Araştırma Görevliliği 35 yaş? 38 yaş? durumu

++alyansss

Kısıtlanmış Üyelik
Yüksek lisans mezunları için araştırma görevliliği kadrosuna başvuru yaş sınırı hakkında aşağıda linlkerini verdiğim kanun teklifi gerçekleşti mi?
Ya da bu 35 yaş sınırını aşmanın herhangi bir yolu var mıdır?
Bu konuda yardımcı olabilrseniz sevinirim.

https://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-1412.pdf

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=124872

hocam çok dua ederseniz belki bu kısıtlama kaldırılır ,öğretmenlikte 40 yaş sınırı vardı mesela sanırım çok dua ettiler ve kaldırıldı ,ama ne yazıkki gene atanamıyorlar ..herhalde yanlış veya eksik duada bulundular :)

- - - Güncellendi - - -

hocam espritüel tarzım vardır genelde arkadaslarım yanımda (asla) mutsuz olmazlar (elhamdulillah)umarım yanlış anlamadınız ama eğer tezli bittiyse bence dr. de en kısa sürede bitirp yrd.doç.dr. kadrosuna başvurun yani bence daha mantıklı daha özerk ve otoriter olursunuz ,dinlenmemek üzere yola çıkanlar yorulmazlar..kolaygelsin.

Son düzenleme:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yüksek lisans mezunları için araştırma görevliliği kadrosuna başvuru yaş sınırı hakkında aşağıda linlkerini verdiğim kanun teklifi gerçekleşti mi?
Ya da bu 35 yaş sınırını aşmanın herhangi bir yolu var mıdır?
Bu konuda yardımcı olabilrseniz sevinirim.

https://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-1412.pdf

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=124872
Yaş sınırı ile ilgili madde şu şekilde değiştirilmiştir: Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.

Önceden 35 yaşına gelmemiş olmaktı şimdi ise doldurmamış olmak yani 1 yıl daha yükseltildi.

gns

Öğrenci
79' luyum ve ales, yds gibi şartlarda sıkıntı yok. 2 ayrı üniversitede ki hocalar seni araştırma görevlisi olarak alalım dediler ancak yaş şartı engeli çıktı. Bu yüzden araştırdım bu konuyu. Verdiğim linklerde de görüleceği gibi kanun teklifi komisyonda görünüyor. Kısmet.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
79' luyum ve ales, yds gibi şartlarda sıkıntı yok. 2 ayrı üniversitede ki hocalar seni araştırma görevlisi olarak alalım dediler ancak yaş şartı engeli çıktı. Bu yüzden araştırdım bu konuyu. Verdiğim linklerde de görüleceği gibi kanun teklifi komisyonda görünüyor. Kısmet.

Hocam ortada hükümet yok komisyonlar vs yok yani bu durum zor, size öğretim görevliliği kadrosu çıkartsınlar çıkartabiiyorlarsa.

sirk

Öğrenci
Nazmi hocam şuanda 34 yaşındayım, eylül 82 doğumluyum, yani 2018 eylüle kadar araştırma görevlisi ilanlarına başvuru yapabilir miyim?

finduilas

Profesör

Kimse bir yorum getiremiyor mu? Konunuza yazmislar sizi ilgilendiren bir durum yok diye, ozelden sordunuz olumlu donecegini dusunuyoruz dedik, daha ne duymak istiyorsunuz? "YOK Baskani ile gorustuk, size olumlu doneceklermis" diye bir cevap mi bekliyorsunuz? Kimse size YOK'ten gelecek cevabin ne olacagi ile ilgili net bir sey soyleyemez. Evet endiselisiniz anliyorum ama verilen cevaplari yoksayip da alakasiz bir konuya yorum yazmaniz hic hos olmamis.

Kimse bir yorum getiremiyor mu? Konunuza yazmislar sizi ilgilendiren bir durum yok diye, ozelden sordunuz olumlu donecegini dusunuyoruz dedik, daha ne duymak istiyorsunuz? "YOK Baskani ile gorustuk, size olumlu doneceklermis" diye bir cevap mi bekliyorsunuz? Kimse size YOK'ten gelecek cevabin ne olacagi ile ilgili net bir sey soyleyemez. Evet endiselisiniz anliyorum ama verilen cevaplari yoksayip da alakasiz bir konuya yorum yazmaniz hic hos olmamis.

Hocam size çok teşekkür ederim tekrardan zira sadece siz dönüş yaptınız sizin dışınızda herhangi bir olumlu yorum getiren olmadı açtığım başlıkta ya da yazdığım başlıklarda. Nazmi hocayı burda görünce kendisinin yorumunu merak ettim bu kadar abartılacak bir kabahat işlediğimi düşünmüyorum bir forumda mevcut bir durum hususunda görüş aramaktan daha doğal bir şey de olmayacağı kanaatindeyim ben tekrar ilginiz için çok teşekkür ediyorum fakat biraz da empati diliyorum saygılarımla

mustafa28

Öğrenci
01/05/1982 doğumluyum araştırma görevliliğine başvuru yapabiliyor muyum ...

- - - Güncellendi - - -

Tezli yüksek lisans mezunuyum..bu durumda farklı bir yaş şartı var mı

3

3p23ca

Guest
Yaş sınırı değil aslında bu kadroyla ilgili birçok değişiklik yapılması talep edilebilir. Yaşadığı baskılardan dolayı istifa eden araştırma görevlileri var. Böyle zayıf, ezilebilen bir kadro mu olur?