenci katkı payı alınmaz. Ancak, vakıf üniversitelerinde çalışıp Devlet üniversitelerinde lisansüstü öğrenim yapan öğrenciler ile ikinci öğretimde lisansüstü öğrenim yapan öğrenciler katkı payı öderler." (Kaynak: http://www.yok.gov.tr/content/view/949/"

Yalnızgezen

Öğrenci
Hocam, NŞA da devlet üniversitesindeki araş gör harç yatırmaz. Fakat bu kural çeşitli ens. uygulanırken bazıları ben bilmem diyebiliyor. Maalesef bende her dönem harc ödüyorum :(

Bknz "MADDE 13- (1) Lisansüstü öğrenim yapan araştırma görevlilerinden öğrenci katkı payı alınmaz. Ancak, vakıf üniversitelerinde çalışıp Devlet üniversitelerinde lisansüstü öğrenim yapan öğrenciler ile ikinci öğretimde lisansüstü öğrenim yapan öğrenciler katkı payı öderler." (Kaynak: http://www.yok.gov.tr/content/view/949/"

Ben uzman olarak çalışıyorum ancak başka bir üniversitede de doktora yapıyorum. Acaba bu benim içinde geçerli olur mu?

A

Akademik Forum

Guest
ar.gör

Araştırma görevlileri 2. tezsiz yüksek lisans yapmadığı sürece para ödemez.2. örgün eğitimde yine ödemez.yönetmelikte 11.madde 2.bent

ebuyusuf

Öğrenci
Öyp doktora uzatma dönemindeyim. Dönem Alan uzmanlık dersini seçmek istediğimde sistem harç yatırmadığım için işlem yapamayacağıma dair uyardı. Bunun üzerine sosyal bilimler enstitüsü bölümle ilgili memur bayanı aradığımda önce harç yatırmam gerektiğini söyleyince 129 lira harç yatırdım. Ancak bazı arkadaşlar personelin harç ödemeyeceğini söylediler. Ya da önce yatırıldığını sonra harcın iade edildiğini. Y.L. ta yine uzatma yılında sanki böyle bir şey yaptığımı hatırlıyorum. Hata ile mi yoksa prosedür gereği mi sanki benden de harç almışlar ama sonra iade edilmişti. Durum hakkında bilgisi olan varsa ne yapmam gerektiğini söylerse memnun olurum. Walla param da kalmamıştı. Borç alıp yatırdım:)