Ales Not Yükseltme

nrtzl

Öğrenci
kitap okuyup soru çözmeden başka şansınız yok
sorumlu olunan konularda saatlerce çalışılacak konular değil çünkü

m.ahmet

Öğrenci
Merhaba hocam. Ben alese hiç çalışmadan girdim 80 aldım. Kursa gittim binlerce soru çözdüm 78 aldım. Aradaki tek fark kursa gittiğimde hiç deneme çözmedim. Yani diyeceğim şu 120 sorunun hepsini işaretlemen, tüm soruları anlayarak görmen neredeyse imkansız. Bu yüzden soru atlamayı deneme çözerek öğreneceksin. Ben zor sorularla vakit kaybederken kalem bile oynatmadan çözebileceğim 15 soruyu göremedim. Tavsiyem budur. Soru atlayabilmek.

heyhaa

Öğrenci
Hocam 120 sorunun 120 sini de işaretlemek nasıl olacak, süre yetişmiyor zaten. İşte önemli olanda o bence, zor soru ile kolay soru arasında ayırım yapabilmek ve bol bol sanırım deneme çözmek..

dml_çk

Öğrenci
Aynı dert bende de var. benimde 85 ve üzeri bir puan almam gerekiyor. En son ales ten say 77 küsür aldım.
Nacizane önerim İhtiyacın denemelerini süre tutarak çözün ve çözemediğiniz soruları bir deftere not alın ya da başka bir deneme çözmeden göz gezdirin. Bir diğer önerim bol bol paragraf ve mantık (sayısal-sözel) çözün. Bunun içinde süre tutun. Önce süreleri geniş tutun ve her deneme- testte bu süreyi azaltarak çözmeye çalışın. Bir de sınava biraz rahat girmek gerekiyor. 77 aldığım sınava çok rahat girdim. Evet çok yüksek bir puan değil ama ben bu puanı 2 haftada 71 den yükselttim inşallah bir mani olmazsa bu alese daha fazla yükseltmek istiyorum. Eylül yds den sonra çalışmaya başlayacağım.

OrangeSky

Öğrenci
Merhaba hocam. Ben alese hiç çalışmadan girdim 80 aldım. Kursa gittim binlerce soru çözdüm 78 aldım. Aradaki tek fark kursa gittiğimde hiç deneme çözmedim. Yani diyeceğim şu 120 sorunun hepsini işaretlemen, tüm soruları anlayarak görmen neredeyse imkansız. Bu yüzden soru atlamayı deneme çözerek öğreneceksin. Ben zor sorularla vakit kaybederken kalem bile oynatmadan çözebileceğim 15 soruyu göremedim. Tavsiyem budur. Soru atlayabilmek.

Hocam aynı durumdayım. İlk girdiğim sınav lisans okurkendi ve 80 aldım, hiç çalışmadım. Sonrasında yeni sınava kadar çalıştım(birkaç ay) ve 78 aldım... Ve dediğiniz oldu bende de, konuları bilince hepsinin üstünde durdum vs vs... Gerçi ben 80 olan sınavda yetiştiremezken 78 olan sınavda yetiştirdim ve vaktim de kaldı üstüne, ama hepsinin üstünde durmak biraz daha kafa karıştırıcı oldu, yapacaklarımı da yapamadım.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba. Benim de benzer bir sorunum var ve işin acı kısmı akademisyen olmamın önündeki en büyük engel, belki de tek engel ALES. Hiç çalışmadan EA 71 (SOZ1 31, SAY1 15, SAY2 2 civarı net ile), üstün körü bir çalışma ile 74 (SOZ1 29, MAT1 19, MAT2 8 civarı bir net ile) alabildim. Aralıktaki sınavdan en az 80 almam gerek. 80 - 85 arası bir nota ulaşmam araştırma görevlisi olma imkanımı çok büyük ölçüde artıracak biliyorum. Rica ediyorum bana yardım edin, bunu nasıl başarabilirim?

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba. Benim de benzer bir sorunum var ve işin acı kısmı akademisyen olmamın önündeki en büyük engel, belki de tek engel ALES. Hiç çalışmadan EA 71 (SOZ1 31, SAY1 15, SAY2 2 civarı net ile), üstün körü bir çalışma ile 74 (SOZ1 29, MAT1 19, MAT2 8 civarı bir net ile) alabildim. Aralıktaki sınavdan en az 80 almam gerek. 80 - 85 arası bir nota ulaşmam araştırma görevlisi olma imkanımı çok büyük ölçüde artıracak biliyorum. Rica ediyorum bana yardım edin, bunu nasıl başarabilirim?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Cashmere

Araştırma Görevlisi
Çıkmış soruları çözmeden, sınav pratiği yapmadan 80+ puan alınamadığını savunuyorum. Haftada 2 kez sınav saatinde sanki sınav olacakmışım gibi deneme çözüp girdiğimde 81 say, 83 ea puanım oldu. Aldığım puan çok mu yüksek; hayır, benim için yeterli oldu mu; evet :)

chilecAsh

Araştırma Görevlisi
Sadece son 3 yilin sorularini cozerek 85+ alan biri olarak bence tum alesler cozulmeli diyorum. He bi de altyapiniz temeliniz felan onemli ona girmiyom zaten. Yoksa bastan baslamalisiniz.