araştırma görevlisi atama kaç güne gelir ve sadece sağlık raporu istemeleri

dostoyevski

Öğrenci
merhabalar,

araştırma görevlisi olarak asil olarak kabul aldım. üniversite yalnızca sağlık raporu istiyordu. onu da teslim ettim. iki sorum var. ilki, atamam kaç güne gerçekleşir? ikincisi, neden sadece sağlık raporu istendi? örneğin, iban vs bile istemediler. maaşım neye göre yatacak? diğer belgeleri daha sonra mı isteyecekler? ilk maaş ne zaman yatar?

xxxaaa

Öğrenci
merhabalar,

araştırma görevlisi olarak asil olarak kabul aldım. üniversite yalnızca sağlık raporu istiyordu. onu da teslim ettim. iki sorum var. ilki, atamam kaç güne gerçekleşir? ikincisi, neden sadece sağlık raporu istendi? örneğin, iban vs bile istemediler. maaşım neye göre yatacak? diğer belgeleri daha sonra mı isteyecekler? ilk maaş ne zaman yatar?

Hocam belge tesliminden sonra atamanız çıkar. Atamanız olunca göreve başlarsınız. Göreve başladığınız gün banka vs işlemleri ile ilgilenirsiniz üniversite hangi banka ile çalışıyorsa hesap açtırırsınız onlar ibanı veriyorlar, ancak önce atamanız yapılmalı sabıka kaydı gibi durumlara bakılıyor. Atama için süre de üniversiteden üniversiteye değişiyor. Ben korona gibi sebeplerden dolayı 3 ay sonra başladım. Ama aynı tarihlerde belge teslim eden başka üniversiteyi kazanan arkadaşım 10 gün sonra başladı. Atamanız yapılınca adresinize tebligat yollarlar veya ararlar sizi. Belge için de zaten sonuç belgeleri ALES yds gibi başvuruda veriliyor. Atama yapılınca da mal bildirimi vs istiyorlar. Göreve başladığınızda da birkaç belge teslim ediliyor. İlk maaş da mesela ben 20’sinde başladım maaşım birdahaki ayın 15’inde yattı. Ama 15’inde 55 günlük maaş aldım.

solocination

Öğrenci
Atama 15 gün kadar sürer artık çok uzamıyor.

Maaşınızı Temmuz 15 te alırsınız 1ay + Haziran ayında çalıştığınız gün kadar.

Atama süreciyle alakalı bir stres içinde olmaktansa maaş stresi içine girmeniz de oldukça şaşırtıcı